Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie muzyki przez raspberry pi 3


karol2

Recommended Posts

32 minuty temu, Mar Ka napisał:

Dwa razy podchodziłem do digi+pro,ale za każdym razem było zbyt natarczywie, zwłaszcza na górze. Czekam jeszcze na możliwość przetestowania digione signature i allo katana.

Przy okazji sprawdzę pewnie i hifiberry.Jak te karty mnie nie zaskoczą,to finalnie zostanie digione.Chociaż brakuje tego dociążenia dołem,to scena, stereofonia, gładkość, potrafią zaczarować.

Ile te karty powinny się wygrzewać do osiągnięcia swoich możliwości?

Ponoć najwięcej wygrzewania wymaga bossdac nawet 50h.

U mnie digi+ wypadła dobrze dlatego że mam ciepłe kolumny i hybrydę lampową i ta ostrość jest nie dukuczliwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Chciałbym zapytać o zasilanie w konfiguracji allo boss + malina 3b. W tej chwili zasilam samą malinę zasilaczem 5V / 3,1A pod micro usb i na ten moment jestem zadowolony z jakości. Widzę że możliwości jest bardzo dużo, różne zasilacze, oddzielne zasilanie allo bossa i maliny. Rodzą się 2 pytania.

1. Czy zasilanie które mam obecnie jest 'bezpieczne'?. Tzn czy jest to wystarczające natężenie.

2. Co polecacie od siebie w kwestii zasilania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 8.04.2019 o 07:55, 5k7 napisał:

Hifiberry DAC+ PRO to już jest DAC, to ten klocek, który przekształca sygnał cyfrowy na analogowy. Nie puścisz hifiberry bez pi. W zasadzie dobrze porównałeś to do komputera z kartą muzyczną. Z taką tylko różnicą że sam zasilasz tą kartę.

 

W takiej konfiguracji to bez sensu. Nie potrzebujesz hifiberry i do tego DAC'a. Jeżeli chcesz zewnetrzny dac USB to wówczas korzystasz z maliny jako źródło (tak samo jakbyś po prostu z komputera przesłał na niego sygnał cyfrowy za pomocą spdif czy usb), z którego puszczasz na DACa i potem na wzmacniacz.

Ten koncept w zależności od tego ile chcesz na niego wydać powinien kosztować w komplecie w granicach 700-800 zł. A w mojej ocenie nie ustępuję innym sprzętom dużo droższym po kilka k. Natomiast wymaga trochę pracy w zależności od tego co chcesz uzyskać 😉

 

W załączeniu kilka fotek. 

Dźwięk przekształcany jest przez wysokiej klasy przetwornik Burr Brown 32bit/384Khz z podwójnymi zegarami low jitter. Płytka hifiberry zmodyfikowana i oprócz własnego zasilania - otrzymała dodatkowy kondensator ELNA SILMIC II RFS.  Zasilanie na dwóch torach - pierwszy zasilający minikomputer typu raspberry, drugi bezpośrednio DACa. Każda z listw zasilających tworzy układ niskoszumowy oparty o stabilizator napięcia LM337, który uzupełniany jest przez duże kondensatory Panasonic niskiej impedancji stosowane w torach audio klasy premium. Pojemność kondensatorów na listwę to ponad 21 000 uF.
Jednostka zasilana to transformator toroidalny klasy AUDIO ze stajni Lachowski (polskia produkcja). Całość wsadzona do obudowy z aluminium andowanego.

 

 

20180831_163124.jpg

20180831_150209.jpg

20180831_150048.jpg

witam ,  modyfikacja  karty Barry polega  tylko na dolutowaniu  kondensatora ?  zaczynając moją przygodę  muzyczną  mam do tych czas Pifi Dac ... Pozdrawiam

IMG_20191203_191244.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jako że pierwszy post to witam i pozdrawiam wszystkich.
Odnośnie USB to można grać całkiem dobrze na malince.
Malinka/usbAudio-po I2s do DAC.
Gra to wszystko na:
Iamp 200
DAC na AD1865 , własne zasilanie.
UsbAudio
Malinka zasilacz liniowy, wszystko Diy.
5aff20f9dc5d8aa455ca510a2d642a77.jpg580406b50aa529a4d1c75a959fe663a9.jpg6656de07e622cab2f51a76cc561b50a9.jpg

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowano przez loli_pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajny twór 👍

Napisz proszę coś więcej, skąd to wszystko wytrzasnąłeś?

Także używam maliny na digione signature z podwójnym zasilaniem liniowym.Gra to wyśmienicie,jak dla mnie oczywiście. Nie mam ochoty na zmiany,ale jak widzę coś takiego...to korci żeby spróbować ☺️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest na forum diyA....

Wcześniej miałem nakładkę Allo DigiOne 1.2 i Nad T748, i to nie grało w porównaniu z tym co mam teraz.

Po przejściu na iamp200, DAC i usbAudio jest przepaść. Gra to niesamowicie, nie potrafię tego wyrazić słowami.

Edytowano przez loli_pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 7.03.2020 o 22:30, Mar Ka napisał:

Ale fajny twór 👍

Napisz proszę coś więcej, skąd to wszystko wytrzasnąłeś?

Także używam maliny na digione signature z podwójnym zasilaniem liniowym.Gra to wyśmienicie,jak dla mnie oczywiście. Nie mam ochoty na zmiany,ale jak widzę coś takiego...to korci żeby spróbować ☺️

O co chodzi z tą Allo Digione Signature? Niby jest a jej nie ma. Przeważnie brak w magazynie. Z Botland mam informację, że "Producent jest w trakcie przygotowywania niezbędnych certyfikatów, dopiero, gdy będą one dostępne będziemy mogli sprowadzić produkt. Może to zająć kilka miesięcy, dlatego najlepiej wybrać inny, podobny produkt." :/

Czy to co Ty masz to jest jakaś stara wersja? Czy skończyły się jakieś certyfikaty? 

Czy to co poniżej to samo co Ty masz? 

Allo DigiOne Signature - S/PDIF RCA BNC - karta dźwiękowa dla Raspberry Pi

Przymierzam się do tej nakładki ale słabo to teraz widzę. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze widzę jeżeli chodzi o zmiany w wersji nakładki.Zawsze tak było,że nakładki pojawiały się w sprzedaży,a później niestety czekanie.Na nią z resztą się nie czeka,ale raczej poluje na dostępność.

Jak dojrzałem do zakupu,to też czekałem z 2 miesiące aż będą dostępne.Następnie znikły tak szybko jak się pojawiły.Musisz uzbroić się w cierpliwość,lub szukać na rynku wtórnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wushu81 napisał:

O co chodzi z tą Allo Digione Signature? Niby jest a jej nie ma. Przeważnie brak w magazynie. Z Botland mam informację, że "Producent jest w trakcie przygotowywania niezbędnych certyfikatów, dopiero, gdy będą one dostępne będziemy mogli sprowadzić produkt. Może to zająć kilka miesięcy, dlatego najlepiej wybrać inny, podobny produkt."

Jest to robione w Chinach. Być może w znanym nam wszystkim regionie. Nie tylko tego produktu brakuje na rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2019 o 07:52, S4Home napisał:

Malinka jest prosta jak drut. Na siasiednim forum masz całe wademekum o tym. Tutaj generalnie pojawiają się szczątkowe informacje o niej. Wcale mnie to nie dziwi bo to pisania na kilka stron. 

W każdym razie zgadzam się. USB służy w malinie do odczytu danych a nie do przesyłania dźwięku.

Piotr

Witam,posiadam cxa60+heco aurora 700+chromecast audio,troche czytam tutaj na temat tej wlasnie malinki,i opinie o niej sa na plus i tak sobie mysle czy jesli bym sie zdecydowal na ta malinke to jaka wersja nakladki by byla najbardziej optymalna dla mego zestawu,druga kwestia to zakup tego cudenka,widze ze trzeba to zlozyc i odpalic we wlasnym zakresie,jako ze nie jestem biegly z dziedziny komputerowej wolalbym kupic gotowca,tak by mozna to bylo skonfigurowac i podlaczyc jak chromecast,z crome nie mam zadnych problemow smiga w tidal hifi i dzwiek nie jest zly,ale czlowieka cos korci by bylo lepiej,nie wydajac duzej kwoty pieniedzy,np.na taki cxn lub node2i,tak sobie mysle ze jesli bym mal juz ta malinke i byla by ta widoczna poprawa w jakosci transportu,to w przyszlosci (jesien),wymienilbym cxa60na cxa81,ten nowy cxa ma chyba lepszy dac,prosze o porady i ewentualne sugestie pozdrawiam Zbyszek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem i to w Bangalore :) Pracowałem swego czasu z ludźmi z tamtąd.

O indiach się nie mówi, może tez mają pozamykane fabryki?

8 godzin temu, zbynio napisał:

Witam,posiadam cxa60+heco aurora 700+chromecast audio,troche czytam tutaj na temat tej wlasnie malinki,i opinie o niej sa na plus i tak sobie mysle czy jesli bym sie zdecydowal na ta malinke to jaka wersja nakladki by byla najbardziej optymalna dla mego zestawu,druga kwestia to zakup tego cudenka,widze ze trzeba to zlozyc i odpalic we wlasnym zakresie,jako ze nie jestem biegly z dziedziny komputerowej wolalbym kupic gotowca,tak by mozna to bylo skonfigurowac i podlaczyc jak chromecast,z crome nie mam zadnych problemow smiga w tidal hifi i dzwiek nie jest zly,ale czlowieka cos korci by bylo lepiej,nie wydajac duzej kwoty pieniedzy,np.na taki cxn lub node2i,tak sobie mysle ze jesli bym mal juz ta malinke i byla by ta widoczna poprawa w jakosci transportu,to w przyszlosci (jesien),wymienilbym cxa60na cxa81,ten nowy cxa ma chyba lepszy dac,prosze o porady i ewentualne sugestie pozdrawiam Zbyszek.

Masz wejscie cyfrowe a więc najlelpiej jest wybrac z nakładką Allo Digi One 1,2 albo HiFi Berry Digi + Pro. Ta pierwsza chyba deczko lepsza aczkolwiek rózne głosy są. Ewentualnie Allo Signature ale to już  tanie nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 10.04.2019 o 07:52, S4Home napisał:

W każdym razie zgadzam się. USB służy w malinie do odczytu danych a nie do przesyłania dźwięku.

Odkopuję stary temat. Mało jest na naszym forum informacji o jakości transportu USB audio z maliny. Na konkurencyjnym czytałem spór między wyższością transportu typu nakładka np. HifiBerry Digi+ lub DigiOne nad USB. Opinie są podzielone. Mając w moim MagnacieMR780  USB DAC zastanawiam się nad wykorzystaniem gołej maliny jako transportu przez USB. Ktoś porównywał jakość USB kontra nakładka (nie DAC) ? Jak to wygląda w temacie charakteru brzmienia względem popularnych tanich nakładek (nie mówię o digione signature bo to już wyższy level cenowy i biały kruk na rynku) ?

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej macie usbAudio, malina łączysz z usbAudio i w nim możesz przylutować coaxial lub po I2s do DAC.
Tata słucha z malinki przez usbAudio i Coaxial do amplituner Nad t748, a ja malina/usbAudio/I2s/DAC.
S4home:
kiedyś byłem u was i mówiłem o iAmp 200 i malince, chyba będziemy musieli się zgadać i podjadę do was. O ile nadal będziecie chcieli tego posłuchać. A nie ukrywam że jestem ciekaw waszej opinii.

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=43400]Nowy123[/mention] Dziękuję za odpowiedź. Pamiętam że ta niby "ostrość" hifiberry lepiej ci podeszła, ale widzę że zmieniłeś.

Lepiej jest? Chyba że i kolumny zmieniłeś.

To łatwiejsze pytanie, doczytałem że zaczynałeś od Chromecasta. Jak oceniasz poprawę brzmienia maliny vs chromecast? Zakładając w skali od 1 do 10 chromecast grał na 4-5. Ile punktów dałbyś teraz malinie?

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wito76 napisał:

Odkopuję stary temat. Mało jest na naszym forum informacji o jakości transportu USB audio z maliny. Na konkurencyjnym czytałem spór między wyższością transportu typu nakładka np. HifiBerry Digi+ lub DigiOne nad USB. Opinie są podzielone. Mając w moim MagnacieMR780  USB DAC zastanawiam się nad wykorzystaniem gołej maliny jako transportu przez USB. Ktoś porównywał jakość USB kontra nakładka (nie DAC) ? Jak to wygląda w temacie charakteru brzmienia względem popularnych tanich nakładek (nie mówię o digione signature bo to już wyższy level cenowy i biały kruk na rynku) ?

Wszystko zależy od DAC-a.

To nie problem samej maliny, że gra (rzekomo) średnio po USB. Wina według mnie leży po stronie USB w DAC-u.

Np. DacMagic 100 gra kompletnie inaczej po USB niż po S/PDIF.

Mogę przetestować różnice np. pomiędzy laptopem po USB i maliną 4 po USB. To faktycznie by miało więcej sensu, i wtedy można by wyciągać wnioski czy to goła malina jest słaba, czy DACi są słabsze po USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...