Skocz do zawartości

Kino 5.1 w malym pokoju?


Endriu79

Recommended Posts

Hey,

zakładałem wrzucenie stereo 2.1 do mojego pokoju i dostałem konkretne info od kolegów w moim temacie. Ale wpadła mi myśl o kinie bo najwięcej korzystam jednak z gier i filmów, muzyka potem. Czy uważacie, że w takim pokoju jest sens/możliwość zrobienia 5.1 czy jest zbyt mały? Zrezygnowałbym z biurka i na przodzie byłaby długa szafka rtv na 2,4m na niej stały by fronty (wysokość szafki 65cm - czy to ok wysokość?), natomiast tylne jakieś małe mógłbym powiesić w rogach na podobnej wysokości. Drzwi pokoju otwierają się na zewnątrz. Niestety centralnie siedziało by się bardziej tylko z lewej strony sofy. Czy to ma sens i zagra?

 

pokoj.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że spokojnie możesz iść w kino 5.1,kiedyś na podobnym metrażu(10m2) też miałem system 5.1 na małych kolumnach podstawkowych i dla mnie grało to przyjemnie.Podaj jeszcze budżet jaki planujesz przeznaczyć,sprzęt nowy czy dopuszczasz używany?Branża pewnie coś doradzi. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kino to zbudował bym je na małych satelitach. Kiedyś w małym pokoju też tak miałem. Oglądałem na potęgę i byłem zadowolony.

Magnat 5.1, heco ambient , tannoy tfx, canton movie itp. muzyka słabo ale kino super. Jak chcesz połączyć to fronty do wymiany na monitory. Wtedy możesz zrobić nawet 7.1 albo wykorzystać male satelity do atmosa.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeślibym się zdecydował to myślałem o mixie właśnie tzn. :

Jakieś monitory na półkę przód ale coś większego niż w w/w zestawach żeby właśnie muzycznie też coś tam grało - może coś co doradzaliście do stereo w moim temacie np. tannoy xt6 czy Kefy, a subwofer chciałbym tez polecany przez Was Rel T5. Tylko czy można tak połączyć - reszta czyli trzeba by dobrać centralny , a jeżeli chodzi o tylne do powieszenia to właśnie takie małe jak podał w zestawach S4home.

Tylko czy można tak mieszać i wyjdzie z tego dobre kino?

 

I drugie pytanie majac cala sciane to na jakim rozstawie min. musialy by byc fronty?  Szafka co chcialem ma 1,8 metra ale mozna dokupic modul i bedzie 2,2-2,4m nawet.

Edytowano przez Endriu79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home zadzwonie jeszcze gdzies 1,5tyg i sie wprowadzam:) Chociaz jak looknalem strone to Piotra tam nie widac tylko jakies Grzegorze gdzie sie tam ukrywasz?:)

 

A teraz mam jeszcze pytanie co do centrala czy on musi byc idealnie pod TV w sensie symetrycznie pod tv na jego srodku? Czy jak bedzie pod ale troche z lewej lub prawej to tez bedzie ok? Pytam w kontekscie szafki, moze zobrazuje, załączam foto. Szafka ma 4 jakby segmenty i kazdy po 60cm, chcac ustawic powiedzmy kolumny symetrycznie to nie ma problemu ale centralny przez "podzialki" wypadnie albo troszke na lewo albo troszke na prawo czy takie ustawienie bedzie ok czy nie bardzo?

 

 

szafka.jpg

Edytowano przez Endriu79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Endriu79 napisał:

S4Home zadzwonie jeszcze gdzies 1,5tyg i sie wprowadzam:) Chociaz jak looknalem strone to Piotra tam nie widac tylko jakies Grzegorze gdzie sie tam ukrywasz?:)

Zmieniłem status współpracy z S4 :)

bo się przebranżowiam. Firmę otwierałem, zadbałem o jej rozwój i może pora iść dalej

jeśli uklad jest faktycznie taki jak na schemacie to nie będzie to powodować zaburzeń. Idealnie jakby był w środku. Ale tutaj jest ok.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszanie nie wchodzi w gre ale da sie to latwo rozwiazac manipulujac szafka na lewo prawo i tyle.

Piotr czyli jak cos napisze najpierw wiadomosc tutaj moze na PW odnosnie sprzetu.

 

Mam jeszcze do Was inne pytanie otoz w wersji pokoju jaka tutaj podalem na poczatku zrezygnowalem z biurka w pokoju ale nie wiem czy bedzie to mozliwe - rozmowy z zona czy mnie wpusci do innego/swojego pokoju z moim biurkiem trwaja;)  Jesli nie to musialbym je zmiescic jednak u siebie i zrobi sie ciasniej... czyli schemat pokoju bylby gdzies jak w moim temacie o stereo. I tutaj chcialem Was zapytac czy w takim ustawieniu nadal moge zrobic kino w tym pokoju czy lepiej zostac przy samym stereo bo przestrzeni juz mniej? Szafka rtv bylaby z 3 modulow, kolumny na jej szerokosci czyli 1.8m. Kolumny przednie jakies wieksze, a pozostale malutkie, tylne  mozna powiesic z tylu. Suba mozna dac w 2-3 miejscach zaznaczam przykladowe. Powod szafki rtv dlugiej to to, ze w tym pokoju w prawym rogu jest punkt zborny wiec bedzie troche kabli, router itd trzeba to schowac. Drzwi pokoju otwieraja sie na zewnatrz.

Stworzylem dwa warianty, chyba ten 1 jest lepszy (dla audio) bo w drugim mam problem gdzie dac tam suba? poza tym szafka sie zbliza mocniej do sciany i prawa kolumna bylaby juz blisko niej. Jakby mocniej pokombinować;) to można by w tym wariancie kolumnę  lewą postawić na prawa strone biurka - biurko regulowane wiec na czas odsluchu mozna ustawic na tej samej wysokosci co szafka rtv.  Znów drugi wariant jest  lepszy wizualnie- nie ma biurka na wejsciu po lewo. Przypomne, ze obecnie mam tani soundbar sony z subem i chcialbym po prostu cos duzo lepszego.

Dajcie znac jak to widzicie.

 

 

 

wariant 1.jpg

wariant2.jpg

Edytowano przez Endriu79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Sub 1 ma zdecydowanie lepszą pozycję. Co do pozostałego układu to dla mnie są praktycznie takie same 

Piotr

No tez tak myślałem. A co do wariantu drugiego to właśnie nie bardzo widzę gdzie tam mógłbym suba dać?  Różnice są bo jak biurko jest do ściany ono ma 120cm+szafka 180cm to daje 3m więc prawie cała ściana i gdzie wtedy dać suba:)

Ale ogólnie uważasz, że z biurkiem nadal jest sens wrzucenia kina? Dużo strace vs wersja bez biurka (czyli schemat na samej gorze?) Na pewno tam jest szersza scena troche ale takto chyba podobnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

No w tym przypadku nie ma mowy o linii no bo jak. Czasem musimy iść na kompromisy. Masz pomieszczenie w którym żyjesz. Jeśli bardzo cię to trapi to idź w ten pierwszy pomysł z przesunięciem biurka.

Piotr

Nie że trapi po prostu czytałem jakieś tam artykuły i to forum, a tak jak piszesz pokoik gdzie się żyje nie da idealnego ustawienia więc pytam z niewiedzy bo jak byś mi powiedział, że np. ustawienie z biurkiem po prawej dające dużo więcej miejsca dla suba i może być w linii spowoduje, że odbiór będzie DUŻO lepszy? to będę się kierował pewnie w ten wariant chociaż będzie to pod względem umeblowania na pewno gorzej wyglądało. A sam nie wiem, nie mam doświadczenia, sprawdzić też nie mogę - chcę się jak najwięcej dowiedzieć przed wprowadzką bo np. rzeczone biurko gdy będzie po lewej musiało by być węższe niż jak w lewym rogu więc jak kupię to po ptakach ;)

A mam jeszcze dwa pytania:

1. Czy to , że prawa kolumna przednia będzie dość blisko ściany, a lewa miałaby więcej miejsca będzie jakoś slyszalne? (na niekorzysć)

2. Kolumna SL jak widać jest dalej niż SR czy ampli sobie to jakoś ustawi żeby grały równo? (nie mam wiedzy jak się ustawia odległości czy ogólnie konfiguruje takie sprzęty)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2019 o 09:02, S4Home napisał:

No wtedy jesteś skazany na nieco inne granie obu kolumn. 

Są wzmacniacze z kalibracja ale to nie ten budżet.

Piotr

Ciekawe na ile to bedzie slyszalne i czy bedzie przeszkadzac? Ze 20pare centrmetrow moze wiecej bede w stanie odstawic od sciany prawej ale lewa bedzie miala wieksza przestrzen. Pewnie przekonam sie dopiero wypozyczajac sprzet do domu:) 

Nic dzieki, bede sie odzywal niedlugo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...