Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie muzyki przez raspberry pi 3


karol2

Recommended Posts

Ja też chyba zrobię wersję "niewyjściową". Miałem montować w obudowie gniazdo usb by wpinać w nie kabel. Tylko w sumie po co. Podłącze kabel bezpośrednio pod wyjście zasilacza pod gniazdo ark. Koszt mniejszy o gniazdo USB i dużo mniej roboty. To samo np. gniazdo sieciowe by wpinać w nie kabel np komputerowy - podobnie, rezygnuję z niego, podłącze kabel bezpośrednio pod trafo przez kostkę wewnątrz obudowy. Od razu mniej piłowania i ślusarstwa. Na obudowie dam tylko włącznik podświetlany i może wyprowadzę diodę led dla bajery. Przez dławiki lub zwykłe przepusty wyjdę tylko z kablami z obudowy i będzie git.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem Volumio i nie chciało znaleźć adresu IP, trochę z lenistwa i braku kabla Ethernet była tylko na Wifi,trzeba poszukać w dostępnych sieciach nowa sieć Volumio i wpisać hasło Volumio 2 wtedy się połączymy i możemy zmienić na swoją sieć.A tak na marginesie to kupiłem Pi 3B+ z Allo Boss Dac i cholera dźwiękowo przegrał z Dac 2.0 wbudowanym w NAD 356.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pożyczone Pi2 i Pi4, do tego kupiłem sobie tylko własne hifiberry. No ale w końcu trzeba oddać kolegom raspberry i kupiłem coś pośredniego czyli Pi 3b+. Czwórka woła więcej prądu, bardziej się grzeje i jest mniej obudów. A trafiła mi się niechcący pi 3b+ w cenie 110zł więc wziąłem. Używane oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i potrzebuję waszej pomocy, niestety ale po przesłuchaniu kilkunastu płyt i analizie za i przeciw nakładka HiFiBerry Digi+ Pro wyleciała z mojej maliny.

Dźwięk jaki generowała zaczął mi przeszkadzać (jasny, trochę płaski taki nijaki, balans tonalny przesunięty ku górze, może to wina mojego wzmacniacza CXA60) i stanąłem przed wyborem co dalej. Projekt z Maliną przypadł mi do gustu i chciałbym zbudować solidny odtwarzacz sieciowy dla mojego systemu ale potrzebuję porządnej nakładki.

Myślałem nad dwoma kierunkami:

  1. Allo DigiOne 1.2 (Malina jako transport do CXA60)
  2. Rozważam też nakładkę z DAC - Allo Boss DAC v1.2, HiFiBerry DAC+ ADC Pro lub HiFiBerry DAC2 HD

Zależy mi szczegółowym dobrze poukładamy dźwięku z dociążeniem (coś analogowe granie ale bez utraty szczegółów)   

Obecnie zasilam Malinę z Power Bank XIAOMI MI 2S 10000mAh ale w przyszłości zamierzam kupić Shanti jak się uporam z nakładką  

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bombalina napisał:
  1. Allo DigiOne 1.2 (Malina jako transport do CXA60)
  2. Rozważam też nakładkę z DAC - Allo Boss DAC v1.2, HiFiBerry DAC+ ADC Pro lub HiFiBerry DAC2 HD

Zależy mi szczegółowym dobrze poukładamy dźwięku z dociążeniem (coś analogowe granie ale bez utraty szczegółów)

Nie wiem, czy granie analogowe i szczegółowe się nie wyklucza, ale mniejsza z tym.

Na pewno bym nie szedł w żadne nakładki z DAC. Ja mam zewnątrzny DAC czyli DacMagic 100 i w życiu bym nie określił grania Hifiberry jako jasne, wręcz odwrotnie.

Poszedłbym w DigiOne (choć wątpię by aż taka różnica była) i jakiś osobny DAC, który z pewnością powinien dać więcej niż ten wbudowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarKa, o to mi chodziło. Bo też mam 3b+ czyli już wiem na czym stoję. 10-12W daje pobór około 2 amperów czyli nie ma tragedii, tzn nie trzeba kosmicznego zasilacza do tego. A to zużycie energii co podałeś daje jakieś 4,5pln w skali miesiąca czyli jedno trochę lepsze piwo, 6 papierosów, 4 rolki papieru toaletowego albo kilo bananów. Jest spoko. Robiąc 5A zasilacz spokojnie w takim razie obrządzę malinę i chromecasta (oba nie będą grały przecież jednocześnie). Ewentualnie będę smartfona ładował. Powoli robię sobie listę potrzebnych rzeczy i co chwila poglądy mi ewoluują. Zwłaszcza jak zaczniesz oglądać Aliexpres to wpadają ci w oko a to voltomierz na obudowę za kilka pln, a może od razu z amperomierzem złotówkę drożej, a to fajny chromowany włącznik podświetlany. Jest zabawa.

 

 Bombalina. PowerBank to prawie to samo co zasilacz typu ładowarka. Tam też jest przetwornica więc nie zyskujesz na jakości. Oczywiście niech mnie nikt nie łapie za słowo "prawie to samo".

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DudasDudek napisał:

Nie wiem, czy granie analogowe i szczegółowe się nie wyklucza, ale mniejsza z tym.

Na pewno bym nie szedł w żadne nakładki z DAC. Ja mam zewnątrzny DAC czyli DacMagic 100 i w życiu bym nie określił grania Hifiberry jako jasne, wręcz odwrotnie.

Poszedłbym w DigiOne (choć wątpię by aż taka różnica była) i jakiś osobny DAC, który z pewnością powinien dać więcej niż ten wbudowany.

Raczej tu nie jest problem w DAC-u ponieważ mam podpięty CD i gra zupełnie inaczej niż HiFiBerry Digi+ Pro na tym samym kablu i utworze. Myślę że przyczyną może być zasilanie Maliny ale mogę się mylić.

Co proponujecie, czy na początku kupić zasilacz liniowy przetestować HiFiBerry Digi+ Pro a później ewentualnie zmienić nakładę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jak cokolwiek wniesie, to będą to raczej drobne zmiany. Więc jeśli już z góry Ci na nakładka nie siedzi, to raczej ją zmienić.

A nakładek z DACiem bym nie polecał, bo jednak dość dużo osób narzeka na nie, że nie aż tak dobre. Ale jako transport malina raczej w zdecydowanej większości są głosy pozytywne.

Ja bym się zainteresował chociaż wypożyczeniem jakiś DACów, Toppinga np.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DudasDudek napisał:

Zasilacz jak cokolwiek wniesie, to będą to raczej drobne zmiany. Więc jeśli już z góry Ci na nakładka nie siedzi, to raczej ją zmienić.

A nakładek z DACiem bym nie polecał, bo jednak dość dużo osób narzeka na nie, że nie aż tak dobre. Ale jako transport malina raczej w zdecydowanej większości są głosy pozytywne.

Ja bym się zainteresował chociaż wypożyczeniem jakiś DACów, Toppinga np.

Dziękuję, wymienię nakładkę na Allo DigiOne 1.2 i zobaczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewaj się braku dołu niestety...Zyskasz na przepięknej scenie, szczegółowości,przesłodkich wokalach.

Cxa60 mistrzem dolnych rejestrów nie jest, dodatkowo digione 1.2 tak właśnie zagrała u mnie z tym wzmacniaczem.

Tak czy inaczej digione 1.2 zagrała najbliżej moich oczekiwań względem innych nakładek,ale była też impulsem do testów digione signature.Sumując digione signature, dało mi przekaz kompletny bez dyskomfortu i braków z innych nakładek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mar Ka napisał:

Spodziewaj się braku dołu niestety...Zyskasz na przepięknej scenie, szczegółowości,przesłodkich wokalach.

Cxa60 mistrzem dolnych rejestrów nie jest, dodatkowo digione 1.2 tak właśnie zagrała u mnie z tym wzmacniaczem.

Tak czy inaczej digione 1.2 zagrała najbliżej moich oczekiwań względem innych nakładek,ale była też impulsem do testów digione signature.Sumując digione signature, dało mi przekaz kompletny bez dyskomfortu i braków z innych nakładek.

Dzięki za informację, na razie kupię Allo DigiOne 1.2 i po uzbieraniu kasy dokupię zasilacz  Shanti.

Jeśli chodzi o dół do mam mały pokój i Dynaudio Emit 20 które naprawdę wypełniają pomieszczenie aż za dużo więc może Allo DigiOne 1.2 będzie OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze sobie przypomniałem, kiedyś ktoś pisał, że w botland jest 30 dni na zwrot np nakładki. Ustawowo wiadomo że 14. Te 30 dni to po jakichś indywidualnych ustaleniach czy tak po prostu sklep jest fajny albo ma tak w regulaminie?

Pytam bo coś około 25 sierpnia kupiłem sobie hifiberry a teraz pojawiło się na sklepie dostępne DigiOne (wtedy nie było). I tak się zastanawiam czy mogę sobie zamówić DigiOne i jakby podpasowało to czy mogę oddać jeszcze hifiberry.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,posiadam cxa 80,plus heco aurora 700,jako transport mialem chromecasta ,a od niedawna yamahe np-s303,chcialem jeszcze sprawdzic sobie jak gra ta malinka,opinie sa pozytywne prosze o porade jaka ta malinka tzn.jaki zestaw mysle o digione jako nakladce ale nie wiem jaka ta malinka lepsz bedzie pi3+,czy pi4,streamer dziala u mnie po wifi,na razie nie posiadam kabelka,z gory dziekuje za porade i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2020 o 10:33, Bombalina napisał:

Dzięki za informację, na razie kupię Allo DigiOne 1.2 i po uzbieraniu kasy dokupię zasilacz  Shanti.

Naprawdę nie widzę potrzeby wywalać 725zł na Shanti. Owszem, będzie lepszy od chińczyka, ale nie usłyszysz tej różnicy w cenie 500zł lub 300zł względem Tomanka. Każdy linowy już zrobi robotę. Ja będę robił sobie DIY i jak zrobię to chętnie bym wypożyczył takiego Shanti, porównał by mieć chwilę triumfu ile kasy zostało w portfelu. Jak już pisaliśmy wyżej, zasilacze to nie jest jakaś magia i technologia NASA. Producenci piszą to co audiofil / pelikan chce łyknąć. Chciałbym zobaczyć schemat tego shanti. Jego kondensatory 15.000uF to dla przykładu mniej niż chwali się Tomanek 3 stówy tańszy (ma ponad 30.000uF). Ja dam u siebie 4x4700=18.800uF. Wiadomo im wyżej tym lepiej wygładzone tętnienia. Któryś kolejny producent pisze, że wkłada diody Shottky'ego. Fajnie brzmi. Realia - może 50gr droższe od zwykłych i nie widzę zasadności czy wymogu ich stosowania. Owszem, mają mniejszą pojemność = bezwładność czyli są szybsze. Ale to ma znaczenie np. w zasilaczach impulsowych, które pracują na wysokich częstotliwościach mierzonych w kilohertzach.  Oczywiście to Twoja decyzja, ale warto mieć materiał do przemyśleń i Ci go podaję.

Żeby była jasność, nie lekceważę tematu zasilania, nie twierdzę "podłącz cokolwiek, nawet mokre sznurówki". Bardzo, ale to bardzo ważne jest zasilanie wzmacniacza i tu dobór elementów, ich parametry, dbałość o każdy niuans procentuje, zwłaszcza gdy zasilacz jest mocno obciążany przy wymagającym np basowym graniu. Ale w przypadku zasilania toru cyfrowego maliny już sama liniowość zamiast zasilacza impulsowego zrobi robotę. P.S. W technikum X lat temu na pracę dyplomową miałem do wykonania i opisania zasilacz impulsowy, który do dzisiaj pracuje (widziałem w pracowni elektronicznej na zlocie absolwentów 3 lata temu) - taka prywatna ciekawostka.

@S4Home, Piotrek, pamiętam że miałeś Hifiberry Digi Pro i przesiadłeś się na Allo Digione. Jak wrażenia? Co się zmieniło w brzmieniu, Faktycznie u Ciebie zauważasz mniejsze dociążenie dołu jak pisze wyżej MarKa ? Ogólnie, warto ponad 2 stówy dołożyć i zmienić na Digione czy lepiej tę kasę włożyć w inne miejsce. Subtelna różnica czy spektakularna, zauważalna od razu? Wyceniłbyś tę ewentualną poprawę na 200 zł różnicy w cenie :)  ?

9 godzin temu, zbynio napisał:

ale nie wiem jaka ta malinka lepsz bedzie pi3+,czy pi4

Ja bym wybrał Pi3B+, taki kompromis jeśli patrzysz na parametry i drażni cię, że pi3 ma niższe niż pi4. Do naszych zastosowań czyli streamingu zupełnie nie ma potrzeby posiadać Pi4. Nic nie zyskasz w sensie poprawy brzmienia z racji wyższego RAMu czy szybszego zegara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wito76 napisał:

Naprawdę nie widzę potrzeby wywalać 725zł na Shanti. Owszem, będzie lepszy od chińczyka, ale nie usłyszysz tej różnicy w cenie 500zł lub 300zł względem Tomanka. Każdy linowy już zrobi robotę. Ja będę robił sobie DIY i jak zrobię to chętnie bym wypożyczył takiego Shanti, porównał by mieć chwilę triumfu ile kasy zostało w portfelu. Jak już pisaliśmy wyżej, zasilacze to nie jest jakaś magia i technologia NASA. Producenci piszą to co audiofil / pelikan chce łyknąć. Chciałbym zobaczyć schemat tego shanti. Jego kondensatory 15.000uF to dla przykładu mniej niż chwali się Tomanek 3 stówy tańszy (ma ponad 30.000uF). Ja dam u siebie 4x4700=18.800uF. Wiadomo im wyżej tym lepiej wygładzone tętnienia. Któryś kolejny producent pisze, że wkłada diody Shottky'ego. Fajnie brzmi. Realia - może 50gr droższe od zwykłych i nie widzę zasadności czy wymogu ich stosowania. Owszem, mają mniejszą pojemność = bezwładność czyli są szybsze. Ale to ma znaczenie np. w zasilaczach impulsowych, które pracują na wysokich częstotliwościach mierzonych w kilohertzach.  Oczywiście to Twoja decyzja, ale warto mieć materiał do przemyśleń i Ci go podaję.

Żeby była jasność, nie lekceważę tematu zasilania, nie twierdzę "podłącz cokolwiek, nawet mokre sznurówki". Bardzo, ale to bardzo ważne jest zasilanie wzmacniacza i tu dobór elementów, ich parametry, dbałość o każdy niuans procentuje, zwłaszcza gdy zasilacz jest mocno obciążany przy wymagającym np basowym graniu. Ale w przypadku zasilania toru cyfrowego maliny już sama liniowość zamiast zasilacza impulsowego zrobi robotę. P.S. W technikum X lat temu na pracę dyplomową miałem do wykonania i opisania zasilacz impulsowy, który do dzisiaj pracuje (widziałem w pracowni elektronicznej na zlocie absolwentów 3 lata temu) - taka prywatna ciekawostka.

@S4Home, Piotrek, pamiętam że miałeś Hifiberry Digi Pro i przesiadłeś się na Allo Digione. Jak wrażenia? Co się zmieniło w brzmieniu, Faktycznie u Ciebie zauważasz mniejsze dociążenie dołu jak pisze wyżej MarKa ? Ogólnie, warto ponad 2 stówy dołożyć i zmienić na Digione czy lepiej tę kasę włożyć w inne miejsce. Subtelna różnica czy spektakularna, zauważalna od razu? Wyceniłbyś tę ewentualną poprawę na 200 zł różnicy w cenie :)  ?

Ja bym wybrał Pi3B+, taki kompromis jeśli patrzysz na parametry i drażni cię, że pi3 ma niższe niż pi4. Do naszych zastosowań czyli streamingu zupełnie nie ma potrzeby posiadać Pi4. Nic nie zyskasz w sensie poprawy brzmienia z racji wyższego RAMu czy szybszego zegara.

Cały czas rozważam czy kupić Allo DigiOne 1.2 czy dołożyć do Allo DigiOne Signature i wtedy zakup zasilacza Shanti ma sens, jeśli przypasuje Mi Allo DigiOne 1.2 do kupię inny zasilacz nisz  Shanti np. Tomanka. 

Też jestem ciekawy jak wypada u Pana Piotra zmiana nakładki na  Allo DigiOne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem hifiberry nie było na stanie allo DigiOne. Teraz jest i wezmę na próbę i znając życie raczej zostanę z DigiOne, wszyscy którzy bezpośrednio porównywali wybrali DigiOne. Wczoraj czytałem zagraniczny wątek porównawczy i DigiOne niby bardziej otwarte, szczegółowe, mniej płaskie (jeśli w ogóle hifiberry można zarzucić płaskość).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wito76 napisał:

@S4Home, Piotrek, pamiętam że miałeś Hifiberry Digi Pro i przesiadłeś się na Allo Digione. Jak wrażenia? Co się zmieniło w brzmieniu, Faktycznie u Ciebie zauważasz mniejsze dociążenie dołu jak pisze wyżej MarKa ? Ogólnie, warto ponad 2 stówy dołożyć i zmienić na Digione czy lepiej tę kasę włożyć w inne miejsce. Subtelna różnica czy spektakularna, zauważalna od razu? Wyceniłbyś tę ewentualną poprawę na 200 zł różnicy w cenie :)  ?

Powiem Ci szczerze że zrobiłem to dawno. Zaraz na samym poczatku i nie do końca już pamiętam. A nie wiem gdzie ją położyłem żeby znowu przełożyć na testy. Zwłaszcza że na razie nie uzywam jej. Ale pamiętam że poprawa była. Na tyle istotna że nie chciałem i nie zainteresowałem się testowaniem już modelu Signature.

Zmniejszenie dołu? Hmmm chyba nie zaobserwowałem tego ale teraz reki nie oddam już za to.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Powiem Ci szczerze że zrobiłem to dawno. Zaraz na samym poczatku i nie do końca już pamiętam. A nie wiem gdzie ją położyłem żeby znowu przełożyć na testy. Zwłaszcza że na razie nie uzywam jej. Ale pamiętam że poprawa była. Na tyle istotna że nie chciałem i nie zainteresowałem się testowaniem już modelu Signature.

Zmniejszenie dołu? Hmmm chyba nie zaobserwowałem tego ale teraz reki nie oddam już za to.

 

Mi nakładka HiFiBerry Digi+ Pro zupełnie nie podeszła, w porównaniu do CD Pioneer PD-30 tak już pisałem wcześniej balans tonalny przesunięty ku górze, płasko bez emocji.

Teraz jednak kupię Allo DigiOne 1.2 i myślę że powinno Mi wystarczyć, tak naprawdę to mamy zaledwie trzy nakładki do wyboru jeśli chodzi a sam transport dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...