Skocz do zawartości

Amplituner ONKYO TX-DS575 - podłączenie do TV


Mr. Allen

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Chciałbym uzyskać w jaki sposób mogę podłączyć amplituner ONKYO TX-DS575 (do którego podłączone są głośniki) do TV Sony. Chodzi mi oczywiście o używanie tych głośników na potrzeby oglądania TV, czyli żeby podczas oglądania TV dźwięk pochodził z tych głośników podłączonych do amplitunera. Da się tak? Na temat systemów audio jestem nowicjuszem, dlatego dodaję zdjęcia urządzeń, kabli, które są niepodłączone oraz wejścia TV. Proszę o odpowiedź jak dla nowicjusza, co gdzie podłączyć, bądź czego brakuje by taka opcja była możliwa.

Końcówka kabla Prolink ze zdjęć podpięta jest pod CD aktualnie (lewy dolny róg).

https://ifotos.pl/zobacz/IMG201904_qspraqr.jpg

https://ifotos.pl/zobacz/IMG201904_qspraqx.jpg

https://zapodaj.net/1390dd3335f6e.jpg.html

https://ifotos.pl/zobacz/IMG201904_qsprqpp.jpg

https://ifotos.pl/zobacz/IMG201904_qsprqpr.jpg

https://ifotos.pl/zobacz/IMG201904_qsprqpe.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w dalszej części tematu są wątki (przynajmniej jeden), które dotyczą tego samego problemu, więc nawet, gdy faktycznie pierwszy post może okazać się nie zrozumiały dla laika, tak rozwiązania podawane w dalszej części tematu są proste jak drut. Jak mam być szczery, to jest to chyba pierwsze dla mnie forum, w którym każdy wpada, smaruje temat, nawet nie zapoznając się z treścią już na forum zawartą, w której często znajduje się odpowiedź na rozterki owego autora ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Markcox napisał:

ale w dalszej części tematu są wątki (przynajmniej jeden), które dotyczą tego samego problemu, więc nawet, gdy faktycznie pierwszy post może okazać się nie zrozumiały dla laika, tak rozwiązania podawane w dalszej części tematu są proste jak drut. Jak mam być szczery, to jest to chyba pierwsze dla mnie forum, w którym każdy wpada, smaruje temat, nawet nie zapoznając się z treścią już na forum zawartą, w której często znajduje się odpowiedź na rozterki owego autora ;) 

Racja, ale też musisz przyznać, iż jest to forum na którym zawsze lub prawie zawsze uzyskasz pomoc. Pamiętam, wszedłem kiedyś na forum linuksa. Nawet nie zadałem pytania i zrezygnowałem z pomocy , widząc ton wypowiedzi niektórych użytkowników. No i z linuksa też oczywiście. Ale to już inna bajka, odbiegająca od tematyki tego forum😀

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie jasne odpowiedzi. Takie obrazki jak dla debila są dla mnie bardzo pomocne, bo w dziedzinie audio, takim debilem jestem i się tego nie wstydzę, to pierwszy tego typu sprzęt u mnie, w dodatku nie mój, więc nie wiem co zostało zakombinowane wcześniej.

Kabel zakupiony, podłączony, jednakże chyba nie wszystkie funkcje u mnie na pilocie aplitunera działają i nie mogę nic ustawić. W ustawieniach dźwięku w TV - włączyłem:

Głośnik - System Audio

Wejście PC Audio: PC

I po tym jak to zapiszę - nie mogę wejść w ustawienia dźwięku (te podstawowe), bo jest napis "Funkcja niedostępna". Dźwięku oczywiście nie ma, dopóki nie przełączę znów na dźwięk Głośnik TV. Podłączyłem jak na zdjęciu - akurat tutaj inaczej się podłączyć nie da. Co teraz panowie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Iron napisał:

Racja, ale też musisz przyznać, iż jest to forum na którym zawsze lub prawie zawsze uzyskasz pomoc

zdecydowanie przyznaję ;)

22 minuty temu, Mr. Allen napisał:

Co teraz panowie?

w dużym skrócie, musisz zarówno w samym TV "wymusić" wypuszczenie dźwięku na urządzenie zewnętrzne (nie wiem, jaka terminologia tych ustawień jest przyjęta w Twoim Soniaku), jak również w samym ampli ustawić źródło, w którym masz zdefiniowane wejście optyczne, pod które podłączyłeś kabel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Markcox napisał:

zdecydowanie przyznaję ;)

w dużym skrócie, musisz zarówno w samym TV "wymusić" wypuszczenie dźwięku na urządzenie zewnętrzne (nie wiem, jaka terminologia tych ustawień jest przyjęta w Twoim Soniaku), jak również w samym ampli ustawić źródło, w którym masz zdefiniowane wejście optyczne, pod które podłączyłeś kabel 

No właśnie, tylko jak to uczynić. Widzę, że ten pilot od amplitunera całkowicie nie działa, nie wiem czego to wina...chyba od tego trzeba zacząć. W TV z kolei mówisz o innych ustawieniach niż opisałem wyżej?

Dla kogo są robione te urządzenia? Powinno być podpięte i grać, wypinam kabel nie gra...spędza mi to sen z powiek teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki dokładnie masz model tego Sony?

w moim, wchodząc w ustawienia, mam sekcję: obraz, format ekranu, dźwięk itd. i na samym dole funkcja nazwana "głośnik", gdzie mam wybór: głośnik TV, albo system audio. Czegoś podobnego musisz szukać u siebie.

Co do ampli, to przydałoby się na czas operowania podpiąć go kablem HDMI do TV, żeby uzyskać menu ekranowe, byłoby zdecydowanie łatwiej poruszać się po menu ekranowym. Wtedy należałoby wejść w ustawienia źródeł, tam np. dla źródła TV, Sat, czy jakie tam masz i które sobie wybierzesz, żeby audio pod tym źródłem było obsługiwane gniazdem "optical".

jeszcze jedna kwestia nie została ustalona - chcesz na tym uzyskać po prostu dźwięk z telewizji, a tej telewizji w jakiej formie używasz, jakiś operator satelitarny, kablowy, czy zwykła naziemna cyfrowa bezpośrednio na TV (bez dekodera zewnętrznego)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o telewizor to mam podobnie - już ustawiłem na system audio. Coś tam jeszcze innego powinno być do ustawienia? Jest jeszcze w ustawieniach zaawansowanych - wyjście optyczne - automatyczne/pcm oraz zakres dynamiki i tryb konwersji do dwóch kanałów - tutaj spoko, bo wszystko działa.

Gorzej z tym szajsem, bo jest to kompletnie nieintuicyjne, raz pilot działa raz nie, nawet nie wiem czemu. Tragedia.

Mam dodatkowo dekoder Horizon z UPC podłączony oczywiście przez HDMI do TV. Nie zależy mi na tym radiu z tego śmieciowego amplitunera, tylko te głośniki chce podłączyć o telewizora i wszystko. Można jakimś sposobem same głośniki do TV podłączyć bez tego urządzenia które psuje mi krew? Najlepiej by było jak w laptopie, mini jack i gra a nie milion ustawień.

Na amplitunerze mi cały czas się wyświetla opcja MULTI CH INPUT i słychać jakby takie przeskoczenie ale cisza.

Edytowano przez Mr. Allen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telewizorze tam gdzie masz optyczne - automatyczne/pcm - spróbuj wybrać PCM i zobacz wtedy. 

W ampli wybierz zródło - digital / optical  input  D.IN - nie wiem jak masz tam opisane. I tyle.  Bez pilota też się chyba da wybrać zródło? 

 Łatwiej się już nie da podpowiedzieć.

Wymień baterie w pilocie może 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro dekoder kablówki, to możesz jeszcze spróbować nieco inaczej.

Dekoder podpiąć kablem HDMI do ampli Onkyo (do któregoś z HDMI IN), a z ampli drugim kablem HDMI z Onkyo (HDMI OUT) do TV, również w HDMI.

Plus tego rozwiązania jest taki, że zyskasz menu ekranowe Onkyo, które będziesz widział na ekranie TV i łatwiej Ci będzie ogarnąć wszelkie ustawienia

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Markcox napisał:

skoro dekoder kablówki, to możesz jeszcze spróbować nieco inaczej.

Dekoder podpiąć kablem HDMI do ampli Onkyo (do któregoś z HDMI IN), a z ampli drugim kablem HDMI z Onkyo (HDMI OUT) do TV, również w HDMI.

Plusem tego rozwiązania jest taki, że zyskasz menu ekranowe Onkyo, które będziesz widział na ekranie TV i łatwiej Ci będzie ogarnąć wszelkie ustawienia

Tylko, że że ja w tym apli nie widzę wejścia HDMI.

Niby gra, jakieś pomysły dlaczego tylko dwa z pięciu grają?

Sterowanie dźwiękiem pozostanie tylko na ampli? Da się to jakoś ogarnąć z pilota jednego, czy mam za duże wymagania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, z urzędu się rozpędziłem z tymi HDMI. 

Sterowanie głośnością z pilota powinno działać i forma podłączenia nie ma tu nic do rzeczy. Albo spróbuj, jak podpowiadał kolega JohnDoe, baterie w pilocie, albo faktycznie sam pilot jest zwalony. Co do grania ilości kolumn, to powinieneś mieć możliwość zmiany różnych dekoderów dźwięku.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

32 minuty temu, Mr. Allen napisał:

Jest przełom, coś poklikałem i grają mi głośniki! Ale tylko dwa duże, pozostałe 3 nie :( Teraz z pilota już nie mogę sterować głosem tylko na amplitunerze głośność idzie. No ale gra to słabo na razie...kwestia chyba konfiguracji głośników bo tv gra lepiej haha :D

Żeby grało lepiej:

1. Powinieneś przeprowadzić kalibracje kolumn, ręcznie lub najlepiej mikrofonem jeżeli taki posiadasz do amplitunera. 

2.Kolumny żeby grały wszystkie, to amplituner musi otrzymać odpowiedni sygnał Dolby Digital, ale nie wszystkie kanały tv taki nadają, ewentualnie możesz to wymusić sztucznie włączając w opcjach dźwięku w amplitunerze. 

Jeżeli nie masz instrukcji to sprawdź tutaj:

http://www.onkyo.pl/pl/Download/Instrukcje_obslugi?s1=0&s2=1807&s3=MANUAL&s4=&s5=&s6=

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosem mogę sterować, gdy ustawię Głośnik TV, wtedy gra głośnik TV + dwie kolumny i podgłaszając mam głośniej z TV. Czy to tak powinno być? Głośnik drugi też coś przerywa i uaktywnie się przy większej głosności, więc może coś z pozostałymi jest nie tak.

Jakieś linki do tego jak to skalibrować? Nie mam mikrofonu do amplitunera.

Dolby Digital wiem że jest w opcjach ustawione. Jak taka opcja się powinna nazywać w ustaweniach ampli?

Poprawiłem podłączenie głośników i kolumny już grają dobrze, coś tam było źle podłączone i trochę na pałe zmieniłem pozostałe głośniki, skoro i tak nie grają. Dwie wysokie kolumny są podłączone pod Front Speakers, dwa małe głośniki dałem pod front speakers też albo to po prawej stronie (mniejsze kable). Środkowy głośnik dałem pod center speaker. Nic się nie zmieniło.

Próbuję kalibracji i bez efektów. Zacznę na pewno od tego pilota, baterie wymienię (nowe są, ale wezmę inną firmę), a potem wymiana pilota (dobry pomysł?) i chcę żeby grały wszystkie głośniki i będzie bajka, tylko jak to panowie ustawić, żeby te gady przemówiły? Tego właśnie nie czaję, że grają tylko te duże a reszta też jest podłączona i nic.

 

https://zapodaj.net/622059081cc72.jpg.html

https://zapodaj.net/63b4b805f1327.jpg.html

Edytowano przez Mr. Allen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...