Skocz do zawartości

pierwszy gramofon


Recommended Posts

hej, chcialabym kupic gramofon+wzmacniacz+kolumny do ok 4tys (nowe). Nie znam sie nic a nic, czytam i nadal nie wiem wiec pytam moze ktos cos mi pomoze.

Salon to ok 30m2, slucham rock, blues, jazz, lubie glebokie doly dziewkowe. Nie jestem audiofilem, oczywiscie slysze jak cos zle brzmi, ale w sumie co to znaczy zle a dobrze, w sensie ze to bardzo subiektywne. Po prostu brzmi albo nie brzmi wiec ciezko powiedziec.

Mysle o Gramofon PIONEER PL-30 Czarny (bo automat i dobre opinie) i Amplituner PIONEER VSX-S520-B Czarny (bo nie wiem, wyglada dobrze? nawet nie wiem nawet jaka jest roznica mieczy wzmacniacz a amplituner- czytalam i czytalam zeby nie bylo). Ten Amplituner to chyba przekonuje ze mozna sie telefonem tez podlaczyc i ze radio etc. Nie ogladam telewizji wiec to by bylo tylko do muzyki.

A glosniki/kolumny to juz zupelnie nie wiem.

Cokolwiek, ktokolwiek bardzo bede wdzieczna!


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając amplituner możemy zyskać szeroko rozumianą funkcjonalność taką jak np. radio, funkcje sieciowe(Spotify, radio internetowe) bluetooth czy AirPlay niestety tracimy przez to na brzmieniu, które przez to jest mniej barwne i szczegółowe. Niestety przy tak niskiej kwocie wszystkie wymienione elementy będą z najniższych serii wybranych marek i trudno oczekiwać od takiego sprzętu jakiegoś doskonałego brzmienia. Cena gramofonu powoduje mocne ograniczenia w wyborze pozostałych elementów ale spróbujemy temu sprostać. Jeżeli postawimy na gramofon Pioneera to jako serce systemu można zastosować amplituner Onkyo TX-8220 albo Cambridge Audio Topaz SR10 V2 a ze wzmacniaczy Marantz PM5005 i Yamaha A-S301. Na koniec kolumny i tu postawiłbym na STX Electrino 150 albo Pylon Audio Pearl 25.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem pierwszym gramofonem godnym uwagi, ze względu na budowę i sensowna wkładkę AT 95, jest Audio-Technica AT-LP 120. Poruszając się w twoim budżecie zestaw oparłbym właśnie na tym modelu, żeby została jakaś sensowna kwota na resztę systemu. 

Zwróć uwagę na R-N402D + NOTA 550, Amplituner stereofoniczny (czyli wzmacniacz z radiem) + funkcje sieciowe- możliwość obsługi via smartfon, Tidal, Spotify etc. 

Jeśli budżet pozwoli spójrz również na zestaw NAD C338 + NOTA 550X, tutaj mamy system oparty o klasyczny wzmacniacz z Chromecast, dźwiękowo między obydwoma zestawami jest przepaść na korzyść NAD. 

W Wrocławiu mamy salon, który mieści się przy ul Legnickiej. Zapraszam Cię serdecznie do odwiedzenia nas, w komfortowych warunkach będziesz miał możliwośc przesłuchania kilku konfuguracji. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...