Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie muzyki przez raspberry pi 3


karol2

Recommended Posts

Ok,bedzie wiec wersia B malinki,a jaki system dla poczatkujacego malino streamingowca byscie polecili jaki lepszy moode czy volumio,teraz mam chromecasta audio i jest fajnie ,ale chce na wlasne uszy sie przekonac o wyzszosci maliny jako transportu.ten chromecast u mnie lepiej zagral od yamahy np-s 303 tak nawiasem mowiac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia. Jest taka potoczna opinia że Moode gra lepiej. Może i tak, nie jestem w stanie potwierdzic, nie zauważyłem. Natomiast co do trudności, wg mnie jest identyczny poziom trudności volumio vs Moode. Zacznij może od volumio, ciut szybsza konfiguracja wstępna jest. Jak pierwszy strach minie, poklikasz trochę po zakładkach, oswoisz się z interfejsem wejdź w system Moode i będziesz miał porównanie

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skanie moode znajduje moja siec wifi,jednak mam problem z wpisaniem hasla do sieci,tam na tym pasku pojawia sie ciag znakow,i nie moge w zaden sposob sie zalogowac do sieci wifi,dodam tylko ze mam chromecasta audio ktory smiga bez problemu,chce moode po wifi bo po kablu teraz jak gra to mi przycina momentami,internet -router huawei predkosc ok40-50mb,malinka to wersja b.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie poradniki mówią, że pierwsza konfiguracja powinna być po kablu. Kupy mi się to nie trzyma, ale tak piszą. A spróbuj zdjąć hasło z routera, sieć otwartą zrób na próbę i zobacz czy połączy się. U mnie jak widać na screenie jest "no security", trochę ryzykuję może, ale mieszkam w domu i raczej nie obawiam się sąsiadów, że mi podepną się pod sieć. Nie mam hasła do wifi.  Zresztą co jakiś czas potrzebuję użyć apki "Fing" do pewnych celów i tam widać IP wszystkich urządzeń w domowej sieci typu TV, smartfony, komputery, AP, sterownik kotłowni itd. i nigdy nie stwierdziłem nieznanego urządzenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2020 o 22:37, mkk napisał:

No po kablu , bo wifi trzeba pokazać malince i skonfigurować 

Robie po kablu  mlinka widzi siec wifi,ale w pasku hasla mam tam dlugi ciag znakow i musze go wykasowac nie ma pustego paska to mnie dziwi,dopiero po wykasowaniu tych znakow wpisuje swoje haslo wifi i zaznaczam u gory setu,ale nadal nie ma polaczenia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

2 godziny temu, Jeremi Kriskov napisał:

Witam mam pytanie odnośnie maliny, czy można zrobić tak żeby malina z  że hifiberry DAC+ PRO pracowało również jako zwykły Dac?  To znaczy że jak będę chciał odpalić muzę z laptopa z youtube to połączę się z maliną. 

Tak sie chyba nie da :/

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda bo chyba specjalnie skomplikowane by nie było a ja czasem coś sobie puszczam, jakiś koncert czy coś z laptopa i spoko mam jakiś dac mogę po prostu się przepiąć ale to upierdliwe jest wzmacniacz ma jedno wejście aux 

Też mam ten problem z TV. Pozostaje tylko kupić zewnętrznego DACa i podpiąć tv oraz malinę a DACa do wzmacniacza. Z drugiej strony daje to pewne możliwości rozwoju :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona nie ogarnia maliny, nie lubi i nie chce korzystać z BubbleUpnP i włączyła sobie dzisiaj natywnego Tidala przez Chromecasta, który alternatywnie też jest podłączony do wzmacniacza (zasilam malinę i chromecast z jednego zasilacza liniowego). Malina gra z nakładką transport DigiOne (nie signature). Dawno nie słuchałem chromecast i uderzyła mnie pewna łagodniejsza forma przekazu. Wiadomo, malina gra lepiej, bardziej detalicznie, wszystko mocniej podane, bardziej szczegółowo ale mi akurat przeszkadza trochę góra. Trafiają się sybilanty, góra jest ostrzejsza. W chromecast góra i średnica jest spokojniejsza, mniej wyraźna ale i bez drażniących sybilantów. Zacząłem się od jakiegoś czasu napalać na nowe kolumny, bo obecne Monitor Audio i ich metalowe tweeterki raczej nie pomagają w tym aspekcie. A może duża część winy leży jednak po stronie źródła. Posiadacze Digione, jak oceniacie górne pasmo z tą nakładką? W zasadzie od zakupu zauważyłem, że balans tonalny jest nieco przesunięty ku górze. Wcześniej mając Hifiberry Digi+Pro granie było bardziej dociążone, ale nie tak detaliczne jak Digione dlatego wygrało Digione. Co sądzicie o swoich DigiOne ?

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wito76 napisał:

Żona nie ogarnia maliny, nie lubi i nie chce korzystać z BubbleUpnP i włączyła sobie dzisiaj natywnego Tidala przez Chromecasta, który alternatywnie też jest podłączony do wzmacniacza (zasilam malinę i chromecast z jednego zasilacza liniowego). Malina gra z nakładką transport DigiOne (nie signature). Dawno nie słuchałem chromecast i uderzyła mnie pewna łagodniejsza forma przekazu. Wiadomo, malina gra lepiej, bardziej detalicznie, wszystko mocniej podane, bardziej szczegółowo ale mi akurat przeszkadza trochę góra. Trafiają się sybilanty, góra jest ostrzejsza. W chromecast góra i średnica jest spokojniejsza, mniej wyraźna ale i bez drażniących sybilantów. Zacząłem się od jakiegoś czasu napalać na nowe kolumny, bo obecne Monitor Audio i ich metalowe tweeterki raczej nie pomagają w tym aspekcie. A może duża część winy leży jednak po stronie źródła. Posiadacze Digione, jak oceniacie górne pasmo z tą nakładką? W zasadzie od zakupu zauważyłem, że balans tonalny jest nieco przesunięty ku górze. Wcześniej mając Hifiberry Digi+Pro granie było bardziej dociążone, ale nie tak detaliczne jak Digione dlatego wygrało Digione. Co sądzicie o swoich DigiOne ?

Zona ma calkowita racje te apki na malinke to katastrofa w porownaniu z natywnym tidalem na chromecascie,mialem tem malinowy grajek pare dni i poszedl w odstawke na rzecz chromka,jesli juz zamienie chromka,to na uzywanego node2i.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz na myśli funkcjonalność i ergonomię korzystania z apki? Nie samo granie w sensie właściwości sonicznych?
Robię różne ruchy w systemie tzn streamery, kable, ustawienia kolumn, różne kolumny itd i żona nigdy nie powiedziała "ooo, teraz fajniej". Po prostu piosenki jej się podobają lub nie, nie wczuwa się w jakość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak funkcje użytkowe, przejrzystość i intuicyjność dla użytkownika to podstawa i przyjemność w obsłudze apki,a walory dźwiękowe no powiem ci że ja niestety nie widzę tu wyraźnej poprawy jakości dźwięku na kozyść malinki , nie powiem że gra gorzej raczej inaczej jak dla mnie niestety nie podeszła dźwiękowo,a już funkcjonalne beznadziejnie,poczekam sobie i jeśli już zmienię źródło to na node2i,lub cxn do mego cxa80,ale najpierw wolę iść w wymianę kolumn,tu widzę duże pole do poprawy jakości dźwięku w moim systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2020 o 14:15, Wito76 napisał:

Żona nie ogarnia maliny, nie lubi i nie chce korzystać z BubbleUpnP i włączyła sobie dzisiaj natywnego Tidala przez Chromecasta, który alternatywnie też jest podłączony do wzmacniacza (zasilam malinę i chromecast z jednego zasilacza liniowego). Malina gra z nakładką transport DigiOne (nie signature). Dawno nie słuchałem chromecast i uderzyła mnie pewna łagodniejsza forma przekazu. Wiadomo, malina gra lepiej, bardziej detalicznie, wszystko mocniej podane, bardziej szczegółowo ale mi akurat przeszkadza trochę góra. Trafiają się sybilanty, góra jest ostrzejsza. W chromecast góra i średnica jest spokojniejsza, mniej wyraźna ale i bez drażniących sybilantów. Zacząłem się od jakiegoś czasu napalać na nowe kolumny, bo obecne Monitor Audio i ich metalowe tweeterki raczej nie pomagają w tym aspekcie. A może duża część winy leży jednak po stronie źródła. Posiadacze Digione, jak oceniacie górne pasmo z tą nakładką? W zasadzie od zakupu zauważyłem, że balans tonalny jest nieco przesunięty ku górze. Wcześniej mając Hifiberry Digi+Pro granie było bardziej dociążone, ale nie tak detaliczne jak Digione dlatego wygrało Digione. Co sądzicie o swoich DigiOne ?

Zona ma calkowita racje te apki na malinke to katastrofa w porownaniu z natywnym tidalem na chromecascie,mialem tem malinowy grajek pare dni i poszedl w odstawke na rzecz chromka,jesli juz zamienie chromka,to na uzywanego node2i.


mkk

A mozna zapytac o nastepce  tego transportu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...