Skocz do zawartości
Kraft

Moja przygoda z pułapkami basowymi

Recommended Posts

Ciekawe czy gdybyś siedział w takiej kuli to problemy akustyczne by minęły ;)  niby śmieszne ,aczkolwiek ciekawe czy ktoś kiedyś sprawdzał doświadczalnie jak by to było

dwie-zorby-362512-MT.jpg

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Kiedyś w ktorymś watku smialiscie się ze mnie jak proponowalem pułki z ksiazkami w naroznikach. One dzialają, podobnie jak kanapy, fotele, łożka ( tapicerowane). To jest sprawdzone rozwiazanie. Nie ma co się wyglupiać z jakimis obrzydliwymi ustrojstwami w pomieszczeniach w ktorych żyjemy.

Do tego co napisałeś / i zgadzam się w pełni/ dodałbym jedną radę , tak u mnie jak i w trzech na cztery przypadki / domy przyjaciół/ zadziałało. Nim wstawimy pułapki i inne ustroje proponuje zacząć od sprawdzenia co się stanie z dźwiękiem jak przestawimy kolumny na inną ścianę niż obecna. Tak na jeden dzień , jak będą rozkładać się tony , czy rezonanse i odbicia będą większe , czy mniejsze , tak ogólnie jak zmieni się dźwięk.

Kraft, to znow teoria. O ile mnie pamięć nie myli to w Twoim pomieszczeniu stoi duża kanapa. I cala ta Twoja symetria w wizualach bierze w ĺeb. Wyciagnij ta kolumnę z rogu!!!

Tak Tomek. Pomimo moich ortodoksyjnych pogladów to w/g mnie najlepiej sprzet audio brzmi w.... gabinetach z duzą iloscią ksiażek, biblioteczek, szpargałow, a nie tanich absorberow. W mieszkaniach trzeba wykazać się inwencją dekoratora wnętrz.