Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie muzyki przez raspberry pi 3


karol2

Recommended Posts

13 godzin temu, Mar Ka napisał:

Ech,no musi być lepiej... Przecież cena za sygnaturkę z czapy się nie wzięła😂

Nie wiem jak tu bo nie słiuchałem. Ale cena nie jest wyznacznikiem jakości w audio.

10 godzin temu, mkk napisał:

Nie chce ktoś kupić playerka z digione ?

Digi One 1,2? Masz cała Malinkę juz czy samą kartę sprzedajesz. Ile za to chcesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2020 o 22:49, Tomasz S. napisał:

Digione Signature jest super ! Jeżeli komuś nie zależy na audiofilskiej obudowie czy marce to jest to bardzo dobre rozwiązanie, które daje mnóstwo zabawy i możliwości. Zmiany systemów, pluginy, dodatki, różne zasilania itd. Dźwiękowo zdecydowanie się broni.

Cześć

Widziałem,że sprzedałeś sygnaturę.Na co zmieniłeś?No i finalnie czy było warto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mar Ka Część,

Zmieniłem na mini pc z oprogramowaniem Audrivana. Podyktowane to było bardziej uniwersalnością bo chciałem oprócz servera muzyki mieć tam własną chmurę zdjęć i kiedyś oglądać na nim netflixa czy streamowac gry z chmury. Komputer jest malutki ( na zdjęciu porównanie z iPhonem, wystarczająco mocny bo z i7 i cichy bo z ssd.

IMG_20200914_175322.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomasz S. napisał:

@Mar Ka Część,

Zmieniłem na mini pc z oprogramowaniem Audrivana. Podyktowane to było bardziej uniwersalnością bo chciałem oprócz servera muzyki mieć tam własną chmurę zdjęć i kiedyś oglądać na nim netflixa czy streamowac gry z chmury. Komputer jest malutki ( na zdjęciu porównanie z iPhonem, wystarczająco mocny bo z i7 i cichy bo z ssd.

IMG_20200914_175322.jpg

Streamujesz więc po usb do dac.Jak wypada dźwiękowo w porównaniu do pi z sygnaturą?

Możesz sterować z poziomu smartfona,czy potrzebny monitor i reszta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mar Ka nie mam monitora czy klawiatury. Wszystko z telefonu. Ustawiłem go tak ,że po wciśnięciu włącznika sam się loguje i uruchamia Audrivana. Tak sobie słucham tidala czy muzyki z dysku. Mój dac gra zdecydowanie najlepiej po USB. W czasie pandemii przetestowałem sobie jednocześnie sygnaturę , roon, Audrivana, Euphony, Daphile I nie wiem dlaczego Audrivana po USB dla mnie brzmi najlepiej. Sygnatura ma więcej "mięsa" ale Audrivana ma tyle powietrza w dźwięku,że ciężko się oderwać. Polecam sobie przetestować. Jest 30 dni za darmo bez podawania numeru karty. Spotify Connect też działa bardzo dobrze. Mam też wpiętego do Daca Chromecast audio, no i dac ma bluetooth z LDAC także jestem gotowy na odtwarzanie wszystkiego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2020 o 08:26, mkk napisał:

@S4Home , poszło PW

Przegapiłem :(

7 godzin temu, Tomasz S. napisał:

@Mar Ka nie mam monitora czy klawiatury. Wszystko z telefonu. Ustawiłem go tak ,że po wciśnięciu włącznika sam się loguje i uruchamia Audrivana. Tak sobie słucham tidala czy muzyki z dysku. Mój dac gra zdecydowanie najlepiej po USB. W czasie pandemii przetestowałem sobie jednocześnie sygnaturę , roon, Audrivana, Euphony, Daphile I nie wiem dlaczego Audrivana po USB dla mnie brzmi najlepiej. Sygnatura ma więcej "mięsa" ale Audrivana ma tyle powietrza w dźwięku,że ciężko się oderwać. Polecam sobie przetestować. Jest 30 dni za darmo bez podawania numeru karty. Spotify Connect też działa bardzo dobrze. Mam też wpiętego do Daca Chromecast audio, no i dac ma bluetooth z LDAC także jestem gotowy na odtwarzanie wszystkiego :)

Ile Cie to finalnie wyszło? Jesli mozna wiedzieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

900 zł za komputer ( Dell 7040 micro ) , 96 dolarów za licencję Audrivana, 109 zł za dysk Ssd, kilka godzin na skonfigurowanie i zainstalowanie aplikacji i aktualizacji. Za Audrivana jeszcze nie zapłaciłem bo do 18 października mam jeszcze okres próbny a 10 mam wypłatę :) czyli w sumie jakieś 1450 zł za wszystko. Może jeszcze kiedyś dołożę mu drugi dysk m2 , żeby mieć więcej miejsca i szybciej startował, albo kolejne 8 GB ramu ale i tak mniej więcej po 10-15 sekundach jest gotowy więc nie mam na to ciśnienia. Audrivana obsługuje ma całkiem wygodna aplikację na telefon no i robi unfolding MQA. Można sobie wybierać czy AISO czy WASAPI itd. Jeżeli musiałbym coś tam doinstalować czy zmienić w systemie kiedyś to wystarczy się zdalnie połączyć nawet że smartfona aplikacją RD Client I nigdy nie trzeba podłączać go do monitora.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo wkrótce powinienem otrzymać Allo Digione Signature. W tej chwili mam Digi Pro+ i odtwarzam przez My Volumio. Spojrzałem dziś w ustawienia i wybór nakładek, ale jest tylko Allo Digione. Nie ma wersji signature... Co z tym fantem? Czy b muszę inny odtwarzacz czy to zatrybi na tym ustawieniu Allo Digione? 

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bombalina Pada deszcz, przeglądam forum, nudy i z tych nudów postanowiłem napisać. I jak tam wrażenia z DigiOne? Trochę już słuchasz. Choć bardziej chciałbym spytać czy wszedłeś w jakiś zasilacz, u mnie ten temat póki co stoi w miejscu i ciekaw jestem ewentualnych wrażeń i różnic (o ile będą).

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy,testy i jeszcze raz samodzielne testy😉Jedzie do mnie usbridge signature wraz z shanti.Będę miał świetne porównanie zasilaczy liniowych diy vs seria,oraz digione signature na pi3 jak i usbridge.Jestem ciekawy nowego usbridge czy faktycznie jest takie dobre jak piszą.No i czy powstaną nowe koszty,czy coś najzwyczajniej wyleci z systemu na dobre🥳

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...