Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 TV/PC


qantumforce

Recommended Posts

Witam

Postanowiłem w końcu zrobić porządek z moim audio. Potrzebuje zestaw raczej uniwersalny 70% muzyka/gry, 30% filmy/tv. Pokój mam 20m2 i chciałbym wydać ok. 5 tysięcy. 

Od razu powiem, że nie jestem audiofilem. Jak muzyka to raczej różna. Aktualnie mam składaka jako główne Altony 80, tylne Tonsile ZGc60-8-42 a centralny/sub z zestawu creative do komputera. Wszystko to spięte do Sony STR-DE497P przez equalizer Sony SEQ-120. Jak widać straszny składak, złożone z w sumie tego co miałem pod ręką :)

Myślałem o zestawie Yamaha RX-V485 + Jamo Studio S807 HCS

Zwróciłem też uwagę na Monitor Audio MR6.

PC podpięty przez kartę dźwiękowa Creative Sound Blaster X AE-5 

Niestety już mam taki mętlik w głowie, że sam nie wiem co miałbym wybrać. Dlatego prosiłbym o jakąś poradę.

Mam nadzieję, że napisałem wszystko co potrzebne. Ewentualnie proszę o konkretne pytania.

Bez tytułu.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegami że w takim wypadku może lepiej wejść w stereo ale jeśli się upierasz przy kinie to wziąłbym  pod uwagę Denon AVR-X2500H + Polk Audio T531 czy np. Yamaha RX-V585 + Indiana Line Tesi albo z kolumnami Audio Pro Avanto HTS5.0 to nieźle grające systemy, które mogą Ci się spodobać - zapraszam na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Po pierwszej o co oznacza muzyka/gry 70 procent? 

Bo muzyka wymaga stereo a gry kina. Więc ile to jest muzyka a ile gry?

O jamo zapomnij. Bardzo słabe kolumny. Nowa wersja s606 w ładnej obudowie za dwa razy tyle. Dźwiękowo słabo.

Piotr

Dlatego pisałem, że potrzebuje coś pomiędzy. Tak jak mam obecnie czyli muzyka chodzą tylko stereo do filmów/pc wchodzi reszta do gry.

Fakt trochę źle to podałem wcześniej. 

 

Nie wiem jak to inaczej opisać potrzebowałbym coś co bardzo dobrze zagra stereo + dobrze przestrzenny. Nie na odwrót.

Edytowano przez qantumforce
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym sklepie i niestety nie mieli nic ciekawego. Za to u znajomego posłuchałem takiego zestawu: https://www.q21.pl/manufacturer/indiana-line/indiana-line-tesi-561-241-761.html

Całkiem przyjemny zestaw. Miał to podłączone pod Yamaha RX-V485. Chyba skuszę się właśnie na taki zestaw. Ta Yamaha jest do tego optymalna czy lepsze byłoby coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...