Skocz do zawartości

Jakie nowe kolumny zagrają tak jak DALI RED 450


elerf2

Recommended Posts

 

7 minut temu, 1Ender napisał:

Dość długo mieszkałem w Koszalinie więc to był rzut beretem. 40km. Znam te okolice. 

Może jak będę, kiedyś jechać nad morze, to może.. Na kawę? Ale swoich paczek nie będę brał, co najwyżej Luxa...

Luxmana, mógłbym Ci polecić jak gdzieś będziesz miał możliwość to posłuchaj koniecznie!! Nie wiem jak by zagrał z tym modelem dalii, ale mogłoby być bardzo dobrze. 

Pozdrawiam 

Pewnie, jakby co zapraszam na kawę. Daj znać tylko wcześniej na priv to ustalimy szczegóły. 

Luxmany to świetne wzmacniacze. Kiedyś miałem możliwość słuchać modelu L 525 , o ile nic nie pomyliłem. Wielki srebrny wzmacniacz z taką drewnianą obudową. Pięknie to grało.

2 minuty temu, S4Home napisał:

2k za te kolumny to nie mało. Ale faktycznie egzemplarze w kartonami to rzadkość. 

W dobrym stanie 2 lata temu kupiłem dla klienta w stanie idealnym za 1100 bodajże. Z tym że ceny używanych też idą w górę. Zdaje sobie z tego sprawę.

Piotr

Zgadza się. Jednak te kolumny co pokazują się na aukcjach to w większości są w stanie opłakanym, a dodatkowo z nieznaną historią. Osobiście wolałem dołożyć, kupić ze sprawdzonego źródła i mieć spokój.

Edytowano przez elerf2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, S4Home napisał:

Z tym że ceny używanych też idą w górę. Zdaje sobie z tego sprawę.

To prawda. Ceny idą w górę w stosunku do tego jak nowy sprzęt drożeje. Musi być równowaga zachowana. Ale niektórzy to przesadzają z cenami używek. Szczególnie niektórych modeli używanych starszych wzmacniaczy, odtwarzaczy Cd gdzie ceny robią się absurdalnie wysokie w stosunku do tego co dane modele oferują. 

A już nagminne nazywanie HI-Endem w opisie podstawowych, czy też ze średniej półki klocków zrobiło się standardem ;) 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elerf2 napisał:

Zgadza się. Jednak te kolumny co pokazują się na aukcjach to w większości są w stanie opłakanym, a dodatkowo z nieznaną historią. Osobiście wolałem dołożyć, kupić ze sprawdzonego źródła i mieć spokój.

No raczej nie ma szans na drugiego właściciela. To prawda.

49 minut temu, mordor12 napisał:

To prawda. Ceny idą w górę w stosunku do tego jak nowy sprzęt drożeje. Musi być równowaga zachowana. Ale niektórzy to przesadzają z cenami używek. Szczególnie niektórych modeli używanych starszych wzmacniaczy, odtwarzaczy Cd gdzie ceny robią się absurdalnie wysokie w stosunku do tego co dane modele oferują. 

Doszło do tak abstrakcyjnej sytuacji że klient ostatnio kupował u nas sprzęt nowy i wystawiał go na allegro jako mało używany z zarobkiem 50 zł :/ Został przez nas zbanowany. Ale to prawda trzeba uważać na niektóre egzemplarze.

42 minuty temu, elerf2 napisał:

Ja mam dobrą pamięć.

Ja kiepską,a też bym posłuchał :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć,

trochę odgrzebie wątek, poszukuje również Dali 450, (co prawda nie miałem przyjemności słuchać), ale czytając opisy, podoba mi się charakter tych głośników. Co prawda trudno o jakieś zadbane, ale będę próbował coś zdobyć. Może jednak coś innego warto rozważyć? Celuje w używane, cena do ok 2500.

Pokój 20m2+otwarta kuchnia korytarz, ok 12m2.

Muzyka, różnorodna - ale głównie elektronika, ambient, klasyka (piano).

Jeśli miały by być Dali, z jakim wzmacniaczem to zestawić? Tutaj budżet ok 2 tyś. (może być używany)

Źródłem dźwięku będzie gramofon (tutaj robię jeszcze rekonesans) oraz streaming z Tidala  - tutaj rozważam jakieś kombinowanie z Raspberry pi  albo po prostu z komputera (posiadam do słuchawek dac-a dragonfly red, ale może da się wykorzystać?)

 

Będę wdzięczny za skomentowanie.

Pozdrawiam!

Edytowano przez darek84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak, widziałem - robię rozeznanie, chociaż bardziej do mnie przemawiają oferty priv( chociaż nie wiem dlaczego) i dystans (jestem z mazowieckiego), gdzie mogę podjechać i zobaczyć jak to wygląda, brzmi itd. Chyba ze miał ktoś przyjemność z tym sprzedającym? 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie interesują mnie wzmacniacze cyfrowe oraz cyfrowe źródła dźwięku skoro ma być Tidal to może coś z tych urządzeń 😉

Jest na forum podpięty gramofon pod wzmacniacz cyfrowy wynika z opini że działa wszystko dobrze i dźwiękowo też jest ok.

Pumpurek sprzedaje wszystko z audio dopytaj co może zaproponować w twoim budżecie 21 stron do przejrzenia. 

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...