Skocz do zawartości

Sprzęt do małego mieszkania plus słuchawki


ethereyes

Recommended Posts

Witam wszystkich, jestem totalnym laikiem w temacie i całe życie słuchałam muzyki na słuchawki, z walkmana ;) albo z telefonu. Ostatnio posłuchałam swojej muzyki (grunge) ze sprzętu u kolegi i zrozumiałam, że całe życie tak naprawdę docierały do mnie jedynie zarysy tego, co zostało nagrane, bo u niego słyszałam każdy ruch języka wokalisty przy zmianie poszczególnych głosek.

Do rzeczy: potrzebuję sprzętu do słuchania muzyki w domu, mam 60mkw mieszkanie, pokój w którym będzie sprzęt ma 18mkw. Najchętniej słucham muzyki na słuchawki, mam teraz Bose qc35 ale kupiłam je głównie dla funkcji noise canceling, do latania samolotem żeby mnie nie rozpraszało mlaskanie współpasażerów, więc do słuchania muzyki mogę kupić nowe.

Polećcie proszę następujące rzeczy (nie znam fachowej terminologii):

- urządzenie do odtwarzania muzyki

- głośniki (nie będę słuchać zbyt głośno, nie lubię przeszkadzać sąsiadom)

- słuchawki nauszne

- źródło, z którego najlepiej odtwarzać muzykę (mam na razie tylko CD i płyty zakupione w iTunes ale jeśli lepiej jest mieć winyle albo tidala, to zainwestuję w imię jakości)

Mam do wydania jakieś 5000 zł. 

Pomożecie? :) dziękuję z góry, Marta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy doradza a ja od siebie podpowiem abys nie kupowala amplitunera.Tylko wzmacniacz.Urzadzenia all in one potrafia sprawiac sporo klopotu.Jesli zechcesz pobawic sie w strumieniowanie to najlepszy bedzie maly google chromecast lub urzadzenie podobne tego typu za naprawde smiesznie male pieniadze.Dziala rewelacyjnie.Ja korzystam z amplitunera RN803D Yamahy.I sluchanie Tidala czy Deezera to tragedia.Jedynie internetowe radio nie sprawia problemow.Dobry wzmacniacz cd plus urzadzenie strumieniujace i oczywiscie dobrze dobrane kolumny i to bedzie rozwiazanie najlepsze😎.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ethereyes napisał:

 

Droga Koleżanko, miło że jesteś na forum. 

Zacznijmy od początku. Napisz, co to był za sprzęt u kolegi, a jak nie wiesz to zapytaj. Jaki wzmacniacz, co było źródłem, jakie kolumny i jakie miał podłączone przewody (głośnikowe, interkonekty, itd). Napisz czy Ci się podobał ten dźwięk, czy chciałabyś coś zmienić bardziej pod siebie?

Jakieś doświadczenia odsłuchowe masz to dobrze. 

Czy dopuszczasz sprzęt używany? Bo można dużo lepiej. 

Kilka słów z nomenklatury audio.

Głośniki są elementem kolumn. Poprawnie jest napisać: kolumny głośnikowe, zespoły głośnikowe lub w skrócie - kolumny. Kolumny dzielimy na podłogowe i podstawkowe. Kolumny podstawkowe, inaczej zwane też monitorami. Są mniejsze od kolumn podłogowych. Kolumny te stawiamy na standach czyli podstawach. Stąd nazwa. 

Jakich kolumn szukamy? Do Twojego metrażu pasują zarówno podłogowe jak i monitory. 

Pisałaś, że masz odtwarzacz CD. Podaj markę i model. Czy oprócz odtwarzacza będzie inne źródło? Pliki, komputer? 

Czy przyszłościowo planujesz dokupić gramofon? 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Budżet nie jest na tyle duży aby to połączyć. Ale da się to zrobić oszczędzając w paru miejscach.

Mianowicie podstawą będzie dobry wzmak z dobrym wyjściem słuchawkowym. Niestety nie sprawdzam wzmaków pod tym kątem. Określe więc brzmienie do kolumn. 

Nad 356 zdecydowanie tak.

Yamaha as701

Marantz pm6006

I teraz wolał bym zainwestować w dobre monitory iż urządzenie sieciowe.

Czyli kef q350, magnat 753, dali oberon 3 itp

A jako typowe urządzenie sieciowe almost malinka albo Yamaha wxad10 albo po prostu Chrome cast.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w takim małym pokoju spokojnie można zastosować tańsze rozwiązanie czyli Nad C326  z Yamahą WXAD-10  to równie dobrze grający duet i zostaje trochę więcej na kolumny np. Kef Q350, Jean Marie Reynaud Lucia czy świetne Dynaudio Emit M20 i warto je porównać aby maksymalnie dobrać sprzęt pod siebie. Zapraszam na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...