Skocz do zawartości

Kable diy, których nie słychać ;)


Recommended Posts

2 minuty temu, Asia napisał:

Nie chcę Cię martwić, ale tu już chyba tylko ten magik co kolory ustawia może pomóc.

W telefonie mam kalibrację kolorków zrobić? 😉

Nie wiem czy pomoże. Dla przykładu od lat mam problem z ładowaniem pralki. Niby wiem, że kolory, białe i ciemne to inne ładunki są. Mimo tego ciągle białe szare wychodzi z prania 😂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, marcinmarcin napisał:

mam podobne obserwacje do twoich... Na Rme Adi czy to audiofilska malina (usbridge signature + LPS), czy Chromecast Audio czy mój audiofiliski tv marki TCL 🤣 grają praktycznie tak samo.

Marcin, kiedyś o tym pisałem. Miałem podobne doświadczenia z RME.  W odpowiedzi od jednego z kolegów wtedy dostałem "chciałbym nie słyszeć różnic między drogim a tanim transportem".   Tak lekko dał mi do zrozumienia, że jestem głuchy. W sumie to nic się nie stało, chromecast zagra tak samo jak SOtM  - tlko trzeba mieć dobry DAC. Nieporozumienia czasem wynikają z porównywania różnych/innych posiadanych konfiguracji.

Przepraszam za OT bo o kolorach było :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty nabijacie?

A ja od jakiegoś miesiąca robię testy odsłuchowe różnego rodzaju wtyczek oyaide na kablu oyaide tunami V1. Razem z kumplem przelecieliśmy już 046,079,004. Wniosek jest taki, że niby taki sam kabel czyli stary poczciwy tunami na miedzi z furukawy potrafi pokazać tak różne oblicza, że można odnieść wrażenie, że to zupełnie inne przewody. I co najciekawsze i najważniejsze najdroższe wtyki że stawki sprawdzają się u mnie najgorzej na pre ale już całkiem przyzwoicie do końcówki.

Przez tydzień męczyłem się z 004 na pre próbując pobudzić dźwięk do życia. Wystarczyło wymienić na taki sam przewód z wtykami 046 i ulga...

To tak a'propos grania pieniędzy i niegrania kabli, a tym bardziej wtyczek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audiowit napisał:

Posty nabijacie?

Tak, chcę Ciebie dogonić mistrzu :P

Nie bardzo wiem jak odnieść się do całości tego co właśnie napisałeś, już mi się nie chce wdawać w szczegóły. Napiszę więc w skrócie - aż taki religijny to ja nie jestem. Nasuwa mi się jednak pytanie, jak  do licha masz tyle czasu żeby co dzień zmieniać te wszystkie wtyczki i kable, przecież to nie pięć minut taka wtyczka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, audiowit napisał:

To tak a'propos grania pieniędzy i niegrania kabli, a tym bardziej wtyczek.

 

9 minut temu, JohnDoe napisał:

Tak, chcę Ciebie dogonić mistrzu :P

Nie zaczynajcie Koledzy. To droga donikąd ;) Temat wzruszył po długiej hibernacji Tomek pisząc: "...Stwierdziłem , że spróbuję zobaczyć czy coś / dźwięk/ się zmieni , jak zamiast obecnego połączenia XLR AES/EBU".

Pomijając kolory (bardzo ciekawy temat) wróćmy do Tomka oczekiwań. Dajcie mu szansę. Może zanim wzniecimy pożar niech cokolwiek napisze jak to odbiera próbując zobaczyć ;) 

Pozdrawiam i oczekuję @tomek4446 na konkrety 👍

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, audiowit napisał:

To tak a'propos grania pieniędzy i niegrania kabli, a tym bardziej wtyczek.

Wtyczek pstryczek, śrubki to dopiero grajo, ale do tego dojdziemy ;)

2 minuty temu, MariuszZ napisał:

To droga donikąd ;) 

Nie zgadzam się, dyskusja to droga do rozwoju. Nie stawaj po niczyjej stronie srogi Mariuszu.

Jeśli jeszcze nie pogratulowałem Tobie posady modera, robię to teraz i liczę, (głupi ja ;)) że będziesz zawsze bezstronnym  sędzią sporów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, JohnDoe napisał:

Nie zgadzam się, dyskusja to droga do rozwoju. Nie stawaj po niczyjej stronie srogi Mariuszu.

 

50 minut temu, JohnDoe napisał:

Tak, chcę Ciebie dogonić mistrzu :P

Spróbuj pogodzić dwie wypowiedzi Twoje i może zrozumiesz moje intencje ;)

Nie ma mistrzów. Są nasze wrażenia soniczne i pomiary, a pomiędzy ludzka wrażliwość i nasze słabości komunikacyjne. Nie jestem ani srogi, ani mądry, ani po czyjejś stronie. Ja tylko chciałbym wzajemnej TOLERANCJI i zawsze będę zwracał na to uwagę w roli moderatora ale również gdy wypadnę z tej roli. Taką mam naturę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, z całym szacunkiem do Ciebie, jak i do innych użytkowników forum.  Ja Twoje (ukierunkowane) intencje rozumiem od zawsze. Masz do tego prawo, jako, że  człowiek prywatnie jest zawsze po 'jakiejś stronie' i ma własne poglądy. Nie rozumiem tylko, kiedy grupa ludzi rozmawia, nikt się nie bulbi, wszyscy są w dobrym nastroju i nagle wpada audiowit ze słowami "nabijacie posty". 

Coś jak... zamknijcie japy leszcze, g**o wiecie, powiem wam o grających wtyczkach...

Piszesz, że nie ma mistrzów ale wyraźnie są tutaj. 

Osobiście w nosie mam grające audiofilskie wtyczki, kwantowe zegarki, kamyczki i inne pierdoły gdyż jestem realistą. Wybacz ale audiofilskie internetowe bajki w stylu mistrzów  W.Pszoniak, W. Pacuła i niektórych tutejszych mędrców są dla mnie co najmniej komiczne.

Może zrozumiesz moje intencje ;)

 

Ps, proszę o poradę który numer jest najlepszy i jakie właściwości soniczne mają poszczególne wtyczki  >>>

3 godziny temu, audiowit napisał:

Razem z kumplem przelecieliśmy już 046,079,004

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wzięliście pod uwagę to, że komuś może się to kiedyś przydać? 

John, do Twojego posta nawet się nie odniosę. Poziom jest ... jaki jest. Bardziej, chyba to, że ktoś coś robi jest chyba problemem :). A to co odczytujesz, mimo, że tego nie pisałem może jest samooceną?

Nie ma nic w moim poprzednim poście nic, co mogłoby kogoś zdenerwować.

przekręcenie kompletu wtyków to czasem nawet 3h. Oczywiście, że nie mam na to czasu. Ale to hobby, więc jak każdy szanujący się facet ten czas znajdę.

Żeby ułatwić i zetelnie porównywać najlepiej mieć kilka kabli. Mnie wystarczą 4szt oyaide, kolega ma kilka i życie staje się prostsze.

W niedalekiej przyszłości napiszę o kombinacjach różnych wtyków na tym samym kablu, bo tu się dzieją ciekawe rzeczy.

To żaden morski. Zwykły pistacjowy. Jeśli oczywiście dobrze zbalansował się aparat w telefonie.

Fafniak, ty patrzysz na coś i ma to dla Ciebie znaczenie materialne. Ty widzisz wtyczkę. Ja widzę/słyszę dźwięk.

5 godzin temu, JohnDoe napisał:

 

 

Ps, proszę o poradę który numer jest najlepszy i jakie właściwości soniczne mają poszczególne wtyczki  >>>

 

Spokojnie. Widzę, że nie możesz się doczekać:). Wszystko w swoim czasie :)

7 godzin temu, MariuszZ napisał:

 

Nie ma mistrzów. Są nasze wrażenia soniczne i pomiary, a pomiędzy ludzka wrażliwość i nasze słabości komunikacyjne. Nie jestem ani srogi, ani mądry, ani po czyjejś stronie. Ja tylko chciałbym wzajemnej TOLERANCJI i zawsze będę zwracał na to uwagę w roli moderatora ale również gdy wypadnę z tej roli. Taką mam naturę :) 

I dlatego zostałeś modem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę pare postów wcześniej że sposób zrobienia RCA, czyli z ekranem lub bez robi różnicę i to sporą w brzmieniu, potem pisze ze przy Adi źródła nie robią takiej różnicy (zauważalnie inaczej gra tylko laptop), a słyszę ze posty nabijam 😁

Co do Usbridge signature nasłuchałem się opowieści z mchu i paproci jak to cudownie gra. Gra dobrze, tylko że z Tidalem, jak jest flac gra podobnie, może trochę lepiej jak TV, ale z tą samą sygnatura brzmienia, jak jest mqa to bez unfoldingu gra to gorzej niż TV z Deezerem 🙄

I mimo że optyk, a na dodatek fuj przesamplowane do 48kHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Proszę o zaprzestanie udowadniania sobie w tym wątku wyższości jednej racji nad drugą , bo to nie ma sensu. Może jedynie spowodować zamknięcie tematu i gdzie wstawie zdjęcia kolejnego kabelka ? :) 

Lepiej bym tego nie ujął 👍

Zatem chwalcie się zdjęciami kolejnych własnoręcznie poskładanych kabelków opisując co z czym łączyć by "dobrze" grało (cokolwiek to znaczy) 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...