Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Ciekawy jestem jak wygląda sprawa u Was ,,za półką" z audio. Dbacie o to czy kable są ułożone jak na Audio Show czy macie efekt "sieci pająka" 😁 Ja ogólnie UWIELBIAM porządek w każdej dziedzinie, ale nie mogę sobie poradzić tzn nie mam koncepcji co robić z nadmiarem przewodów od zasilania (skracać je?) Bo oczywiście interkonektów nie będę dotykał 😁

 

Wszystkie elementy toru audio mam na wysokości 50-70 cm od listwy zasilającej, a kable jak wiemy.....średnio 1,5m.

Obok gramofonu stoi preamp....rca 1m

Pod gramofonem stoi wzmacniacz....rca 50cm

Za wzmacniaczem schowany jest odtwarzacz sieciowy Yamaha wxad-10.... tam potrzeba z 10 cm przewodu 😂 a jest 50cm

Powoli i na spokojnie będę wymieniał przewody zasilające na coś w stylu furutech więc myślę że zamiast gotowych będę kupował z metra osobno wtyki i powoli dojdę do ładu i składu.

Jeśli ktoś chce to zapraszam do wrzucania fotek jak to u Was wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Widzę, że nikt nie odpowiedział na pytanie Kamila ale się podpinam, może ktoś coś powie ciekawego. Staram się utrzymywać kable w porządku ale po wszelkich testach kabli, przełączaniu, sprzątaniu robi się na końcu zawsze bajzel i wtedy nadchodzi ten czas że trzeba wszystko od nowa podłączać. Wpienia mnie to strasznie i jestem ciekawy czy macie na to jakieś swoje sposoby. Może używacie jakichś pomocnych akcesoriów typu skrętki, rękawy, jakieś ramki czy stelaże z tyłu za sprzętami?

Zdjęcia nie pokażę, wystarczy, że mnie  robi się niedobrze na ich widok 🙁 nie chcę myśleć co by było gdybym miał więcej sprzętu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej jaskini rządzę wyłącznie ja i kropka ;)          Nie chodzi mi o to aby ukryć kable ale żeby łatwo utrzymać je w jakimś porządku i ułatwić sprawę. Myślę o jakiejś takiej kratce z plastiku czy drewna i małych taśmach velcro (rzep) aby postawić z tyłu i  łatwo poprzyczepiać to co tam wisi splątane za szafką i straszy. Coś jak dla roślin pnących 😆                                       Szafka nie ma pleców, pokombinuję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, JohnDoe napisał:

W mojej jaskini rządzę wyłącznie ja i kropka ;) 

Wiesz że w każdym normalnym związku facet ma ostatnie i decydujące zdanie?

Wiesz jak ono (to zdanie) brzmi?

- tak kochanie... :D

9 minut temu, JohnDoe napisał:

Nie chodzi mi o to aby ukryć kable ale żeby łatwo utrzymać je w jakimś porządku i ułatwić sprawę. Myślę o jakiejś takiej kratce z plastiku czy drewna i małych taśmach velcro (rzep) aby postawić z tyłu i  łatwo poprzyczepiać to co tam wisi splątane za szafką i straszy.

bardziej chodziło mi o to że w momencie gdy masz swoja jaskinie to możesz "ołtarzyk" odsunąć od ściany kable poprowadzić sobie jak chcesz - zaprojktować całość "bardziej przestrzennie"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było gdybym mógł sobie swobodnie wchodzić za mój "ołtarzyk" ale nie mieszkam w pałacu i nie mam tyle miejsca. Odsunę więc szafkę jakieś 20cm i zainstaluję tam kratownicę z rzepami, może jakieś haczyki. Innego pomysłu nie mam. Szukam materiałów do konstrukcji. Mam nadzieję, że nie skomplikuję wszystkiego jeszcze bardziej. 

Tak na szybko znalazłem takie "trzymadła" silikonowe które też można by użyć. 

https://www.amazon.co.uk/Management-Silicone-Adhesive-Organizer-Charging/dp/B07Q2WQV2B/ref=sr_1_36?keywords=cable+management&qid=1569431061&s=gateway&sr=8-36

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Fafniak napisał:

bardziej chodziło mi o to że w momencie gdy masz swoja jaskinie to możesz "ołtarzyk" odsunąć od ściany kable poprowadzić sobie jak chcesz - zaprojktować całość "bardziej przestrzennie"

Właśnie przed chwilą zamknąłem kolejne kabelki w szafeczce / zdjęcie/ :) 

Aby mieć spokój z drugą połówką ,która nie musi podzielać naszego zachwytu nad nadrukiem na koszulce, czy kolorem oplotu polecam do pomieszczeń użytkowych w których będzie stał nasz sprzęt zakup szafki z " plecami". Wiercimy otwornicą otwory na kable  stawiamy sprzęt i kable przynajmniej od frontu nie są widoczne. Przydaje się też jakaś część zamykana na podręczne akcesoria, lub tak jak w moim przypadku schowanie widocznych na zdjęciu urządzeń, które ze względu na małe wymiary i podpiętą sporą ilość kabli będąc na wierzchu mogą być mało akceptowalne. 

IMG_0374.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek pomysłowo i praktycznie 👍

 

Ja mam w swoim ołtarzyku, w sieci kabli jeszcze router wifi i aż mnie serce boli że on tam jest. Może przez to słyszę kable w testach 😲

Muszę go usunąć przy układaniu kabli a do streamera dać długi LAN. I to szybko, w sobotę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...