Skocz do zawartości

Kable diy, których nie słychać ;)


Recommended Posts

10 godzin temu, audiowit napisał:

A ja od jakiegoś miesiąca robię testy odsłuchowe różnego rodzaju wtyczek oyaide na kablu oyaide tunami V1

Spróbuj jeszcze sprawdzić kierunek kabla. Tutaj też można się pobawić w dopasowanie pod nasze preferencje. Niby te same przewody, a po obróceniu o 180 stopni robią się z nich troszkę inne kabelki :) 

57 minut temu, MariuszZ napisał:

Zatem chwalcie się zdjęciami kolejnych własnoręcznie poskładanych kabelków opisując co z czym łączyć by "dobrze" grało (cokolwiek to znaczy) 😉

Kilka prostych i sprawdzonych drutów: Duelund DCA16GA, głośnikowy Belden 9497 i najtańszy Mogami 2582. Żaden hi-end, ale gra to dobrze :) 

interkonekty-audio-autonomy.jpg 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wito76 udało się zmontować. Skubany jest sztywny i nie chciał współpracować , ale jak trochę docisnąłem go moim nowym imadełkiem to zmiękł :) 

Mowa o Twoim Lapp Stuttgart Unitronic , budowa niezła , gruby ekran , gruba folia aluminiowa , grubsza niż w kablach sygnałowych do audio , papier dodatkowo jako izolacja , usztywniające pręciki silikonowe . 

Wpiąłem go już między monobloki a pre . Nie wybuchło , jest ok. Kolumny się kocem nie okryły , też dobrze. W pierwszej chwili , dźwięk jaki pamiętam po zrobieniu kabla z YTDY . Ale muszę dłużej posłuchać. Wpiąłem go po Beldenie. Dzięki jeszcze raz , za możliwość wzbogacenia doświadczeń.

IMG_2536.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda rasowo. To tylko kabel sygnałowy do sieci profibus, ale właśnie zwróciła moją uwagę jego solidność i porządne ekranowanie. Ma służyć do przesyłu sygnałów na dłuższe odległości i stąd jego budowa. Ciężko powiedzieć co to za miedź, my zwracamy uwagę na ilość N np 4N czy 6N a tu ciężko ocenić, ale na pewno nie jest to jakiś ostatni badziew. Muszę w końcu u siebie zarobić końcówki, ale tak jak napisałeś, to będzie coś z półki YTDY, raczej nie będzie to "grający" kabel dla "słyszących". Na zasadzie eksperymentu, zajęcia sobie popołudnia i zdobycia kolejnych doświadczeń jak znalazł. Jakbyś usłyszał z niego coś ciekawego to pisz, na pewno zmotywuje mnie to przyspieszenia montażu. Miłego słuchania.

 

P. S.

A co do koloru to żona nazywa to fuksja ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcinmarcin napisał:

i czy eksperymentowałes z ekranem?

Dziękuję. Ekran o ile daje taką możliwość kabel zawsze lutuję tylko z jednej strony. Jak nie ma na kablu strzałeczek to zgodnie z napisem , od źródła do docelowego urządzenia.  Ale przypomniałem sobie , że kiedyś rozmawiałem z Piotrem / @nowy78 / i On łączy odwrotnie. Testy kabli zostawiłem sobie na koniec zabawy z systemem. Jestem już blisko , bazę mam jeszcze tylko drobna kosmetyka i przyjdzie czas na kable. Póki co , zbieram materiały do późniejszych badań :)   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, tomek4446 napisał:

Póki co , zbieram materiały do późniejszych badań :)

U mnie jak pisałem wyżej zaskoczeniem pozytywnym jest kabelek Phoenix Gold, w którym nie połączyłem ekranu... Nic nie zbiera mimo że na razie leży na zasilających i wzmacniaczu. Gra to chyba najlepiej z wszystkich kombinacji. Najgorzej zagrał u mnie ten sam PG z ekranem połączonym od strony wzmacniacza, grubo, buczaco i bez detali. Ja naprawdę nie jestem przeczulony na drobne różnice (np źródła), ale tu różnica jest olbrzymia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomek4446 napisał:

Przyznam , że czekałem na taki wpis. Gdy nie było go w pierwszych postach po wpisie Witka , pomyślałem , że jednak się myliłem i poziom dyskusji będzie utrzymany. 

Fafniak po co ?

Po pierwsze, nie zacytowałeś uśmieszku.

Po drugie specjalnie wykasowałem  wpis bo przypomniało mi się że tracicie dystans i humor jak tylko dochodzi do kwestii kabli słyszenia itp.

Po trzecie proszę uważnie przeczytać, nigdzie nie wspomniałem o niegraniu kabli itp. 

Dowidzenia

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiu, fiu, sporo się tu ostatnio wydarzyło :) 

Skoro już wątek wypłynął, przyszło mi na myśl, że moja obecna konfiguracja systemu nie wykorzystuje całych zasobów kablowych, które wytworzyłem w pocie czoła, często niedosypiając i jedząc fast foody ;) Mowa oczywiście o kablach opisanych w pierwszych postach tego wątku. A skoro mam luźny egzemplarz, to mógłbym udostępnić go do testów, sam będąc ciekawym wrażeń i oceny potencjalnego testującego (-ych). Tak więc jeżeli ktoś jest chętny sprawdzić, czy domowe wyroby mogą stawać w szranki z kupnymi, zapraszam.

Mam metrowe RCA jak również XLR. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marcinmarcin napisał:

Ja tam chętnie wypróbuje

Ok. To może zorganizujemy to tak, że ja wyślę kable do Ciebie, a gdyby znalazł się jeszcze ktoś chętny, to za jakiś czas, gdy się znudzisz, wyślesz je dalej, ewentualnie do mnie jeżeli już nikt nie będzie chciał. Może być?

 

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...