Skocz do zawartości

Jakie nowe kolumny zagrają tak jak DALI RED 450


elerf2

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Panowie, tak jak w temacie czy są nowe kolumny w kwocie do 6000 zł, które by zagrały bardzo zbliżonym dźwiękiem do kolumn Dali z serii RED, model 450?

Zupełnie przypadkowo miałem przyjemność przez kilka dni słuchać tych starszych kolumn ze wzmacniaczem Naim XS i to co usłyszałem to jak dla mnie rewelacja. Jaka płyta nie była włożona do odtwarzacza to po prostu grało. Jazz, Rock, Metal, Klasyka - wszystko super.

Szukam kolumn (dość uniwersalnych) do muzyki Hard Rock'owej, Metalowej ale też Jazz'u, poezji śpiewanej.

Z zachwytem i entuzjazmem zacząłem jeździć po salonach, aby kupić kolumny i tak jak szybko się napaliłem to tak szybko ostygłem. Przesłuchałem kilkanaście par kolumn i totalna klapa, rozczarowanie i smutek.

Myślałem ,  ze może nowe Dali co są w sprzedaży tak zagrają , ale to jest zupełnie inny dźwięk. Słuchałem Zensor 7, Oberon 7 (te Zensory i Oberony to chyba do kina domowego bo w muzyce bardzo słabo) oraz Opticon 6 (te już lepiej , ale to nadal nie to)

Z pozostałych kolumn słuchałem:

Focal Chorus 726 (za jasno, za sucho)

Klipsch RP - 6000 (jak wyżej)

Monitor Audio Silver 200 (za delikatnie)

Heco Aurora 700 (bas, bas i jeszcze raz bas , reszta pasma oderwana jak z innej kolumny)

AA Hyperion 4 (za jasno, słabo przy szybkich utworach metalowych)

Tannoy XT6F (brak basu)

Paradigm 11 V 7 (tu z kolei za dużo basu i za dużo wrzeszczącej góry, brak środka)

Dynaudio Emit M30 (brak precyzji w szybkich utworach, ale i tak najlepiej z całej stawki)

Generalnie w jazzie i poezji śpiewanej część kolumn z tej listy wypadła bardzo dobrze, ale w Hard Rocku, a już czym bardziej w metalu to kiepsko. Jedynie Dynaudio Emit M30 jakoś się zbliżyły do moich oczekiwań, ale to zdecydowanie jeszcze nie to.

Chciałbym nowe kolumny, ale widzę, że chyba będzie ciężko w tej kwocie. Oczywiście patrze też na używane Dali 450 , ale większość niestety jest dosyć zniszczona, a trafić je w stanie idealnym od pierwszego właściciela to już chyba nie możliwe. Nie włożę do salonu obitych, czy też porysowanych kolumn. Kolejna sprawa, że dobrze byłoby znać historię takich kolumn, szczególnie , że już są dość wiekowe.

Co jeszcze mógłbym odsłuchać bo już straciłem wszelkie nadzieje, a jeździć "na pałę" po salonach to też nie ma sensu bez konkretnych propozycji.

Proszę o pomoc.

Pzdr.

Robert

 

Edytowano przez elerf2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie jest żadną rewelacja i za 6k dostaniesz kolumny lepsze.

Po pierwsze z czym słuchałeś te kolumny o których piszesz? Po drugie gdzie? Bo mam wrażenie że jednak to nie wina kolumn. Ok focal , klipsch za jasno to tak. Ale reszta nie odstaje. 

W tej cenie dostaniesz ekspozycje studio 16 Hz Minas anor które są 100 kroć lepsze.

Magnat quantum 757, monitor audio silver 200 albo 300, heco celan GT 702 , tannoy xt8f, itp, itd

Wszystko jednak zależy do czego to będzie podłączone. Ale serio nie będzie to trudne :)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dokładnie tak jak napisał Kolega wyżej, winą po części musiał być wzmacniacz gdyż kilka kolumn z Twojej listy powinna wypaść przynajmniej dobrze. Tannoy XT6f faktycznie mają mało basu i grają dość "szczupło" natomiast XT8f są już pozbawione tych wad i zdecydowanie mogłyby się podobać. AA Hyperion IV to również świetna kolumna ale najwyraźniej musiała być nieodpowiednio zasilona. Zwróć uwagę na kolumny Pylon z serii Diamond, zwłaszcza Diamond 28, które uważam za najlepsze w ofercie tej firmy. Przy okazji odsłuchu Tannoy XT8f może warto również rzucić uchem na Fyne Audio F502? To zbliżona konstrukcja ale gra trochę inaczej.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Szczerze to nie jest żadną rewelacja i za 6k dostaniesz kolumny lepsze.

Tutaj byłbym ostrożny z wydawaniem takiej opinii , bo póki co to jak już wcześniej napisałem przesłuchałem 11 par kolumn i wszystkie z przesłuchanych zagrały gorzej od nich.

6 godzin temu, S4Home napisał:

Po pierwsze z czym słuchałeś te kolumny o których piszesz?

Napisałem w pierwszym poście - Naim XS

6 godzin temu, S4Home napisał:

Po drugie gdzie?

U mojego znajomego, pomieszczenie - 20m2.

6 godzin temu, S4Home napisał:

Magnat quantum 757, monitor audio silver 200 albo 300, heco celan GT 702 , tannoy xt8f, itp, itd

Z podanych kolumn słuchałem Monitor audio Silver 200 i w muzyce ciężkiej zagrały tragicznie. Więc podejrzewam, że model 300 nagle nie będzie grał super.

Tannoy Xt 8F nie słuchałem, tylko mniejszy model Xt-6F i basu praktycznie nie było. Heco Celan GT 702 nie słuchałem.

3 godziny temu, Q21 napisał:

winą po części musiał być wzmacniacz gdyż kilka kolumn z Twojej listy powinna wypaść przynajmniej dobrze

Słuchałem kolumn w salonach ze wzmacniaczem Naim Xs -2 oraz Roksan Kandy K3.

Dziękuję za propozycje.

W takim razie pozostaje mi posłuchać:

1. Tannoy Xt 8F

2. Pylon diamond 28

3. Fyne Audio F 502

4. Heco Celan Gt 702

Pozdrawiam.

Edytowano przez elerf2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Kolumny Dali 450 to kolumny grające kulturalnie z dość wyrafinowanym dźwiękiem. Nie "łupią" niskimi tonami na lewo i prawo, nie "cykają" świdrując uszu , ale za to odwdzięczają się ładną barwą, soczystością, wypełnieniem. Faktycznie te kolumny są dość uniwersalne i z odpowiednią dobrą elektroniką odtworzą bardzo dobrze praktycznie każdy gatunek muzyczny.

Jeżeli tak bardzo Ci się one spodobały to znaczy , że masz dobry słuch, bo przeważnie początkujący w audio do takiej muzyki jaką słuchasz wybierają kolumny grające mocno, konturowo, lecz sucho, krzykliwie, co po pewnym czasie i tak kończy się wymianą na coś bardziej wyrafinowanego. No chyba, że już mialeś/masz jakiś sprzęt i już ta początkową drogę audio  przeszedłeś.

Odpowiadając na Twoje tytułowe pytanie:

Które kolumny zagrają tak jak Dali 450 - odpowiedź jest prosta i tylko jedna - Dali 450 ;)

12 godzin temu, elerf2 napisał:

Oczywiście patrze też na używane Dali 450 , ale większość niestety jest dosyć zniszczona, a trafić je w stanie idealnym od pierwszego właściciela to już chyba nie możliwe. Nie włożę do salonu obitych, czy też porysowanych kolumn. Kolejna sprawa, że dobrze byłoby znać historię takich kolumn, szczególnie , że już są dość wiekowe.

Faktycznie nie ma co się porywać na pierwsze lepsze wystawiane na portalach bo nie wiadomo do końca w jakim są stanie i czy coś było naprawiane/modyfikowane, a jak wiadomo nie zawsze od handlarzy się tego dowiemy. Ale tragedii nie ma , jak jesteś cierpliwy to można zapolować na "perełki", a takie się zdarzają.

Odpowiedz na kilka pytań:

1. Jak wielkie masz pomieszczenie?

2. Czy masz jakiś wzmacniacz, czy też źródło, okablowanie?

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny mniej znane w Polsce, ale na bardzo dobrych przetwornikach. Sprawdź Phonar Veritas P3. Ma je @Q21 i Nautilus, ale Nautilus się z nich wycofuje z tego co mi wiadomo.

Ze starszych P20, ale tu raczej byłby zakup w ciemno. Do czego nie namawiam. Chyba, że coś koło Ciebie?? 

Moim zdaniem bardzo dobrze sprawdzają się w muzyce cięższej, elektronice, jazzie. 

Nie wiem jak zagrają z Naimem, ale warto spróbować. Im lepszy wzmacniacz, tym więcej z nich wyciągnie. 

Podpytaj jeszcze @Q21 co z tej marki mogą Ci wysłać.

Pozdrawiam 

PS. Skąd jesteś? 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych kolumn posłuchałbym Pylon Diamond, Phonar Veritas P3, Tannoy Xt 8f, Fyne Audio 502. Oczywiście wszystko zależy też od metrażu pomieszczenia jaki dysponujesz. Choć osobiście jakbym był w Twojej sytuacji i miał do wyboru kupić Dali 450 za 1,5K {czy też trochę więcej za super stan}, a te nowe za 6K to długo bym się nie zastanawiał i brał te pierwsze, szczególnie , że te nowe na pewno klasowo ne zagrają lepiej od tych Dali ;) A znam bardzo dobrze te wszystkie kolumny. Więc po co przepłacać. A już szczególnie jak tak Ci się one spodobały, czyli to Twój dźwięk. Takie jest moje subiektywne zdanie.

Przede wszystkim zaufaj własnym uszom i tym się kieruj. Wiadomo , że branża {choć nie każda} napisze różne "wymyślne" rzeczy , aby zakupić nowe kolumny ;)

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za wpisy.

Odpowiadam na pytania:

Pokój odsłuchowy ma 19 m2. Posiadam odtwarzacz sieciowy Pioneer N70A i tego zmieniać nie chcę. Okablowanie też mam. Póki co nic specjalnego, ale na początek wystarczy, późnej zmienię.

Wzmacniacz będzie to na 90% NAIM , albo nowy 5si, albo uzywany Xs-2.

Dali 450 mi się strasznie spodobały. Grają on w taki sposób, że nic mi w muzyce nie brakuje jak ich słucham, a póki co w tych wszystkich przesłuchanych kolumnach zawsze było coś nie tak.

Postaram się jeszcze przesłuchać te podane przez Was przykłady, choć nie ukrywam, że napaliłem się na te Dali 450. Cały czas śledzę aukcje, ale nic nie ma ciekawego.

Może ktoś z Was drodzy forumowicze miałby takie na sprzedaż w bardzo dobrym/idealnym stanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, elerf2 napisał:

Może ktoś z Was drodzy forumowicze miałby takie na sprzedaż w bardzo dobrym/idealnym stanie? 

Mój bardzo dobry znajomy ma Dali 450. Bym musiał się go zapytać jak sprawa wygląda ze sprzedażą, bo wspominał, że myśli o półce wyżej czyli Dali Grand. Ale nic nie obiecuje. Jak coś się dowiem to napiszę na priv, aby nie zaśmiecać. A ich stan jest świetny. Przywiózł je z Danii od swojego wujka, który był pierwszym i jedynym właścicielem. Są z papierami i kartonami. Fornir mahoniowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mordor12 napisał:

Mój bardzo dobry znajomy ma Dali 450. Bym musiał się go zapytać jak sprawa wygląda ze sprzedażą, bo wspominał, że myśli o półce wyżej czyli Dali Grand. Ale nic nie obiecuje. Jak coś się dowiem to napiszę na priv, aby nie zaśmiecać. A ich stan jest świetny. Przywiózł je z Danii od swojego wujka, który był pierwszym i jedynym właścicielem. Są z papierami i kartonami. Fornir mahoniowy.

Jestem pierwszy na liście do zakupu jakby co. Odległość dla mnie bez różnicy. @mordor12 wysłałem Ci info na priv.

Panowie, a powiedzcie mi czy do takiego Naim'a Xs, Naim'a Xs-2 trzeba dokupywać dodatkowy zasilacz? Jak słuchałem tego set'u to właśnie to tam było.

Zastanawiam się nad Naim 5si {nowy}, a Naim Xs2 używany, ale już nie starczy na dodatkowy zasilacz.    

Do Naim 5si też trzeba dodatkowy zasilacz?

Edytowano przez elerf2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elerf2 napisał:

Panowie, a powiedzcie mi czy do takiego Naim'a Xs, Naim'a Xs-2 trzeba dokupywać dodatkowy zasilacz? Jak słuchałem tego set'u to właśnie to tam było. 

Oczywiście, że nie trzeba. Te Naim'y jako wzmacniacze zintegrowane mają same w sobie trafa. Dodatkowo można do nich podłączyć Flatcap'y, aby jeszcze polepszyć brzmienie.

3 godziny temu, elerf2 napisał:

Do Naim 5si też trzeba dodatkowy zasilacz?

Zgodnie z moją powyższą  wypowiedzią nie trzeba, a nawet nie można gdyż ten model nie ma możliwości podłączenia flatcap'ów.

Trzeba mieć na uwadze fakt, że NAIM 5si gra dość inaczej od XS-2 {bez flatcap}. Ten pierwszy jest bardziej wyrywny z mocniej podkreślonym górnym basem nadający większego rytmu , wykopu. Xs-2 jest spokojniejszy w odbiorze. Jeżeli nie chcesz bawić się w dodatkowe zasilacze to do muzyki ciężkiej osobiście bym wybrał model 5si, który sam w sobie gra bardzo dobrze, lub model Supernait 2 ;)  Ale ten już jest spoooro droższy. Może by Ci się udało gdzieś wyrwać wersję pierwszą Supernaita.

Dali 450 mają 91 db i 4ohm więc są łatwym obciążeniem dla wzmacniaczy. Przy nich nie trzeba super mocnych wzmacniaczy, ale bardziej uwagę trzeba zwrócić na urządzenie grające barwnie, szybko, zwarto. A takie są właśnie Naim'y. Więc co do wyboru masz drogę otwartą. Zresztą nawet jakby co to  Naim'y są wydajnymi wzmacniaczami, nie ma co się sugerować ich papierkową mocą. Swoją dynamiką potrafią powalić dużo droższe i mocniejsze wzmacniacze.

Aktualizacja :

4 godziny temu, 1Ender napisał:

@mordor12 to rzeczywiście najlepsze wyjście. Napisz tylko słówko, czy są na sprzedaż. Jestem ciekaw, czy kolega kupi. 

Pozdrawiam 

Tak, kolumny są na sprzedaż. Znajomy kupuje Dali Grand. Kolega @elerf2 zdeklarował się jutro odebrać je osobiście. Wszystko już dogadane.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

A jeśli żadne z tych kolumn je zagraja dla ciebie lepiej no to kolego..

 Sielanka. Lepiej wydać 6k na coś innego wtedy :) super

Piotr

Wtedy lepiej kupić używane znacznie taniej, cieszyć się dobrym dźwiękiem i zaoszczędzić przy tym sporą sumę ;)

Żadne kolumny wymienione w tym wątku to nie jest klasa wyżej od kolumn Dali 450, więc skąd takie przekonanie , że te nowe kolumny zagrają zdecydowanie lepiej ?

Dnia 4.04.2019 o 07:47, S4Home napisał:

Szczerze to nie jest żadną rewelacja i za 6k dostaniesz kolumny lepsze.

@S4Home ja rozumiem , że jesteście branżą i zależy wam na sprzedaży swoich nowych produktów. Ale pisanie , że Dali 450 to żadna rewelacja przytaczając do porównania nowe kolumny z przedziału cenowego za 6K to już jest totalny absurd ;) Może początkujący to łykną , w końcu w słowie pisanym jak i mówionym  siła, ale pragnę naprostować ten wpis i zaprzeczyć jego treści. W końcu to forum czyta wiele ludzi, a na pewno wielu takich co nie mają zielonego pojęcia o audio.

Dali 450 z serii Red to była swego czasu dość wysoka seria i nie każdego było stać na te kolumny. Dużo ludzi wybierało niższe serie jak "Blue" czy też Dali 104 itp,

Zaraz na początku 2000r. zostały wprowadzone następcy tych kolumn czyli Dali Evidence 470, które kosztowały wówczas w granicy 5 tyś złotych. Teraz proszę zobaczyć jaka była najniższa krajowa w tamtych latach i ile trzeba było odłożyć wypłat , aby je zakupić i porównać to do dzisiejszych wynagrodzeń i zastosować taki sam przelicznik. A Dali Evidence 470 niestety grały już gorzej od swojego poprzednika Dali 450.  Po serii Evidence Dali znacznie obniżyło swój poziom i zaczeli stosować w swoich konstrukcjach znacznie gorsze głośniki.

Dali 450 są to kolumny bardzo dobrze zbudowane, posiadają fornir, zwrotnice z dobrych elementów, dobrej klasy duńskie głośniki, czego nie można powiedzieć o większości kolumn wymienionych w tym wątku, poza kilkoma przykładami. Grają również bardzo dobrze, dźwiękiem zrównoważonym, soczystym, kulturalnym więc skąd się wzięła taka opinia z Twojej strony , że to żadna rewelacja?

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie wróciłem do domu z moimi kolumnami Dali 450. Kolumny na żywo w mahoniowym fornirze prezentują się pięknie. Zupełnie inaczej niż na zdjęciach w internecie Odsłuchiwałem je u Pana sprzedającego ze wzmacniaczem Electrocompaniet Eci 2 i grało to po prostu pięknie. Teraz zastanawiam się nad doborem wzmocnienia. Chyba postawie na Naim Xs-2. Wcześniej słuchałem ich z Naim XS , teraz z Electrocomanient Eci 2 co prawda w i innych pomieszczeniach, akustyce, ale w obu przypadkach było bardzo ciekawie, choć z Naimem wydawało mi się bardziej rytmicznie, muzykalniej. 

Jakie kabelki głośnikowe polecacie do Naim Xs-2? Czytałem , że z Naimem najlepiej, a niektórzy twierdzą  że tylko trzeba łączyć naimowskie NAC A5, prawda to jest?

Na koniec chciałbym bardzo podziękować Panu @mordor12 za tak profesjonalne podejście do sprawy oraz oczywiście sprzedającemu. 

Edytowano przez elerf2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, możemy bić tutaj pianę w nieskończoność o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi. Oczywiście, że kolumny używane, starej produkcji mają dobry stosunek jakości do ceny ale podstawą jest ich stan i pochodzenie, brak przeróbek, napraw  itd. Jakbym miał możliwość zakupu kolumn od znajomego albo znajomego znajomego to czemu nie :) Absolutnie nie chodzi o namawianie do zakupu nowych sprzętów, ja tylko zachęcam do odsłuchów. Mamy w ofercie wszystkie omawiane kolumny i wiele innych więc jest nawet możliwość wypożyczenia ich do domu i wtedy sprawa będzie zupełnie jasna. Jakby co, polecamy się. Najwyraźniej Kolega zakładający temat ma swoje wymagania i sporo już odsłuchiwał więc na pewno nie ma niczego sobie "wcisnąć" wbrew sobie :)

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Q21 napisał:

Panowie, możemy bić tutaj pianę w nieskończoność o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi. Oczywiście, że kolumny używane, starej produkcji mają dobry stosunek jakości do ceny ale podstawą jest ich stan i pochodzenie, brak przeróbek, napraw  itd. Jakbym miał możliwość zakupu kolumn od znajomego albo znajomego znajomego to czemu nie :) Absolutnie nie chodzi o namawianie do zakupu nowych sprzętów, ja tylko zachęcam do odsłuchów. Mamy w ofercie wszystkie omawiane kolumny i wiele innych więc jest nawet możliwość wypożyczenia ich do domu i wtedy sprawa będzie zupełnie jasna. Jakby co, polecamy się. Najwyraźniej Kolega zakładający temat ma swoje wymagania i sporo już odsłuchiwał więc na pewno nie ma niczego sobie "wcisnąć" wbrew sobie :)

Pozdrawiam,

Michał.

I to jest profesjonalne podejście branży godne pochwały. @Q21 dobrze prawi. Nie krytykuje nic w czambuł.

A co do używanych klocków, szczególnie tych starszych to również uważam, że trzeba mieć się na baczności, a już na pewno nie kupować nic w ciemno bo można wejść na minę.

50 minut temu, elerf2 napisał:

Jakie kabelki głośnikowe polecacie do Naim Xs-2? Czytałem , że z Naimem najlepiej, a niektórzy twierdzą  że tylko trzeba łączyć naimowskie NAC A5, prawda to jest?

Do nowszych modeli Naim'a jak Xs-2 czy też 5si itp nie muszą być kable gośnikowe NAC A5. Sprawa wygląda trochę inaczej w znacznie starszych konstrukcjach Naim'a. Tam już definitywnie zalecane było okablowanie Naim'owskie.

Także tutaj masz drogę otwartą co do wyboru okablowania. najlepiej wypożyczyć i testować. Ze swojej strony do Naim'a polecam również np. Tellurium Blue lub Black zależnie od tego w którą stronę chcesz iść. Uzyskać więcej detali, jasności, czy może troszkę ocieplenia. 

Ważne , aby podłączając źródło do wzmacniacza wykorzystać wejście dinowskie, a nie rca. Po DIN znacznie lepiej gra. Nawet jeżeli źródło ma tylko wyjście RCA to i tak warto zakupić odpowiedni kabelek RCA - DIN.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mordor12 dziękuję za odpowiedź. Już wszystko wiem. Teraz już sobie poradzę z resztą. 

A co do @S4Home to też nie rozumie jego wypowiedzi. Napisałem przecież , że przesłuchałem sporą liczbę kolumn i mi po prostu nie podeszły i tyle. No dla mnie lepiej zagrały te stare Dali i koniec, kropka. A oni ni z gruszki ni z pietruszki nagle wyskakują z wypowiedzią:

Dnia 4.04.2019 o 07:47, S4Home napisał:

Szczerze to nie jest żadną rewelacja i za 6k dostaniesz kolumny lepsze.

po czym

9 godzin temu, S4Home napisał:

A jeśli żadne z tych kolumn je zagraja dla ciebie lepiej no to kolego..

 

 Sielanka. Lepiej wydać 6k na coś innego wtedy :) super

Czyli , że co , głuchy niby jestem? Czyli mam skłamać , że coś mi zagrało lepiej jak nie zagrało? Tak się składa, że jestem po szkole muzycznej , trochę orientuje się w barwie poszczególnych instrumentów i co jest zbliżone do oryginału. Gram również na kilku instrumentach muzycznych. Także wydaje mi się, że chyba ze słuchem u mnie wszystko dobrze.

Edytowano przez elerf2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, elerf2 napisał:

Nie przejmuj się, każdy może mieć zły dzień. Ja wczoraj miałem fatalny... 

Ważne, że jesteś zadowolony! I to się liczy! Dużo zapłaciłeś? Z ciekawości pytam. Nie musisz odpowiadać jak nie chcesz. Ewentualnie PW. 

Gratuluję zakupu! 

Skąd jesteś? Daleko masz do Legnicy? 

W maju planuję jakieś odsłuchy. Może coś u siebie?? Albo się wybiorę gdzieś... 

Ale jak to z planami różnie bywa...

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Ja jako jedyna branża tutaj na forum polecam sprzęt używany. Doradzam go często nawet względem nowego. Ton moich wypowiedzi faktycznie nie każdemu może się podobać bo względem kolegów nie jestem tak miły za to bardziej prawdziwy :)

pisalem że to nie jest żadną rewelacja względem kolumn nowych za 6k bo tak uważam. Dali 450 to dobre kolumny które polecam. Zobacz w innych wątkach. Nawet dość często.

ale 6k to nie mało na kolejny nowe. Zwłaszcza po rabacie. Więc osiągnięcie brzmienia lepszego nie jest trudne. Oczywiście możemy tutaj się boksować podobnie jak w przypadku fanów tonsila że to brzmienie jest najlepsze i już. Ale obiektywnie jest to do zrobienia.

dlatego piszę. Jeśli autor wątku uważa że nic dla niego nie gra lepiej to niech zostawi kasę. Po co kupować co kolwiek. 

kasa w kieszeni lepsza niż brak kasy w kieszeni.

Piotr

12 minut temu, elerf2 napisał:

Czyli , że co , głuchy niby jestem? Czyli mam skłamać , że coś mi zagrało lepiej jak nie zagrało? Tak się składa, że jestem po szkole muzycznej , trochę orientuje się w barwie poszczególnych instrumentów i co jest zbliżone do oryginału. Gram również na kilku instrumentach muzycznych. Także wydaje mi się, że chyba ze słuchem u mnie wszystko dobrze.

Ale gdzie tak napisałem? Mówię nie słyszysz nie kupuj. Nie pisze tego z sarkazmem. Zostaw kasę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, 1Ender napisał:

Nie przejmuj się, każdy może mieć zły dzień. Ja wczoraj miałem fatalny... 

Ważne, że jesteś zadowolony! I to się liczy! Dużo zapłaciłeś? Z ciekawości pytam. Nie musisz odpowiadać jak nie chcesz. Ewentualnie PW. 

Gratuluję zakupu! 

Skąd jesteś? Daleko masz do Legnicy? 

W maju planuję jakieś odsłuchy. Może coś u siebie?? Albo się wybiorę gdzieś... 

Ale jak to z planami różnie bywa...

Pozdrawiam 

Jestem z pomorza, Kołobrzeg ;) Legnica to praktycznie po drugiej stronie ;) 

Co do kwoty za kolumny to żadna tajemnica. Zapłaciłem dokładnie 2K. Cena wyższa niż na portalach ogłoszeniowych, ale kolumny są dosłownie jak nowe, dopiero co wyjęte z pudełek ze znaną historią {praktycznie pierwszy właściciel} oraz ze wszystkimi papierami , kartonami. Stan oryginalny, nic nie naprawiane/modyfikowane. Człowiek od którego kupiłem to niesamowity fascynat audio. Od takich ludzi z przyjemnością jest kupować. A tylu winyli co ma ten człowiek to w życiu na oczy nie widziałem ;) No lepiej mi się trafić chyba nie mogło ;)

Jestem bardzo zadowolony , że napisałem na tym forum i tak szybko sprawnie to poszło, ale to już zasługa Pana @mordor12, któremu jeszcze raz bardzo dziękuję.

Edytowano przez elerf2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, elerf2 napisał:

 

Dość długo mieszkałem w Koszalinie więc to był rzut beretem. 40km. Znam te okolice. 

Może jak będę, kiedyś jechać nad morze, to może.. Na kawę? Ale swoich paczek nie będę brał, co najwyżej Luxa...

Luxmana, mógłbym Ci polecić jak gdzieś będziesz miał możliwość to posłuchaj koniecznie!! Nie wiem jak by zagrał z tym modelem dalii, ale mogłoby być bardzo dobrze. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...