Skocz do zawartości

Kable diy, których nie słychać ;)


Recommended Posts

Kolejny kabel z zasobów. 

https://blackdotaudio.eu/kabel-polaczeniowy-ofc-neotech-nemoi-5220-up-ofc,219,10557.html

kabel o trochę dziwnej i utrudniającej lutowanie budowie przewodników. przewodniki to cienkie blaszki dodatkowo pokryte jakąś folią. Trzeba uważać przy ściąganiu folijki , bo łatwo złamać blaszkę.

Użyłem wtyki które kupiłem do kabla coaxialnego ale nie było sposobu je wlutować o czym pisałem wcześniej

https://blackdotaudio.eu/wtyk-rca-high-end-kacsa-rp-85gt---czysta-miedz-24k,74,10724.html

W opisie wtyku stoi , że jest to wtyk " bez lutowania" , czyli mamy śrubki. Nie polecam takiego połączenia . Przy kablu typu w/w Neotech jest to wręcz niewykonalne. Blaszki są za cienkie by śrubki je właściwie , trwale docisnęły. Zresztą nawet przy " normalnym " przewodniku , czyli solid lub linka jakoś też tego nie widzę. Zawsze istnieje możliwość braku styku , cyna daje trwałe połączenie i taką metodę polecam.

20211012_203621.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Asia napisał:

Poprosiłam @Dedal75żeby przekazał w sobotę kabelki @seba3002.  A ja potem - zawsze o jedną przesyłkę mniej.

O, dziękuję Ci bardzo Asiu 🙂. Ja co prawda jestem kablosceptykie, ale że jestem otwarty na wszelkie nowości, bardzo chętnie je przetestuję 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kopertach może nie, niemniej roztrząsam bardzo wnikliwie wszelkie spostrzeżenia testujących. Raz, że jestem oczywiście ciekawy ocen efektu swojej pracy, zdając sobie jednocześnie sprawę, że nie wszyscy o wszystkim wspomną :)  (i tu liczę na Witka ;) ). Dwa, takie testowanie wydaje się ciekawym doświadczeniem, w którym wiele osób ocenia dokładnie tą samą (a przy tym mocno kontrowersyjną ;) ) rzecz. Można będzie porównać, na ile oceny te są zbieżne. 

Póki co, wspomnę tylko, że opisy są bardzo podobne, a w pewnym aspekcie, na który wszyscy zwracają uwagę, powiedziałbym nawet, że identyczne. Oczywiście nie jest to twardy dowód na... wiadomo co ;) , ale mimo wszystko daje do myślenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dedal75 napisał:

a czy głośnikowe też będzie można sprawdzić u siebie w domowych pieleszach 😏?

I czy może planujesz masową produkcję

Aż tak dobrze? ;) 🤣

Hmm, głośnikowe powiadasz... No tych akurat mam tylko jedną parę, a jestem mocno uzależniony od dźwięku, który aktualnie wydobywa się z mojego ustrojstwa audio ;)  , ale... Mam jeszcze pierwszą wersję i tą bez wahania mogę jutro zabrać do wypożyczenia. Różnią się tym, że są zbudowane z nieco grubszych drutów (0,06mm, zamiast 0,04mm). Dźwiękowo podążają w podobnym kierunku. Są natomiast minimalnie ciemniejsze i mają nieco wyżej przesunięty środek ciężkości w basie. Jednym słowem - więcej mięcha. 

Jeżeli chodzi o produkcję - tak jak to robiłem, czyli w sposób ręczny, raczej odpada. O ile interkonekty jeszcze idzie przeżyć, to głośnikowe są niezwykle pracochłonne. Jeden kabel to 3200 drutów o długości ponad 2 m. Żeby go zrobić musiałem przejść jakieś 6 km , a kolumny jak wiadomo są dwie 🤣 Że nie wspomnę o uciążliwości wciągania długich rurek teflonowych do zewnętrznej izolacji PCV z kabli OMY.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
1 minutę temu, Asia napisał:

 Czy głośnikowe są Ci pilnie potrzebne?

Kurczę, mimo tego, że ja kabli nie słyszę (przepraszam 😔), to miałem ogromną ochotę zostawić sobie te głośnikowe. W życiu nie widziałem tak pięknych węży. No i pasują mi wizualnie i ilością łączy do moich ATC. Asia, powiedz Piotrkowi, że je zgubiłaś (kobiecie przecież wybaczy 😉) I odeślij je do mnie. Obiecuję, że nikt się nie dowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...