Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie muzyki przez raspberry pi 3


karol2

Recommended Posts

4 minuty temu, Wito76 napisał:

Ja się zastanawiam czy np taki chińczyk nie dałby rady.
https://a.aliexpress.com/_eOGwIJ

Ma 2 wyjścia usb, 25W i mocowo powinien obsłużyć RPi3 i chromecast. Oczywiście obydwa urządzenia nie grają jednocześnie więc powinno być ok. Piotrek z S4home pisał ostatnio, że słuchał / miał u siebie podobnego i jest różnica.
Jak sobie policzyłem ceny trafo, mostka, kondensatorów, stabilizatora, obudowa, płytka, gniazda, włącznik... niby wszystko to drobne a jeden + jeden robi się około 200zl przynajmniej.

Chinczyk kosztuje 40$ + 20$ przesyłka oraz  możliwe cło + VAT wiec raczej się nie opłaca 

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że daje radę.

Trafo kupiłem z polecenia od jednego z użytkownikòw sąsiedniego forum.W malinowym wątku jest podanych kilka budżetowych typów zasilania liniowego z Chin.

Nie robiłem żadnych modyfikacji płytki. Wydaje mi się że gdy kupowałem to wydajność była podana 3A.

Sygnatura nie potrzebuje wydajnego zasilania. Radiator od strony zasilania maliny mógłby być wymieniony na wydajniejszy trochę,bo po tej stronie jest gorąco około 50-60'.Mam miernik energii w gnieździe gdzie jest wpięty sprzęt,to pobór w trybie pracy waha się pomiędzy 10-12W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do tematu zasilania Maliny.

Mam zamiar kupić gotowy zasilacz i myślałem nad naszą rodzimą produkcją oraz z państwa środka. Który z wymienionych przeze mnie zasilaczy był przez was używany/testowany i możecie polecić, dodam że nie zamierzam budować zasilacza od podstaw.

  1. https://pl.aliexpress.com/item/4000022726883.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.708d2e0eTtfwEI
  2. https://pl.aliexpress.com/item/4000206654932.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.708d2e0eTtfwEI
  3. https://allegro.pl/oferta/tomanek-zasilacz-ulps-mini-raspberry-pi4-usb-c-8522767431

Jak wybiorę już pasującą nakładkę do Maliny z Coaxcialem to planuję zbudować odtwarzacz w dużej obudowie i wtedy zasilacz który wybiorę powędruje do środka obudowy.

Na razie używa Raspberry Pi 4 + HiFiBerry Digi+ Pro ale planuję kupić Allo DigiOne 1.2 i przeprowadź testy która nakładka mi najbardziej odpowiada  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy zdecydowanie bym odrzucił. Do Pi4 które woła 3A jest za słaby. Ten drugi ma już nie 15 a 25W max 3,5A ale ma podwójne wyjście i w zasadzie można korzystać tylko z jednego wyjścia a pod drugie co najwyżej telefon podładować choć niekoniecznie jakiś nowszy.
Ten trzeci Tomanek załatwia temat, ale najdroższy. Widziałem jednowyjsciowe 25W gdzieś na Ali oparte na projekcie Studer900. Coś około 230zl jeśli dobrze pamiętam z wysyłką.
Kup coś, przetrzyj szlak. Ja przy okazji Black Friday i imienin może sobie coś zamówię.

Ja myślę o jeszcze mocniejszym np 35W i podmianie kondensatorów na większą pojemność i LOW ESR,jakiś nichicon albo cóś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Ten pierwszy zdecydowanie bym odrzucił. Do Pi4 które woła 3A jest za słaby. Ten drugi ma już nie 15 a 25W max 3,5A ale ma podwójne wyjście i w zasadzie można korzystać tylko z jednego wyjścia a pod drugie co najwyżej telefon podładować choć niekoniecznie jakiś nowszy.
Ten trzeci Tomanek załatwia temat, ale najdroższy. Widziałem jednowyjsciowe 25W gdzieś na Ali oparte na projekcie Studer900. Coś około 230zl jeśli dobrze pamiętam z wysyłką.
Kup coś, przetrzyj szlak. Ja przy okazji Black Friday i imienin może sobie coś zamówię.

Ja myślę o jeszcze mocniejszym np 35W i podmianie kondensatorów na większą pojemność i LOW ESR,jakiś nichicon albo cóś.

Na 90% kupię zasilacz Tomanek zasilacz ULPS mini Raspberry Pi4 USB C.

 

Robił ktoś test/porównanie  HiFiBerry Digi+ Pro a Allo DigiOne 1.2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wito76 napisał:

Też mnie interesuje to porównanie. MarKa bodajże kiedyś pisał że hifiberry gra ostrzej a DigiOne bardziej analogowo.
Też mam póki co hifiberry i ostrości nie widzę bardzo, ale to może z braku porównania.

Nie wie, skąd się wzięła opinia o ostrości HiFiBerry Digi+ Pro, robiłem test między HiFiBerry Digi+ Pro a moim CD Pionner PD-30 oba wpięte cyfrowo i mam problem z wyłapaniem różnic w jakości dźwięku. Ale z drugiej strony nie dopuszczam myśli że to maleństwo może grać tak samo a może lepiej od wielkiego kloca jakim jest mój CD.

Po 30 lacha słuchania CD czas na zmianę i wygodę. 

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja próbuję na trzeźwo sobie wytłumaczyć, czy Tomanek droższy o dwie stówy od chińczyka zrobi jakąkolwiek różnicę w jakości - wartą wspomniane dwie stówy. Kwestia wykonania... za chińczykiem ciągnie się opinia że chińskie to tandeta. Akurat w kwestii zasilacza chyba nie ma się co obawiać. Najdroższym elementem jest trafo a co do reszty to groszowe sprawy w kwestii ewentualnej naprawy.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5V na wyjściu i 3A. Taki chłyt marketingowy, że niby pod malinę. Owszem spełnia wymagania i tyle a w kwestii bebechów to ktoś pisał, że bez rewelacji tzn normalny zasilacz bez technologii NASA.
Kiedyś, tak z 15 lat temu na targu gość sprzedawał zwykłe radioodbiorniki. Miał wielką kartkę , że odbiera Radio Maryja. Babcie kupowały aż miło. Tyle w kwestii tomanka dedykowanego do maliny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wito76 napisał:

5V na wyjściu i 3A. Taki chłyt marketingowy, że niby pod malinę. Owszem spełnia wymagania i tyle a w kwestii bebechów to ktoś pisał, że bez rewelacji tzn normalny zasilacz bez technologii NASA.
Kiedyś, tak z 15 lat temu na targu gość sprzedawał zwykłe radioodbiorniki. Miał wielką kartkę , że odbiera Radio Maryja. Babcie kupowały aż miło. Tyle w kwestii tomanka dedykowanego do maliny :)

Czyli byłbyś skłonny kupić np. ten https://pl.aliexpress.com/item/4000022726883.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.708d2e0eTtfwEI wysyłka gratis a cena 60$ lub chyba ten sam tylko taniej https://pl.aliexpress.com/item/32920702993.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.4c272e0enR9S0i za 47$

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...