Skocz do zawartości

Kino w domu


Kuba Lejczak

Recommended Posts

Witam chciałbym zrobić w pokoju 3x4  kino domowe. 30%muzyka 70%filmy. Mam ekologia denon avr 1705, Kolumny taga harmony 606 i projektor hykker vision 360. Na kino mogę przeznaczyć cały pokój. Sufit jest podwieszany a podłoga to parkiet. Ile muszę przeznaczyć na kino i co muszę kupić.  Mój budżet to 5000 Zł

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Tak naprawdę do wymiany nadają się zarówno amplituner jak i kolumny. Amplituner jest sercem systemu i od tego bym zaczął np. Onkyo TX-NR686 czy Denon AVR-X2500. Jeśli głównym przeznaczeniem jest jednak kino domowe, nie zapominałbym też o Yamaha RXV685, która to w kinie domowym powinna wypaść nawet lepiej od konkurencji za sprawą bardzo dobrego procesora dźwięku i dobrej fabrycznej kalibracji pomieszczenia. Następny etapem będą kolumny przednie, podłogowe np. Indiana Line Tesi 561 czy Tannoy Mercury 7.4. Może udałoby się jeszcze w budżecie dokupić subwoofer np. Jamo SUB210, który na takie pomieszczenie spokojnie wystarczy. Rozumiem, że masz już głośnik centralny i efektowe. Jeśli tak, niech na tą chwilę zostaną a z czasem się je również wymieni, najlepiej na odpowiednie do serii kolumn przednich.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
makao i po makale 
No właśnie

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Okej tylko czytając twój opis w jednym i drugim temacie, wygląda to jak Ty i twój kuzyn byście mieli taki sam metraż pokoju i sprzęt. 
Pokój kuzyna jest bardzo podobny do mojego. Nie wiedziałem jaki on ma sprzęt to dałem to co mam ja

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...