Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Polk Audio S60


Makaveli

Recommended Posts

Witam,

Niedawno zakupiłem owe kolumny i teraz poszukuję do nich wzmacniacza. Porównywałem swojego Pioneera A-676 z Denonem PMA-800 i Denon moim zdaniem brzmiał dużo lepiej, bo dynamiczniej, a poza tym wygrał jakościowo. Szukam jednak też innych propozycji. W sklepie odradzili mi tego Denona do tych kolumn i zaproponowali Pioneera A-40AE, ale ten z kolei ma tylko 30W na kanał, więc jak dla mnie trochę mało. Poważnie zastanawiałem się też nad amplitunerem Onkyo TX-8250 lub jego odpowiednikiem z Yamahy, jednak słuchałem Onkyo i nie powalił na kolana. Dźwięk bez wodotrysków, a na dodatek Spotify nie działał zbyt sprawnie. Chciałbym, żeby dźwięk był ciepły, a zarazem dynamiczny bez podbijania skrajów pasm. Marantz jak dla mnie za bardzo chowa średnicę. Miałem kiedyś Yamahe AX-700 i też mi się nie podobał jej dźwięk. Integra Onkyo nie podoba mi się wizualnie. Jest też wynalazek taki jak NAD C338, jednak mam wątpliwości, czy taka mała skrzyneczka napędzi takie kolosy, jak te Polki. Na wzmacniacz nie chciałbym przeznaczyć więcej niż 3000zł. Jeśli w tej cenie będzie dobry amplituner to bardzo chętnie, ponieważ zależy mi też na funkcjonalności.

   

Dziękuję za każdą radę.

Edytowano przez Makaveli
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podoba Ci się dźwięk Denona to go weź, bardo dobrze zgrywa się z tymi polkami ( mam s50e). To że jest za drogi jak na co oferuje to inna sprawa. Co jest źródłem dźwięku? To kolumny są zbyt żywe i jasne do Yamahy, będzie za ostro. U mnie grają z Onkyo 9150 i lubię to połączenie, chociaż zdaje sobie sprawę, że pewnie da się lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie jedynym źródłem jest tv, ale chciałbym to rozbudować o niektóre funkcje amplitunera jak bluetooth czy Spotify. Najlepiej jakby sieciowka miała też DACA dla TV, ale nie wiem czy to możliwe. Czytałem o tym c326, że ma bardzo metaliczny dźwięk, typowo rockowy, a mi zależy na cieple Denona + jestem w stanie dołożyć trochę do lepszej jakości i detalicznosci. Coś bliskiego pma-1600, jednak zdecydowanie poniżej jego ceny 6000 zł.

 

Jeśli zdecydowałbym się na pma-720 to ma go jakiś normalny sklep czy jestem skazany na no-name'y? 

 

Powiedzcie mi jeszcze czy kupując wzmacniacz jak pma-720 mocno ograniczam swoje kolumny i ile ewentualnie trzeba by było wydać na wzmacniacz, aby wykorzystać ich całkowity potencjał? Oczywiście cena w granicach rozsądku. 

Edytowano przez matswia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman LV 117 i LV 113 mają dobre daci na pokładzie. 2x coax i 1x optyk.

Dźwięk ocieplony i bardzo szczegółowy. Mocne niskie tony. Gra dość miękko, ale z pazurem. Słuchałem na nim nawet Slayer i pięknie słychać podwójną stopę. Nic się nie gubi. 

To stare konstrukcje, ale dla mnie najlepsze wzmacniacze w budżecie do 2k. 

Inny wzmacniacz, który przychodzi mi na myśl to np. Densen Beat 100, tego akurat nie słuchałem. Więcej napiszą koledzy. 

Jak te wzmacniacze zagrają z Twoimi kolumnami. Nie wiem. Ale jak byś miał możliwość to posłuchaj. 

Ty zapewne chcesz nowe... Szkoda..

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zanim cokolwiek  odrzucisz posłuchaj, ponieważ bardzo często ludzie piszą takie bzdury o brzmieniu że ręce opadają. Kolejność powinna być taka słuchamy wybieramy i na twoim miejscu porównałbym jakiegoś Denona, Pioneera i tego "metalicznego Nada" bo po odsłuchu myślę że zmienisz zdanie na temat brzmienia poszczególnych klocków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jednocześnie C326 razem z Onkyo 9150, 9130 i Yamaha Rn-602 i akurat on był najmniej "metaliczny" kiedy porównywałem. Ten nad to właśnie jescze to "stare ciepło" , którego nie mają już np  NAD c316bee v2. PMA-720 powinny mieć do sprowadzenia salony Denon, moze być ciężej z dostępnością tego modelu, jeżeli jest to cena powinna być w kokolicach 1200. Nawet na niemieckim Amazonie nie ma nowych sztuk, tam PMA800 kosztuje teraz około 1700 zł z podatkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie biorę pod uwagę 30 letnich klocków.

Ile powinienem dać za pma-1520?

Nie jestem narazie zdecydowany na denona. Po prostu słuchałem go długo i podoba mi się wizualnie. Szukam innych propozycji o podobnym brzmieniu tak aby wycisnąć maxa ze swoich kolumn. 

Problem z wyborem polega na tym że mój sklep w Gdańsku nie ma zbyt wielu tych wzmacniaczy więc albo będę brał znajomego denona albo w ciemno. 

Do c326 jestem trochę sceptyczny ponieważ:

1. Wizualnie kaszana zupełna 

2. Każdy sklep poleca go w każdym temacie do każdej muzyki jakby im dopłacali ekstra za sprzedaż tego klocka.

Edytowano przez matswia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Tomasz Syta napisał:

Piotrek chodzi o tego starszego 1520 z wejsciami cyfrowymi  czy nowszego 1520AE ?

AE, Wyprzedawane modele były dużo tańsze niż początkowo katalogowo. Za 2000 w cenie nowego PMA800 powinno się dostać używkę na gwarancji.

25 minut temu, matswia napisał:

Ile powinienem dać za pma-1520? 

info powyżej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś na dniach będę próbował nabyć PMA-1510, jednak mam ciągle wątpliwości co do DACa. Rzeczywiście D03k wystarczy? Ma mieszane opinie, ludzie używają go raczej do słuchawek przy komputerze niż do sprzętu za kilka tys. złotych. Poza tym fajnie by było, gdyby DAC miał opcję podłączenia do PC na usb. 

Co powiecie o FX-Audio X6? Czy już się, że tak powiem, nie pierdzielić i dorzucić do CA DacMagic 100?

Edytowano przez Makaveli
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D03k  to dobra opcja jeżeli tylko TV będziesz podpinał. Jeżeli będziesz miał inne cyfrowe źródła muzyki to lepiej kupić lepszy DAC ( przynajmniej ja bym tak zrobił ale w DAC nie jestem specjalistą ) DacMagic 100 ma bardzo dużo dobrych opinii i masz komplet wejść już z usb, jeżeli nie planujesz podłączać słuchawek ale takie gniazdo będziesz miał we wzmacniaczu. Z chińskiej konkurencji w podobnej cenie masz np. SMSL Sanskrit 10th (SK10) ale nie mam pojęcia czy jest lepszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy grubość kabla ma znaczenie? Dostałem takiego Prolinka, nie zwróciłem uwagi na zdjęcia aukcji i nie wiem, czy wymienić na grubszą Futurę, czy zostawić coś takiego. Teoretycznie przewodnik to super ultra miedź PRO OFC 99,99% i od innych różni się jedynie grubością. Zaznaczam, że nie wierzę w znaczący wpływ kabli na dźwięk, gdyż nie ma takiej fizycznej możliwości dlatego nie proponujcie mi interkonektów za 200 zł za metr :)

57267581_309096719758556_4732638301847027712_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze kable głośnikowe mają jakiś wpływ, ale sygnałowe znikomy :) Zwykłe naciąganie klienta. NIGDZIE nie da się znaleźć ślepego testu kabli, wszystkie opinie są subiektywne. Ciekawe, co powiedzą zwolennicy wywalania kasy na kable, jak uznają kabel z allegro za 20 zł lepszy niż ten za 400(podczas ślepego testu oczywiście).

 

Wracając do tematu nie chcę nic skręcać, chce zwykły solidny gotowy kabel. I spytałem, czy grubość ma znaczenie.

Edytowano przez Makaveli
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...