Skocz do zawartości

5000 zł - 23m2


Seaman

Recommended Posts

Witam, potrzebuje porady na temat zakupu sprzętu audio. Sprzęt będę używał do muzyki w 65% i filmów 35%. Muzyka to w 90% „techno” - muzyka elektroniczna, ale nie jest to klasyczna łupanka, tylko bardziej złożona muzyka elektroniczna z szerokim spektrum dźwięków, wymagających zarówno niskich, średnich jak i wysokich tonow na poziomie. Przykładowe kawałki; Moby - Porcelain, Ten walls - walking with elephants. Średnio się na tym znam, natomiast wiem ze akustyka jest bardzo ważna, niestety nie mam zdjęć ani szkicu, ale postaram się opowiedzieć. Salon w którym audio będzie grało jest w kształcie prostokąta, i ma około 23m2, mieszkanie znajduje się w kamienicy, stąd wysoki sufit ok. 3.5 metra, dużo drewna (podłoga drewniana, wszystkie meble tez, duże okna i zaslony). Stolik pod telewizor znajduje się na srodku dłuższej sciany(kolumny miałyby stac po bokach stolika), miejsce odsłuchu to sofa znajdująca się jakieś 3 metry na przeciw stolika( za sofa jeszcze jakieś 3 metry do sciany). Co do moich upodobań, lubię gdy dźwięk przeszywa, jest głęboki, niskie tony muszą być odczuwalne lecz nie dudniące, muszą być grane w punkt i się nie ociągać. Muzyki słucham średnio 3-4 h dziennie dlatego ważne jest dla mnie, aby dźwięk nie był męczący na dłuższa metę. Rzadko słucham głośno muzyki, dlatego ogólna moc nie musi być duża, ale chciałbym mieć czasami możliwość zaszaleć bez krwi w uszach z powodu jakiegoś harczenia i nieczystego dźwięku. Co do budżetu chciałbym sie zamknąć w 5000, jeżeli będzie na prawdę warto to mogę trochę dołożyć. Nie ma to dla mnie znaczenia czy użyje amplifier czy amplituner, chciałbym jedynie mieć możliwość podłączenia poprzez bluetooth.

Z tego co się rozglądałem wytypowałem przykładowe kolumny - Klipsch RP-260 lub RP280, pytanie czy jest duza roznica pomiędzy nimi? Z tego co widziałem to średnica niskotonowego 6.5 i 8 cala, natomiast jak to się przekłada na dźwięk?

KEF Q550 - czy pasowałyby pod mój target?

Q Acoustics 3050i - maja dużo pochlebnych opinii, natomiast czy charakter dźwięku pasowałby do mojej muzyki?

Heco aurora 700 - jak się ma ich dzwiek do reszty zestawienia?

 

Zaznaczę również, ze przy doborze sprzętu kluczowy jest dla mnie stosunek ceny do jakości.

Proszę o poradę najlepszego zestawienia do mojego profilu. Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poszukuje dokładnie takiej samej konfiguracji. Takie same wymagania i budżet :)

niestety nie uzyskałem jeszcze od nikogo satysfakcjonującej odpowiedzi... sporo czytałem i byłem na kilku odsluchach. Może takie? Fajnie jakby się ktoś jeszcze wypowiedział...

Audiolab 6000a + Klipsch RP-600M

NAD C338 + B&W 606 - tutaj polecam dorzucić ‚rozjasniajace’ kable - zestaw w Top hifi

Nad C338 z PSB X1T tez dobrze grał - zestaw w top hifi 

Moze ten nad z Klipschami albo Audiolab z B&W 606?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nad 338 to ciekawa propozycja. Dla mnie nawiązuje do modelu 326 z poprzedniej serii. Z tym, że tu masz konkretne wyposażenie. 

Co do głośników, to słuchałem serii 600 i mam wrażenie, że jest przytemperowana w stosunku do poprzedniej, ale do Twojej oceny zostawiam.

Sądzę, że mógłbyś spróbować połączyć te głośniki z tym Audiolabem. Dla mnie przypomina on tego Nada u góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zestaw zbudowałbym na bazie wzmacniacza Audiolab 6000A. To nowoczesny, szybko i swobodnie grający wzmacniacz z wbudowanym bardzo dobrym przetwornikiem i wyjątkowo dobrze jakościowo działającym modułem bluetooth. Jako uzupełnienie świetnie sprawdzą się kolumny Klipsch RP-6000F lub tańsza, polska konstrukcja Melodika BL40 MK3. To dwie konfiguracje, które zapewnią Ci mocny, szybki i dynamiczny, energiczny dźwięk. Można jeszcze spojrzeć na Heco Aurora 700, to trochę spokojniejsze, bardziej ciepłe granie.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam oczywiście serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2019 o 07:17, Seaman napisał:

Z tego co się rozglądałem wytypowałem przykładowe kolumny - Klipsch RP-260 lub RP280, pytanie czy jest duza roznica pomiędzy nimi? Z tego co widziałem to średnica niskotonowego 6.5 i 8 cala, natomiast jak to się przekłada na dźwięk?

 

RP280 - Pasmo przenoszenia31-24000 Hz

RP-260- Pasmo przenoszenia35-24000 Hz

Jak pisałeś - "lubię gdy dźwięk przeszywa, jest głęboki, niskie tony muszą być odczuwalne lecz nie dudniące"

jeżeli jest to prawda co podaje producent to lepiej brzmieć będzie w paśmie dolny RP280 poza tym nie ma dużej różnicy.

Dopiszę jeszcze wzmacniacz powinien mieć skuteczność powyżej 102dB i szersze pasmo od kolumn o ok.15% 

Edytowano przez Adam13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Adam13 napisał:

RP280 - Pasmo przenoszenia31-24000 Hz

RP-260- Pasmo przenoszenia35-24000 Hz

Jak pisałeś - "lubię gdy dźwięk przeszywa, jest głęboki, niskie tony muszą być odczuwalne lecz nie dudniące"

jeżeli jest to prawda co podaje producent to lepiej brzmieć będzie w paśmie dolny RP280 poza tym nie dużej różnicy.

Kolego @Adam13 proponuję, żebyś do czasu podciągnięcia się z teorii przestał zarzucać forum swoimi "dobrymi" radami. Jest ryzyko, że mniej doświadczeni użytkownicy wezmą je poważnie i podejmą na ich podstawie błędne decyzje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Kolego @Adam13 proponuję, żebyś do czasu podciągnięcia się z teorii przestał zarzucać forum swoimi "dobrymi" radami. Jest ryzyko, że mniej doświadczeni użytkownicy wezmą je poważnie i podejmą na ich podstawie błędne decyzje. 

Chwilowo (?) "dobre" rady tego użytkownika nie będą się pojawiały na Forum AUDIO.
W skrócie - same parametry nie grają... Bo np. wystarczyłoby w takim razie dać duże pudło i głośniki o sporej średnicy - a to nie jest wystarczające by uzyskać dobre i szybkie niskie tony w kolumnach oraz odpowiednie zgranie tego wszystkiego.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Oscar25 napisał:

Poszukuje dokładnie takiej samej konfiguracji. Takie same wymagania i budżet :)

niestety nie uzyskałem jeszcze od nikogo satysfakcjonującej odpowiedzi... sporo czytałem i byłem na kilku odsluchach. Może takie? Fajnie jakby się ktoś jeszcze wypowiedział...

Audiolab 6000a + Klipsch RP-600M

NAD C338 + B&W 606 - tutaj polecam dorzucić ‚rozjasniajace’ kable - zestaw w Top hifi

Nad C338 z PSB X1T tez dobrze grał - zestaw w top hifi 

Moze ten nad z Klipschami albo Audiolab z B&W 606?

 

 

Audiolab z klioschem. ? 😣😣 Ale siekiera!!

Adam jeśli szukasz głębokiego basu to szukaj kolumn ciepłych , miekszych a nie twardych i punktowych. One mają swoje plusy jak najbardziej. I uważaj przy jasnych kolumnach na dobór wzmaka.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RoRo napisał:

Chwilowo (?) "dobre" rady tego użytkownika nie będą się pojawiały na Forum AUDIO.
W skrócie - same parametry nie grają... Bo np. wystarczyłoby w takim razie dać duże pudło i głośniki o sporej średnicy - a to nie jest wystarczające by uzyskać dobre i szybkie niskie tony w kolumnach oraz odpowiednie zgranie tego wszystkiego.

Pozdrawiam

Kariera błyskotliwa acz krótka ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Audiolab z klioschem. ? 😣😣 Ale siekiera!!

Adam jeśli szukasz głębokiego basu to szukaj kolumn ciepłych , miekszych a nie twardych i punktowych. One mają swoje plusy jak najbardziej. I uważaj przy jasnych kolumnach na dobór wzmaka.

Piotr

Czysto teoretycznie połączenie Audiolab z Klipsch może się wydawać nieciekawe, ale w praktyce system taki gra bardzo ciekawie, oczywiście jest to charakter raczej jaśniejszy, bardzo swobodny, ale z dobrą podstawą basową, wypełnieniem. Koledzy nie mają w swojej ofercie ani Klipsch, ani tym bardziej Audiolab, dlatego to odradzają, ale ja zapraszam serdecznie do nas na odsłuchy. Nikogo nie chcę na taki system namawiać, po prostu trzeba posłuchać. Mamy także pozostałe konfiguracje, tak więc w jednym miejscu można sobie wszystko w komfortowych warunkach posłuchać, porównać i dokonać odpowiedniego wyboru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2019 o 09:49, S4Home napisał:

Zawsze znajdzie się amator takiego grania. Altus wciąż jest w laskach :)

Piotrze mam tego Audiolaba 6000A i dziwię się, że nie pochwalasz łączenia go z efektownie grającymi kolumnami. Sam wzmacniacz jest bardzo neutralny, przeźroczysty jak napisał autor tej recenzji link , niestety wzmacniacz nie posiada regulacji tonów więc jak dla mnie łączenie go z kolumnami podbijającymi skraje pasma ma jak najbardziej sens, chyba, że ktoś lubi "płaskie" granie bez emocji ;) Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MariuszZ napisał:

Piotrze mam tego Audiolaba 6000A i dziwię się, że nie pochwalasz łączenia go z efektownie grającymi kolumnami. Sam wzmacniacz jest bardzo neutralny, przeźroczysty jak napisał autor tej recenzji link , niestety wzmacniacz nie posiada regulacji tonów więc jak dla mnie łączenie go z kolumnami podbijającymi skraje pasma ma jak najbardziej sens, chyba, że ktoś lubi "płaskie" granie bez emocji ;) Pozdrawiam.

No jednak to nie granie dla mnie. Wiele razy podchodziłem do wieku urządzeń audiolaba i jednak najlepsze jakie miałem to mdac. Jakoś wzmacniacze do mnie nie przemawiały. Ale jak mówię i wcześniej pisałem zachęcałem do sprawdzania. 

Moim zdaniem właśnie stosowanie tego czy też wyższego modelu że skrajnie grającymi kolumnami powoduje wyolbrzymienie góry. Może mamy też inne oczekiwania. Albo inaczej. Zapewne mamy inne oczekiwania. Mnie jasna, delakiczna góra po prostu męczy. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...