Skocz do zawartości

Kable diy, których nie słychać ;)


Recommended Posts

11 godzin temu, nowy78 napisał:

Mam już dość stary toster i w 8k prawdopodobnie i tak nie pociągnie.

Masz toster na HDMI , nie gadaj ? !!! , No tak , czytałem , bogaci to nawet toster ....... :) 

2 godziny temu, Dedal75 napisał:

A co to za przewód? Bo gadu gadu i coś mi umknęła chyba nazwa

Stary jak dają to bierz ! Co to , to będziesz rozkminiał później , a przy okazji będziesz miał naprawdę ślepy test :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dedal75 napisał:

A co to za przewód? Bo gadu gadu i coś mi umknęła chyba nazwa

Nie no, proszę państwa... Człowiek się cieszy, że takie zainteresowanie produktem hand made własnej produkcji, a tu się okazuje, że:

10 godzin temu, tomek4446 napisał:

Stary jak dają to bierz !

🤣🤣

To może wstawię link do opisu kabli (RCA robiłem tak samo):

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nowy78 Piotrek , kable dotarły. Świetne wykonanie , naprawdę doskonałe kable zasilające . Trochę małe wtyczki i był problem z wsadzeniem pinu PE do gniazdka . Ale od czego jest młotek :) 

Taki , żarcik :) To czerwone na Twoim kabelku to taśma izolacyjna , jakoś musiałem je zróżnicować , a nie chciało mi się malować jednego olejną. Może następnym razem .......... :) 

Dzisiaj podłączyłem , test jutro , przedstawiam zawodników :

 

IMG_2551.JPG

IMG_2554.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, tomek4446 napisał:

Świetne wykonanie , naprawdę doskonałe kable zasilające . Trochę małe wtyczki i był problem z wsadzeniem pinu PE do gniazdka . Ale od czego jest młotek :) 

Ano właśnie. Powiem Ci Tomek, że ja mam podobny problem z interkonektem.

Siec.jpg

Wiem, że bez młota nie robota, ale u mnie nawet to nie pomaga. Albo wtyczki jakieś dziadowskie, albo coś źle robimy. Choć w to drugie szczerzę wątpię. Przy takim doświadczeniu wydaje się to po prostu niemożliwe.

Czekaj, czekaj... A jakby zamienić?

Tak, myślę, że to dobry pomysł. Spróbuj teraz wetknąć do gniazdka tą wtyczkę z drugiej strony kabla 😎

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, nowy78 napisał:

Powiem Ci Tomek, że ja mam podobny problem z interkonektem.

O, rzesz Ty ! Takie cóś też wydziergałeś ?

A z tym IC to wg. mnie wszystko ok. , jak znam życie walnęli się w gniazdach w Twoim CD ;) Dzisiaj już nikomu nie można ufać , takie czasy :) 

po oplocie widać , że jesteś za transparentnością :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

czy przewody są kierunkowe , od wzmacniacza czy od DACa wpiąć stronę z czarną taśma

Na czarno oznaczone są końce z ekranem przylutowanym do masy. Ja wpinam je do wzmacniacza, bo takie podłączenie wydaje mi się bardziej logicznie, jednak jestem prawie pewny (choć tak naprawdę nie sprawdzałem ;) ), że dla dźwięku nie ma to znaczenia.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nowy78 Piotrek , wstrzymam się z opinią jak " grają " Twoje XLR - y do momentu jak już wszyscy przetestują. Tak wg. mnie będzie uczciwie. Dzisiaj wysłałem kable do Witka.

A by dojść do siebie po odsłuchu kabelków , zrobiłem nowy coaxial na bazie odkopanego z zasobów Neotecha NEI 3003. Dokupiłem wtyki KaCsa , czysta miedź i to naprawdę wagowo czuć. Ciężkie i bardzo fajne rozwiązanie rozdzielenia przestrzeni wewnątrz wtyku dla żyły sygnałowej i masy. Ale niestety nie mogłem ich wlutować , przestrzeń na żyłę sygnałową okazała się zbyt mała dla potwornie grubej izolacji tejże żyły w Neotechu.

Świetnie się w/w wtyki sprawdzą w tradycyjnych kabelkach IC z dwoma cienkimi przewodami. Zastosowałem zamiennie wtyki MRS.

 

20211007_181905.jpg

20211007_182056.jpg

20211008_185751.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

wstrzymam się z opinią jak " grają " Twoje XLR - y do momentu jak już wszyscy przetestują. Tak wg. mnie będzie uczciwie. Dzisiaj wysłałem kable do Witka.

Dzięki.

Co do opisu wrażeń, jak najbardziej się zgadzam. Jak wiadomo, w naszym hobby sugestia potrafi zdziałać cuda ;) Swoją drogą ciekawym eksperymentem mogłoby być porównanie opinii osób testujących. Chyba najbardziej w kwestii zgodności ;) Żarty, żartami, ale przyznam, że byłem wręcz zaskoczony krótkim opisem Marcina. Był zbieżny praktycznie w 100% z moimi spostrzeżeniami, gdy wpiąłem kable po raz pierwszy u siebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...