Skocz do zawartości

Kable diy, których nie słychać ;)


Recommended Posts

Nie, ja nie miałbym maszyn aby wykonać coś takiego. Poza tym, cała dolna część jest wykonana z jednego bloku aluminium. Waży to ok 5 kg. No, ale pobędzie jeden lub dwa dni u mnie. Obejrzę dokładnie. Ja jedynie pośredniczę w sprowadzeniu, podobnie jak powyższego kabla. Nie stać mnie na posiadanie.😋.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, audiowit napisał:

Klasa, żadnej filtracji degradującej brzmienie. 

Dokładnie tak jak u mnie w gniazdku ściennym :) 

A poważnie to już wiem , że obudowa kosztowała więcej niż reszta :) 

Jak mówimy o obudowach , to niech mi ktoś wyjaśni cel pakowania gniazdek w tak grube aluminium :) 

Moje listwy też są w aluminium tyle , że cieńszym :) 

Nie chcę krytykować , ale jak już się decydujemy , że ma być drogo, to chowamy gniazda pod obudową , na powierzchni jest tylko część na wtyczkę. Po za powodem estetyki jest jeszcze strona praktyczna. Podkładka dystansowa umieszczona pod obudową blokuje gniazda a śruby skutecznie uniemożliwiają wciśnięcie gniazda do wnętrza jak mamy np. ciężko wchodzącą wtyczkę.

Proszę się nie obrażać , to tylko moje luźne dywagacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w TYM konkretnym wypadku, licząc cenę tego typu gniazdek Furutecha (jedno takie gniazdo to ponad 800 zł, https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwjWicaLuob0AhVOFXsKHRIpAqIYABAMGgJsZQ&ae=2&ohost=www.google.com&cid=CAESQOD2f1thTwT2QZ39aTJAJB-RkC7Q1snQwumQjG57NsrieyySCEcfvJh4fvYR0H5OB0onwLXQEWtPq9EBoEJzypU&sig=AOD64_3l9GsEiNEH6VHWEzdyWwnsm6VntA&ctype=5&q=&ved=2ahUKEwj-jr6Luob0AhUVAhAIHVx-CeUQ9aACegQIARBK&adurl=) , oraz koszt ramy, również Furutecha, i montażu, to w cenie ogólnej, obudowe otrzymujemy za darmo. A, że robi ona wrażenie swoim wyglądem to już inna sprawa. Swojego czasu na innym forum widziałem listwę zrobioną z ceownika stalowego o szerokości 18 cm  i podobnej grubości. Tam musiała być waga. No, ale ,,co kto lubi,, i co się komu podoba. Myślę, że ta grubość w tym wypadku nie bedzie przeszkadzała, natomiast wielkość może być plusem jesli właściciel zechce sobie ją wytłumić wewnętrznie. Osobiście, w tej chwili, nie używam już listew bo w ścianie za regałem ze sprzętaem mam 8 gniazdek i na ścianie obok następne kilka. Wystarczy i listew nie potrzeba.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audiowit napisał:

To, że ktoś nie słyszy spadku dynamiki po podłączeniu filtra,

Z tą dynamiką to bym polemizował. Owszem pierwsze wrażenie po wpięciu wtyczki do gniazda z filtrem jest takie , że jest ciszej / rozpatrując zjawisko w mikroskali/. Ale czyściej. Stawiam pytanie z tezą. Dlaczego gdy wpinamy wtyk do gniazdka bez filtracji jest głośniej ? Czyżby dochodziły zakłócenia z sieci ?

Witek w swojej listwie mam sześć gniazdek z filtrami i dwa bez , przepinałem wielokrotnie , szczególnie jak się naczytałem , że " wzmacniacze , to tylko do gniazd bez filtrów " i .... mam wpięte z filtrami :) Dźwięk jest bardziej "podany  na tacy" , nic nie powoduje zniekształceń wokali , choć pierwsze wrażenie faktycznie było takie , że dynamika mniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audiowit napisał:

Skoro tyle nakladles to po co Ci jeszcze w listwie?

Pytanie jak najbardziej na miejscu :) Przyznam, że nie sprawdzałem, czy przy obecnie używanym wzmacniaczu, a konkretnie przez wzgląd na filtry w jego zasilaczu , stosowanie listwy z filtrami nadal ma uzasadnienie. Niemniej jednak skoro i tak ją posiadam, co mi szkodzi wykorzystać. Na pewno nie zaszkodzi, a co najwyżej nie pomoże :) 

2 godziny temu, audiowit napisał:

To, że ktoś nie słyszy spadku dynamiki po podłączeniu filtra, to nawet dobrze.

No właśnie, tu nasuwa się pytanie, czy mamy do czynienia ze spadkiem dynamiki (w odniesieniu do postrzegania dźwięku) , czy jednak, ujmując to jednym słowem, z obniżeniem jazgotu. Z tego co zdążyłem zauważyć, takie rozterki występują nie tylko w związku z filtrami sieciowymi. Ja podobnie jak Tomek, należę do grupy uważającej, że to poczucie "przyciszenia" prowadzi nas w tym dobrym kierunku. Łatwo sprawdzić - wystarczy zrobić głośniej i wszystko staje się jasne. Oczywiście ktoś może się upierać, że mimo wszystko woli "z większą dynamiką". Nic mi do tego, niech słucha jak mu pasuje. Uważam jednak, że zdecydowanie łatwiej w obiektywny sposób wyjaśnić pozytywne działanie filtrów sieciowych. Szczerze mówiąc, nie bardzo mam jakikolwiek pomysł, jak można by wytłumaczyć ich degradujące działanie na dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Korzystając z kwarantanny i by nie było nudno na Forum ,wziąłem się za parę zaległych tematów. Na pierwszy ogień poszły interkonekty , oba DIY , więc mieszczę się w temacie wątku.

Przez całe życie audio byłem sceptykiem , jak chodzi o różnicowanie dźwięku za pomocą drutów. Aby ułatwić sobie życie wybrałem dwa skrajne , tak względem przewodnika jak i budowy i przekroju. Cienki z czystego srebra i miedziany gruby , miedź monokrystaliczna.

Utwór do testów ;

Ben Harper - Like a king , jakoś mi podpasował, szczególnie ten głuchy dźwięk bodajże bębna przewijający się przez cały utwór.

Na co dzień słucham z wpiętym Neotechem , mam go więc "osłuchanego" , jak wpiąłem srebro to :

- nastąpił efekt "wow"

- pojawiła się lekkość brzmienia i tzw. powietrze.

- ten głuchy dźwięk bębna , przestał być tępo głuchy , nabrał dłuższego wybrzmiewania.

- scena dzięki lekkości dźwięku stała się szersza i ......wyższa.

- pojawiająca się w utworze gitara wydawała się grającą o dwa tony wyżej .

podsumowanie :

Zostałem przy miedzi. Wolę jednak dźwięk bardziej dociążony. Choć mniej spektakularny to jednak taki mi bardziej pasuje.

20220127_105015.jpg

20220127_105216.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...