Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie muzyki przez raspberry pi 3


karol2

Recommended Posts

@bombalina A w płatnej wersji mconnect jest ograniczenie co do słuchania ciurkiem listy czy też pojedyncze utwory? Czym się różni płatna wersja poza brakiem reklam?

Mconnect, przynajmniej u mnie nie odtwarza plików AAC, jeśli takie są akurat w Tidalu, większość to oczywiście flac.

Sprawdź np Autobiografia Perfectu, na pewno ten utwór mi nie chodzi na mconnect, w bubble jak najbardziej.

 

 

 

 

Tzn AAC chodzi na samym telefonie, ale przez malinę już nie. Mam w ustawieniach zaznaczone że na transmisji danych ma odtwarzać w niskiej jakości a po wifi w najwyższej i to jest pewnie problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, DudasDudek napisał:

" Stabilne i intuicyjne" to nie ma, co się interesować malinką. Malinkę się wybiera by mieć dobre brzmienie w rozsądnej cenie.

 

Tak przypuszczałem. To tak jak z systemami Linux. Trzeba się namasturbować, żeby pewne rzeczy działały. To nie wspierane, tamto niewspierane. Przypuszczam, że takie Bluesound Node 2 kupione używka za 1400 zł bije w tym zakresie intuicyjności i stabilności o 2 klasy.

Ja mam teraz Xiaomi MiBox wypuszczonego po optyku do Daca w Cxa60. Gra to z Dali Grand Coupe. Zainstalowana apka Tidala, śmiga aż miło. Mogę sobie włączyć nawet Mastera z Tidala (po chromecascie ucina do HIFI), tylko dac mnie ogranicza technologicznie do Hifi. Działam pilotem do Xiaomi. Jak mi sie nie chce to odpalam przez wbudowanego chromecasta z apki Tidala z telefonu, bez żadnych zawiech. Intuicyjność i stabilność mega.

Malinę przetestuję. Ciekawy jestem tego "wypasienia" w stosunku do tego Xiaomi po optyku. Przypuszczam, że jakość może być nieznacznie lepsza. Ale, kto wie...

Dzięki !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuję Allo DigiOne 1.2 i mogę powiedzieć że jest dużo lepiej niż HiFiBerry Digi+ Pro, wypiszę co usłyszałem po kilku godzinach grania i będę porównywał do HiFiBerry Digi+ Pro:

  1. Balans tonalny dla mnie prawidłowy z naciskiem na środek, góra miła dla ucha nie męczy z dużą ilością detali.
  2. Bardzo ładne wokale i akceptowalnym poziomem sybilanów.
  3. Bas na pewno JEST - mi pasu, nie męczy, nie jest rozwlekły raczej wyrównany do reszty pasma.

Myślę że Allo DigiOne 1.2 zagości u mnie na dłuższe test i zobaczę czy zostawić czy jednak ulec pokusie i kupić Signature.

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, kup na moją odpowiedzialność. Ta nakładka gra bardzo dobrze średnicą i ma też lepszą górę niż hifiberry Digi +, mniej zapiaszczoną. Co do basu to chyba już się powoli z nim oswoiłem, ale na pewno jest go mniej. Nie powiem, że został wykastrowany ale jest ciut słabszy, mniej wielobarwny. Hifiberry chyba trochę podbarwia dół i po przesiadce na DigiOne od razu idzie wyłapać różnicę. Dzisiaj tak dla upewnienia się posłuchałem kilka utworów z chromecasta. Przejście na malinę z DigiOne było wyraźne. Już mi się nie chce wracać do hifiberry, odpiąłem, spakowałem do pudełka,by szukać dogłębnie różnic. Pisałem już wcześniej co wygrało.
Pisz dalej, jakie jeszcze masz wrażenia. Nie pisałeś nic o detaliczności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas słucham i odkrywam smaczki w ulubionych utworach, rzeczywiście jest sporo detali i wokale które są świetne.

Bas troszkę za chudy, trochę brakuje  "mięsa" ale nie ma tragedii przynajmiej nie jest męczący przy dłuższym słuchaniu.

Dużo słucham muzyki filmowej, instrumentalnej a tam liczą się detale.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wito76 napisał:

A co z mconnect, pytałem wcześniej....

Skończyła mi się subskrypcja na Tidal, miałem tylko jeden miesiąc na próbę. 

11 godzin temu, DudasDudek napisał:

No to czekam aż kogoś pokusi Signature ;) by usłyszeć o wrażeniach

Zbieram kasę, może kupię żeby mieć święty spokój i zbudować przyzwoity odtwarzacz. Tylko do tego trzeba w moim przypadku kupić zasilacz Shanti oraz dużą obudowę i parę innych rzeczy więc kwota robi się powyżej 2000 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wito76 napisał:

Nie bardzo rozumiem czemu trzeba do signature kupić Shanti. Do smartfona samsung nie trzeba ładowarki samsung. Podobnie tutaj. Tańszy Tomanek spokojnie ogarnie temat.
Z mconnect chodzi mi o kolejkowanie, czy jest jakieś ograniczenie w wersji płatnej.

Signature masz podwójne zasilanie i Shanti jest specjalnie zrobione pod tą nakładkę, a ja wychodzę z założenia żeby zrobić raz a porządnie i nie wracać do tematu. 

 Mconnect sprawdzę Ci później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz i tak mieć wszyskto w jednej obudowie, to bez sensu kupować gotowy zasilacz. Zainteresuj się temat i zrób swój. Kup może 2 gotowce z Ali, do których dokładasz tylko trafo i masz podwójne zasilanie.

Jednak ponad 2 koła to bardzo dużo jak na malinkę. Choć teoretycznie to będzie prawie najlepszy transport, jaki można stworzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, DudasDudek napisał:

Jeśli chcesz i tak mieć wszyskto w jednej obudowie, to bez sensu kupować gotowy zasilacz. Zainteresuj się temat i zrób swój. Kup może 2 gotowce z Ali, do których dokładasz tylko trafo i masz podwójne zasilanie.

Jednak ponad 2 koła to bardzo dużo jak na malinkę. Choć teoretycznie to będzie prawie najlepszy transport, jaki można stworzyć.

Z budową zasilacza to nie wiem czy sobie poradzę moja wiedza z elektroniki to zrobienie kabli lub położenie kabli elektrycznych oraz zmierzenie napięcia w gniazdku.

Jeśli chodzi o cenę za malinę to jak patrzyłem co można kupić za 2000 zł z gotowych odtwarzaczy to śmiech na kilu np. Primare NP5 Prisma który gra tak samo jak Chromcast Audio (test przeprowadzony przez posiadacza na zaprzyjaźnionym forum) oczywiście z zasilaczem impulsowym, jub Pro-Ject Stream Box DS2 T za 3400 zł a w środku Malina.

 

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=43446]Bombalina[/mention] Wiem o co Ci chodzi, że signature wymaga swojego zasilania, niezbyt wymagającego prądowo na marginesie i trzeba w sumie dwa tory zasilania. Tylko to można załatwić na wiele sposobów i niekoniecznie za 700zł. Oczywiście Twoja kasa i decyzja.

 

Kupujesz np coś takiego

https://a.aliexpress.com/_BSVlGP

Kosztuje z wysyłką 50 zł z plusem płytka z mocnym prądowo stabilizatorem. Kondensatory 4x4700 więc filtracja bardzo przyzwoita. Na wejście podłączasz transformator 230 na 8V taki powiedzmy 6A za 70 zł i... to wszystko.

Obudowa Z15 z allegro plastikowa, włącznik, kabelek zasilający i 2 kabelki usb na wyjście z płytki. Na płytce masz taki szyperek ze srubką, ustawiasz 5V i mieścisz się w 150 zł. W godzinę max to złożysz. Podałem Ci taki ekonomiczny ale bardzo przyzwoity wariant. Ja póki co odkładam w czasie zasilacz bo mi się koncepcja zmienia. Dużo większą, słyszalną różnicę zrobi mi wymiana lamp i w ten temat teraz wchodzę. Zasilacz będzie później, ale bardzo prawdopodobne że właśnie zbudowany wg opisu wyżej. Dać jakieś fajne podświetlane włączniki, audiofilski napis na obudowie, może voltomierz dla bajery i do przodu.

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jeszcze jedna obserwacja z wieczornych cichych odsłuchów - hifiberry gra cicho ciut lepiej. Pewnie to z powodu tego podbarwionego basu. Dźwięk wydaje się nieco pełniejszy po cichu, taki efekt włączenia loudnes w starym wzmacniaczu. Z DigiOne jest wciąż detalicznie, ale z ciut mniejszą głębią. Niemniej jednak hifiberry spakowana do zwrotu i jutro idziemy na pocztę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesłuchaniu kilkunastu płyt z naciskiem na bas to muszę powiedzieć że mi dolne rejestry pasują jak najbardziej, nakładka Allo DigiOne gra równo detalicznie bez ostrości.

Nasuwa się pytanie czy warto dokładać do Signature, czy zostawić Allo DigiOne i zbudować odtwarzacz w obudowie w zasilaczem w środku.

 

Czy ktoś z kolegów porównywał odtwarzacz zbudowany z Maliny + Allo DigiOne z gotowymi odtwarzaczami do kupienia w sklepach znanych producentów Audio może Pan z S4Home się wypowie.

Wito76 Dałeś mi do myślenia z budową zasilacza i myślę że sobie poradzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, budowę zamknęli jakiś czas temu to posłuchałem. W skrócie : bardziej detalicznie, bardziej gładko, bardziej muzykalnie , cieplej , lepsza podstawa w niższych rejestrach. 

Jestem na tak. Zamówiłem jeszcze kabelek BNC-coax , zobaczymy co będzie jak przyjdzie. Z tego co pamiętam jak grałem BNC-BNC z XS , to lepiej to brzmiało niż coax. Ciekawe czy signature też tak ma 

Nie chce ktoś kupić playerka z digione ? :)

Edytowano przez mkk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...