Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie muzyki przez raspberry pi 3


karol2

Recommended Posts

52 minuty temu, wushu81 napisał:

Taki stan rzeczy jest już od marca albo i dłużej...W oczekiwaniu na dostawę 10-30 dni, ale tak naprawdę w ogóle jej nie ma i nie wiedzą kiedy będą...

Jeśli bardzo Ci zależy na Signature to możesz tutaj kupić, tylko cena wyższa ok 300 euro

  1. https://www.allo.com/sparky-eu/digione-signature.html
  2. https://www.amazon.de/-/pl/dp/B07HY25TW9/ref=sr_1_1?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=Allo+DigiOne+Signature&qid=1600164487&sr=8-1
1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Jest dostępna signature w botland

Jutro powinno dotrzeć do mnie DigiOne i jak posłucham to dam znać choć kiepski jestem w opisywaniu wrażeń sonicznych.

Daj link do tej obudowy bo jakoś nie mogę namierzyć są tylko do RPI 3

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnisnie wtykow RCA do coaxiala. wlasnie teraz znalazlem takie cos (choc szukalem juz wczesniej i kupilem jakies inne)

https://www.tme.eu/pl/details/pct-rca6/zlacza-rca-cinch/pct/?brutto=1&gclid=CjwKCAjwzIH7BRAbEiwAoDxxToKZ2XkqiWcPUE5OUH_X7kKtpcTTIsgl6eNQM_51O6n-FTNNZ9w4zhoC9wcQAvD_BwE

 

Chyba tak sie je montuje (?)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wushu81 napisał:

Czy jest jakaś obduowa pod PI4 i Digione 1.2? 

 

Obecnie mam pi4 i hifiberry digi+ pro i już pół roku czekam na digione signature i tak się nie mogę doczekać. Sprawdziłbym z chęcią tą Digione 1.2...

 

 

https://botland.com.pl/pl/obudowy-do-raspberry-pi/10962-obudowa-raspberry-pi-32-i-do-allo-digione-akrylowa-czarna.html?search_query=allo+digione+1.2&results=7

Pomijając złącza hdmi - pasuje

Można pilniczkiem akryl przypiłować i rozwiercić do własnych potrzeb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam chyba muszę pokazać coaxial dostarczony w zestawie z Cxa80...😂Nie chcę rozpoczynać wojny kablowej,ale CA nie przykłada jakoś specjalnie wagi do tego kabla,ja zrobiłem sobie swój za 20pln.

Jak ktoś potrzebuje porządny coaxial, to kupi spokojnie poniżej 100pln od rodzimego producenta Nostromo.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khadas VIM jest lepszy niz malina ? no i przyszla do mnie karta  tone board generic  gra duzo lepiej niz allo boss , aczkolwiek tylko te mialem i moge  cos powiedziec , tone board przejrzystrzy dzwiek bass z moimi kolumnami jamo c803 bardzo dobry  lepsza przestrzen selektywnosc i szczegolowosc  no i tyle ,ciezko mi powiedziec czy o klase czy moze o dwie jest lepszy tone board , dlatego nie wiem czy sie nie pospieszylem z kupnem maliny bo moglem komputerek khadas vim kupic  , bo tone board nie moge podpiac pod piny tylko po usb , dlatego pytanie brzmi czy khadas vim lepszy niz malina ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 15 minut gra u mnie Allo DigiOne. Noo... jest różnica. Za wcześnie na grubsze wnioski, detaliczność to jest to co pierwsze rzuca się w ucho, drugie to jakieś inne wokale, bardziej namacalne, słychać każdy oddech, nabranie powietrza. Po trzecie faktycznie mniej dociążony dół. Ale to tylko 15 minut słuchania, skakania po ulubionych, referencyjnych utworach. Jednym zdaniem, chyba zostanie ze mną, ale to jeszcze nie werdykt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zajrzeć tutaj.

Coaxiale w przyjaznej cenie, dostępne także zasilanie liniowe.Nasz rodzimy producent cieszący się coraz większym uznaniem.

3 godziny temu, Wito76 napisał:

Od 15 minut gra u mnie Allo DigiOne. Noo... jest różnica. Za wcześnie na grubsze wnioski, detaliczność to jest to co pierwsze rzuca się w ucho, drugie to jakieś inne wokale, bardziej namacalne, słychać każdy oddech, nabranie powietrza. Po trzecie faktycznie mniej dociążony dół. Ale to tylko 15 minut słuchania, skakania po ulubionych, referencyjnych utworach. Jednym zdaniem, chyba zostanie ze mną, ale to jeszcze nie werdykt.

Właśnie takie jest digione...Zobaczysz że apetyt rośnie w miarę jedzenia.W końcu zachce się signature 😉
 

Jeżeli chodzi o zasilanie liniowe dla digione,to chyba nie bardzo ono ma sens.Znaczy się digione jest zasilane z maliny i posiada własną stabilizację napięcia,ta taka czarna kostka.Widziałem gdzieś na zachodnim forum,że wylutowują ten element i wpinają zasilanie bezpośrednio w to miejsce.Jak odkopię,to podrzucę.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to skołowany jestem. Zarąbista detaliczność i jednocześnie chudy bas. Takie audiofilskie granie ale trochę bez przyjemności, brakuje mi trochę tej podstawy basowej. Audiofilsko ale bez efekciarstwa, które no fajne jest przecież. To tak jak kiedyś miałem klipsche, mocne energetyczne granie, kinowe prawie, ale ze słabą średnicą. Na testy wziąłem Pylon Diamond Monitor i miałem wtedy podobne wrażenia jak dzisiaj. Klipsche zmiażdżyły bardzo detalicznie grające pylony, czym? - całokształtem, po prostu przyjemnością jak chodzą firanki kiedy trzeba. DigiOne to taki Diamond Monitor, detaliczność jest ale trochę chudziutko jeśli chodzi o dociążenie. Gałka bas poszła na godzinę 14 i może to jest profanacja, ale gra dużo lepiej.
Co do linku Nostromo to nie zamierzam płacić audiofilskiej akcyzy. Za punkt honoru postawiłem sobie że sam zrobię zasilacz (dociąży trochę?) a kabelki kupuję u gościa z allegro/olx który robi diy na markowych drutach i nie opróżnia portfela. Dopiero początek testów więc jeszcze nie mam pełnego zdania a jednocześnie czuję pewien ciężar, bo wiem że forum czytają setki i sugerują się mocno. Nie chcę pochopnie czegoś napisać. Na pewno lepsza jest góra pasma, detaliczna i taka bardziej kulturalna, mniej ściśnięta.
Cdn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Wito76 napisał:

Póki co to skołowany jestem. Zarąbista detaliczność i jednocześnie chudy bas. Takie audiofilskie granie ale trochę bez przyjemności, brakuje mi trochę tej podstawy basowej. Audiofilsko ale bez efekciarstwa, które no fajne jest przecież. To tak jak kiedyś miałem klipsche, mocne energetyczne granie, kinowe prawie, ale ze słabą średnicą. Na testy wziąłem Pylon Diamond Monitor i miałem wtedy podobne wrażenia jak dzisiaj. Klipsche zmiażdżyły bardzo detalicznie grające pylony, czym? - całokształtem, po prostu przyjemnością jak chodzą firanki kiedy trzeba. DigiOne to taki Diamond Monitor, detaliczność jest ale trochę chudziutko jeśli chodzi o dociążenie. Gałka bas poszła na godzinę 14 i może to jest profanacja, ale gra dużo lepiej.
Co do linku Nostromo to nie zamierzam płacić audiofilskiej akcyzy. Za punkt honoru postawiłem sobie że sam zrobię zasilacz (dociąży trochę?) a kabelki kupuję u gościa z allegro/olx który robi diy na markowych drutach i nie opróżnia portfela. Dopiero początek testów więc jeszcze nie mam pełnego zdania a jednocześnie czuję pewien ciężar, bo wiem że forum czytają setki i sugerują się mocno. Nie chcę pochopnie czegoś napisać. Na pewno lepsza jest góra pasma, detaliczna i taka bardziej kulturalna, mniej ściśnięta.
Cdn.

A jak DigiOne wypada w stosunku do hifiberry digi+ pro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom,czyli odbierasz tą nakładkę dokładnie tak samo jak ja u siebie.Zachwyt jest i owszem,bo gra naprawdę dobrze.Z małym ale, jeżeli chodzi o dół.

To właśnie odróżnia 1.2 od signature.

W przypadku drugiej odbiór jest kompletny 😏
Moim skromnym zdaniem,warto polować i dopłacić.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, bo póki co jak zwróciłeś uwagę mamy podobne odczucia. Tylko to kolejne 5 stów w górę. Ale jak znam siebie to pewnie w końcu kupię, bo nie da mi to spokoju. Mam jeszcze w planach zmianę lamp i słuchając oczami na papierze wychodzi na to że właśnie wymiany lamp mi trzeba. Dociąży się wtedy brzmienie i góra ma mi się poprawić.
Z dzisiejszych odsłuchów, tak ze 2h trwały, mogę wyciągnąć wniosek, że mój sprzęt ma jeszcze potencjał i nie doszedłem jeszcze do ściany. Każda zmiana coś wnosi i to nie musi być od razu nowy wzmacniacz czy kolumny. Porównując z hifiberry Digi +pro wygrywa DigiOne, nie ma wątpliwości. Dziwne by było gdyby przegrała, w końcu jest 2 razy droższa. Jest bardzo detalicznie, mikrodynamika, jakieś echa, szepty słychać. Do szczęścia brakuje tylko trochę więcej dociążenia, które dałoby jeszcze większą głębię. Gdybym był fanem hip hopu, gdzie niskie tony dominują i są esencją utworów pewnie byłbym rozczarowany. Ale nie słucham. Tak się zastanawiam, czy czasem tego basu czasem nie jest w sam raz tylko człowiek jest trochę zmanierowany i lubi podbarwione efektowne granie. Kiedyś jak opisywałem kolumny Bronze 6 napisałem, że to taka bardzo ładna, delikatnie tylko umalowana studentka, w trampkach i dyżurnych dżinsach. Jednemu podoba się efektowna Doda a drugiemu właśnie taka studentka. DigiOne to właśnie taka bardzo ładna studentka. Można się nią zachwycać, brakuje tylko ciut więcej makijażu.
Rozumiem co ludzie mają na myśli pisząc czasem, że odkrywają utwory na nowo. Dzisiaj u mnie jest taki właśnie dzień. Z hifiberry było bardzo fajnie, ale bez aż takiego opadu szczęki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cię, nie pisz takich rzeczy bo człowiek tylko frustruje się smile.png.[mention=43446]Bombalina[/mention], na moją odpowiedzialność zamawiaj dzisiaj DigiOne. Chyba że pójdziesz na całość i poluj na Signature.[mention=47597]klavikort[/mention], przeczytaj kilka postów wcześniej. Wycofuję się z tego, że niedawno polecałem Ci HiFiBerry. Nie to, że jest tragiczne czy coś. Na pewno lepsze niż granie po usb z gołej maliny. Ale DigiOne to wejście na półkę wyżej, bez dwóch zdań. Ta detaliczność na pewno Ci się spodoba i zrobi wrażenie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...