Skocz do zawartości

Kable diy, których nie słychać ;)


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Dla tych którzy przepinają kable i chcą dobrze i tanio. 

Właśnie założyłem końcówki bananowe na kabel głośnikowy Beldena. Same wtyki głośnikowe , szczególnie te miedziane , do tanich nie należą ale mamy alternatywę. Może nie tak estetyczną i i spektakularną jak wtyki WBT i bez " legendy " ale działa i jest ....miedziana.

Polecam 

 https://blackdotaudio.eu/wtyk-glosnikowy-bananowy-bfa-kacsa-bp-303---miedz,77,10661.html

mamy jeszcze do dyspozycji pokryte rodem i srebrem.

Lutuje się świetnie połączenie jest trwałe. Trzeba tylko zainwestować w koszulkę termokurczliwą.

Zdjęcia robocze , przepraszam za tło :)  ,  

IMG_2680.JPG

IMG_2682.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomek4446 napisał:

Polecam 

 https://blackdotaudio.eu/wtyk-glosnikowy-bananowy-bfa-kacsa-bp-303---miedz,77,10661.html

mamy jeszcze do dyspozycji pokryte rodem i srebrem.

Lutuje się świetnie połączenie jest trwałe. Trzeba tylko zainwestować w koszulkę termokurczliwą.

Nie znam lepszych wtyków :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo. Człowiek się uczy całe życie. Jakoś tak odruchowo człowiek by to ominął jak parówki w promocji za 11zł/kg a tu jednak nie warto być takim wrażliwym :).

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Właśnie założyłem końcówki bananowe na kabel głośnikowy Beldena.

No właśnie, temat deja vu ten Belden. Co jakiś czas wpada mi w oko na forum. Napiszesz Tomek 2 zdania o nim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Wito76 napisał:

Napiszesz Tomek 2 zdania o nim?

Ale żeś mnie Pan wkopał :) 

No dobrze , jest czarno - czerwony ,cienki, skręcony ..... :) 

A i u każdego jak się okazało " gra " inaczej. U @Asia Asi zgasił o ile pamiętam blask wysokich, a u mnie wręcz przeciwnie gra zbyt jasno i trochę mi przypomina brzmienie YTDY. @MariuszZ ma jeszcze inne odczucia.

Nie wierzę , ze piszę o dźwięku kabli :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Asi zgasił o ile pamiętam blask wysokich

Mi też. Pewnie inaczej ale to właśnie doskwiera u mnie z tym beldenem z moimi kolumnami, które z natury wynikającej z miękkiej jedwabnej kopułki blasku nie mają zbyt wiele.

To łagodne i poniekąd piękne granie, bez zbytnich przejaskrawień ale z lampą w konfiguracji SET blasku mogłoby być więcej jak dla mnie.

Poczucie tego iskrzenia w najwyższych oktawach, w mojej konfiguracji sprzętowej dają dobrej jakości przewody głośnikowe posrebrzane. Z nimi jest ten blask i ta perlistość, której z beldenem nie doświadczam. 

Oczywiście to tylko wrażenia. Zapewne w zbyt jasnych systemach belden będzie remedium na zajefajny przekaz ale to nie u mnie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie wierzę , ze piszę o dźwięku kabli

Taki trochę dwulicowy ... ten kabelek. Jedni piszą że mega fajny i kiler w tej cenie a inni że jednak blado gra, że trochę zmętnia górę a nawet średnicę.

A apropos zacytowania, wiosną gdy trwała III wojna kablowa napisałeś takie genialne zdanie, które utkwiło mi w pamięci "najpierw mi udowodnij, że nie słyszę różnicy". To było do któregoś fana ślepych testów. W punkt.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Wito76 napisał:

Ooo. Człowiek się uczy całe życie.

A ja ostatnio zapiąłem z ciekawości ten sam polski miedziak 2,5mm2 który mam polutowany kacsa bp303 i od dłuższego czasu dzielnie służy jako głosnikowy w wersji z jednej strony z wtykami skręcanymi Cyrusa do mojego Cyrusa, a z drugiej strony skręcony goły kabel w terminal głosnikowy. 

Opcji skręcanej nie da się słuchać 🙄 bas traci cały kontur i uderzenie, gra dużo bardziej miękko i rozlanie, siada dynamiką, wysokie za to jakieś suche i nieprzyjemne. Wydaje mi się że dobre przewodzenie na stykach ma znacznie większe, znaczenie niż sam kabel 😉

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, marcinmarcin napisał:

Opcji skręcanej nie da się słuchać

Jeszcze kilka tygodni temu napisałbym, że ryzykujesz kolejną odsłonę voodoo-wojny i jesteś odważny jak mąż mówiący żonie, że przytyła :). Teraz chyba nic takiego się nie wydarzy.

40 minut temu, tomek4446 napisał:

Po zlocie mogę Ci go pożyczyć. przekonasz się osobiście.

No właśnie, kiedy ten zlot? Zaglądałem niedawno do wątku o zlocie, wiem gdzie, ale nie wiem kiedy. Chętnie bym się wybrał, zwłaszcza że daleko nie mam, ale niestety zrobiłem coś co zdarza się tylko najlepszym. Wstyd się przyznać, ale złamałem kość śródstopia... po pijaku. Rzadko zaglądam do kieliszka, ale żona raz na 10 lat ma okrągłe urodziny, przyszli goście i jakoś tak wyszło. Chodzę już trochę, jeżdżę autem, nawet do pracy zaglądam, ale boli jeszcze.

Jakby co to zawsze otwarty jestem na nowe gadżety. Żona śmieje się, że coraz więcej mam "kolegów z internetu". Dzisiaj przyjechał mi od takiego właśnie kolegi DAC w technologi R2R na kościach PCM58 w wersji DIY a ja w zamian wysyłam swojego sigma-delta. Po zlocie przypomnę się.

52 minuty temu, Fafniak napisał:

Zapamiętaj. Udowodnić trzeba że coś występuje.

To zdanie też jest absurdalnie genialne. Luzujemy, umrzemy zdrowsi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wito76 napisał:

Jeszcze kilka tygodni temu napisałbym, że ryzykujesz kolejną odsłonę voodoo-wojny i jesteś odważny jak mąż mówiący żonie, że przytyła :). Teraz chyba nic takiego się nie wydarzy.

Ano, zwłaszcza że większych różnic w kablach nie słyszę 😁 ale słyszałem jak mi się nakrętki luzowały w kolumnach na ałdiofilskim połączeniu gołym kablem.... grało ujowo trzeba było dokręcić 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomek4446 napisał:

Polecam 

 https://blackdotaudio.eu/wtyk-glosnikowy-bananowy-bfa-kacsa-bp-303---miedz,77,10661.html

mamy jeszcze do dyspozycji pokryte rodem i srebrem.

Lutuje się świetnie połączenie jest trwałe. Trzeba tylko zainwestować w koszulkę termokurczliwą.

Aż sprawdziłem w mailach. Dokładnie z tego samego sklepu i te same wtyki zamówiłem rok temu. w dwóch wersjach srebrnej i złotej. 

Potwierdzam ze lutują się świetnie.

IMG20211106081623.thumb.jpg.d016ce0bc00ba02ca9cfe3bda71653be.jpg 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...