Skocz do zawartości

Budżetowy zestaw do Technics 1210mk2


Matt Bø

Recommended Posts

Witam Wszystkich pasjonatów dobrego brzmienia!

Chciałbym się zorientować co możecie mi polecić za zestaw do gramofonu Technics 1210mk2, do nowego mieszkania. 

Zależy mi na niedrogim zestawie (wzmacniacz + głośniki/monitory), do 500/600zł, sprzęt może być używany, zależy mi na phono + aux do którego podłączony będzie bezprzewodowy adapter PHILIPS AEA2000 (spotify, itd.). 

Gramofon po totalnej rekonstrukcji, skalibrowany, stan igła. Wkładka Ortofon 2M Red. 

Najbardziej zależy mi na ciepłym analogowym brzmieniu, gatunki: szeroko pojęta elektronika oraz rock. Opcja musi być niestety budżetowa, mam już sporo wydatków z wykończeniem mieszkania.

Całość będzie znajdowała się w salonie o powierzchni 21m2, na KALLAX'ie z IKEA (tutaj możecie też polecić jakąś sensowną, alternatywną i designerską szafkę pod zestaw).

Układ pomieszczenia

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc!!

Pozdrawiam serdecznie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 21 m to dość duże pomieszczenie. Nawet bym pokusił się o małe podłogowe. Monitory inaczej zwąc kolumny podstawkowe powinny stać na podstawach, czyli standach. Można je postawić na szafce, ale najlepiej by stały na tej szafce też na malutkich podstawach.

Przy kolumnach muszą być zachowane pewne reguły.  Czyli akustyka o którą musisz zadbać!

Czytałeś coś o akustyce? Pod spodem link. Zapoznaj się z tematem. 

https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

Wzmacniacz z pre + kolumny, do tego jeszcze przewody... zestaw ciepło grający do 600 zł?? 

Raczej nie. Budżet x2 lub x3 najlepiej. W tej kwocie nic dobrego nie przychodzi mi do głowy. 

Ewentualnie można by spróbować starego Luxmana, coś do 300-400 zł.. Ale kolumn za 200 zł raczej nie kupisz.. Chyba, że jakieś szroty! Ale ja Ci ich nie polecę. Do monitorów musisz dołożyć na standy, używane 100-300 zł. Moim zdaniem taniej wyjdą podłogowe. Masz miejsce?? No a gdzie przewody? 

Tak czy siak musisz dołożyć.. 

Co będzie źródłem? 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...