Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie muzyki przez raspberry pi 3


karol2

Recommended Posts

Cześć

Ja w końcu zrobiłem porównanie grania po USB z digione signature.

Wiedziałem,że to byłoby za proste i tanie jednocześnie.Niestety,u mnie po USB jest dużo mniej ciekawie.Dżwięk płaski,nie różnorodny,bez polotu.

Bez problemu do wskazania przy ślepym teście.

Digione SIG dodaje soczystości, klarowności przekazu i dynamiki.Nakładka zostaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam signature, ale jak już pisałem wyżej, USB jest ok, wygrywa z chromecast. Fakt, graniu po usb trochę brakuje do ideału. Trochę metaliczniej jest.
Ale porównanie tanie HiFiBerry vs usb z gołej maliny wygrywa nakładka.
W takim razie skoro rezygnuje z grania po usb to chyba kupię Pi3, po co mi w takim razie pi4 (niby lepsze trochę po usb).
Mam nadzieję że nie ma istotnej różnicy pi3 vs pi4 przy nakładce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2020 o 06:24, Wito76 napisał:

Twoja decyzja, ale ja bym  wszedł w nakładkę, jak masz luźne dwie stówy to zainwestuj, choćby poeksperymentować. Moim zdaniem warto i będzie to krok do przodu.

Byłem na Hel'u i wszystkie luźne stówki wywiało:) Ale przekonuje mnie to co piszesz. U mnie dodatkowo skończy sie problem z inicjowaniem urządzenia po USB. Po HIFIBerry będzie niezależnie to pracowało, bez względu czy DAC juz się połączył czy nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2020 o 08:16, S4Home napisał:

Też nie znam Signature. Jak on się ma do Digi one 1.2?

W porównaniu z digione 1.2 jest bardzo podobnie,z przewagą na korzyść signature w przekazie dolnych rejestrów.Jest pełniej,bardziej zróżnicowanie.Kolejnym krokiem w przód będzie dodanie zasilania liniowego, niekoniecznie markowego.U mnie wylądował Studer900 jako DiY, podwójne zasilanie mailna+nakładka. Jest naprawdę świetnie w mojej opinii.

Chodzi mi jeszcze po głowie Allo Usbridge jako "podwozie" dla signature zamiast maliny.

Podobnie gra bardzo dobrze po Usb i sprawdza się z signature.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malina kupiona wersja 8gb ,i teraz nie wiem czy kupic karte allo piano 2.1 czy allo boss , czy moze cos takiego  

https://botland.com.pl/pl/raspberry-pi-karty-dzwiekowe-i-hifiberry/17197-hifiberry-dac2-hd-karta-dzwiekowa-dla-raspberry-pi-4b3b3b-4260439550699.html

i ciekawe czy sama  ta karta za 500 bedzie lepsza niz np allo boss +Allo Usbridge

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, comboss napisał:

malina kupiona wersja 8gb ,

Gratulacje. Tylko czy 8Gb to nie jest przerost formy nad treścią? W audio spokojnie 1GB sobie radzi. No chyba że chcesz jakiś zaawansowany odtwarzacz multimediów stworzyć albo inne zastosowania. No i skoro 8GB to na pewno jest to Pi4. Tu również na bogato. Chyba że po samym USB chcesz grać a niektórzy na sąsiednim forum twierdzą, że do USB lepsze jest Pi4 od Pi3. Ale nie potwierdzę tego. Grałem z Pi2 i teraz z Pi4 (pożyczone), ale docelowo kupię sobie chyba właśnie Pi3B+. 

Pytasz o nakładkę, więc raczej jednak goła malina z USB cię nie interesuje. Nie doradzę w temacie nakładek o które pytasz, nie znam ich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, comboss napisał:

Mam monitory jamo c803 i wzmacniacz rs amp wedlug reduktora szumu i mialem zamiar kupic yamaha wxad 10 ale zastanswiam sie nad malina i jakas karta muzyczna allo piano albo allo boss i ssm nie wiem co dlatego prosze o pomoc

 

Oj to przy tych monitorach to nie ma sensu inwestować w nic drogiego.

No chyba że myślisz o ich zmianie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stałem się posiadaczem Raspberry Pi 4 + HiFiBerry Digi+ Pro i na razie jestem na etapie testowania i dobieranie systemu operacyjnego.

Mam pytanie do znawców tematu odnośnie zasilania, czy jest sens wymiany zasilacza na coś ambitniejszego np. Tomanek zasilacz ULPS mini Raspberry Pi lub iFi iPOWER 9V

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, comboss napisał:

https://botland.com.pl/pl/raspberry-pi-karty-dzwiekowe-i-hifiberry/8372-allo-boss-dac-v12-karta-dzwiekowa-dla-raspberry-pi-4b3b3b2b.html

kurde , czemu pierwsze zdjecie  karty  allo boss dac  v 12  rozni  sie od zdjecia  nizej ? o co tu chodzi ?

Tu masz zdjęcie z strony producenta https://allo.com/sparky/boss-dac.html

Tamto na stronie botland.com.pl może byś stara wersja (tak myślę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Stałem się posiadaczem Raspberry Pi 4 + HiFiBerry Digi+ Pro i na razie jestem na etapie testowania i dobieranie systemu operacyjnego.
Mam pytanie do znawców tematu odnośnie zasilania, czy jest sens wymiany zasilacza na coś ambitniejszego np. Tomanek zasilacz ULPS mini Raspberry Pi lub iFi iPOWER 9V
 
Tomanka miałem ponad 2lata i byłem zadowolony. Różnica jest słyszalna od razu, najwięcej na basie, zrobił się mocny, mięsisty, wypełniony. Aktualnie mam zasilacz konstrukcji DIY i jest mega różnica na plus DIY. Ale Tomanka jak najbardziej polecam.

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy np taki chińczyk nie dałby rady.

https://a.aliexpress.com/_eOGwIJ

 

Ma 2 wyjścia usb, 25W i mocowo powinien obsłużyć RPi3 i chromecast. Oczywiście obydwa urządzenia nie grają jednocześnie więc powinno być ok. Piotrek z S4home pisał ostatnio, że słuchał / miał u siebie podobnego i jest różnica.

Jak sobie policzyłem ceny trafo, mostka, kondensatorów, stabilizatora, obudowa, płytka, gniazda, włącznik... niby wszystko to drobne a jeden + jeden robi się około 200zl przynajmniej.

 

Jest też na Ali sporo kitów DIY, ale z tych co oglądałem to zawsze coś mi przeszkadzało, musiałbym każdy z nich modyfikować.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...