Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie muzyki przez raspberry pi 3


karol2

Recommended Posts

7 godzin temu, Mar Ka napisał:

U mnie na cxa80 nie było żadnych różnic pomiędzy digione signature vs usbridge signature.Obydwa urządzenia zagrały tak samo.

Ja jednak zostanę przy poczciwym chromku audio,a rozważę wymianę kolumn, obecnie cxa80+aurora700,niby jest fajnie ale myślę że ten wzmacniacz ma potencjał na coś lepszego, tylko co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mar Ka napisał:

Słuchałem Aurorek na cxa60 i w mojej opinii grało cieńko.Szczerze,nie rozumiem zachwytu nad tymi klockami...

Spróbuj dynaudio emit m30,fyne audio f501/f502,tannoy xt8.

 

Mam 37m do nagłośnienia, więc sporo,i powiem ci że aurory radzą sobie nieźle, myślę nad kef q950,fayne f502,polk rt7 ,emit m 30-chyba troszkę za małe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 Czy jest w softach do maliny jakiś programowy korektor/equalizer?

 Chcę puścić dźwięk z tunera sat, który ma wyjście audio tylko optyczne i kiedy słucham audio z tego wyjścia bezpośrednio przez  DAC-a FIIO D03 Taishan do Denon PMA880 na Pylon pearl 27 -> to nie da się tego słuchać...

Z tego powodu przymierzam się do zakupu maliny z z kartą audio i pytanie powyższe o korektor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co badać :)  -> tuner sat ( VU uno 4k) ma tylko wyjście Toslink, i dźwięk " na surowo" brzmieniem przypomina rozmowę telefoniczną kiedy telefony po kablu były...

A dźwięk z kompa odtwarzany w Aimp wypuszczony po usb do DAC ES9023 brzmi jak powinien.  To wsio na moje ucho

Dlatego myślę o czymś co "poprawi" dźwięk, choćby filtrami, w malinie i zabrzmi w końcu "malinowo"...

edit:
 

 Na testowanym kanale muzycznym bitrate audio leci 192 kb/s, muza mp3 w tym samym bitrate o niebo lepiej.

 

Edytowano przez gienas
bitrate audio z satelity
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem chromecast audio, yamahe wxad-10 i zamieniłem to wszystko na dwie malinki. Jedną z digione a drugą z allo Boss dac . Mam dwa wzmacniacze cxa 60 oraz Denona 1500ae i powiem, że granie z malinki dużo bardziej mi odpowiada niż poprzednie rozwiązania. Słucham głównie Tidal przez mconnect i jak dla mnie to dużo wygodniejsze od aplikacji Yamahy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

cześć,

mam pytanie odnośnie airplay w moode audio. mianowicie jak to jest z jakością? wyczytałem w internetach, że wysyłany jest niezakodowany sygnał w jakości Lossless 16-bitów 44100 Hz. 

Z drugiej strony mamy mconnect i puszczanie muzyki przez upnp, pytanie co lepsze? na pewno airplay jest wygodniejszy, ale nie wiem czy nie pogarsza jakości ?

Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2020 o 15:40, DudasDudek napisał:

Według wcześniejszych opinii to Digi+Pro gra bardziej ciepło niż DigiOne. Góra jest cofnięta a dół podbity. W DigiOne podobno dochodzi zdecydowanie lepszy środek i trochę góra, ale basu jest mniej.

Przez ostatnie 2 dni robiłem porównanie DigiOne vs Digi+ Pro na RPi3B+ ze standardowym zasilaniem. Siedziałem z kartką i notowałem to co usłyszałem. Zapiski z DigiOne były zdecydowanie dłuższe, czyli więcej różnych szczególików uchwyciłem. Później próbowałem ja wyłapać na Digi+ i ich nie słyszałem. Natomiast co do porówniania bez kartki. Mam wrażenie, że Digi+ lekko podbija skraje, przez co są ciut głośniejsze i w sumie to mi się podobało. W DigiOne np. saksofon tak nie zakłuł miło w uszy, jak w Digi+, ale dźwięk jest jakby dłuższy, bogatszy więc to w sumie nie przeszkadza. Podobnie z basem. Te podbicia w Digi+ są mimo wszystko blisko granicy percepcji, natomiast braki w szczegółów dla mnie są wyraźne. U mnie zostanie DigiOne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 21.12.2020 o 20:21, gienas napisał:

Witam

 Czy jest w softach do maliny jakiś programowy korektor/equalizer?

 Chcę puścić dźwięk z tunera sat, który ma wyjście audio tylko optyczne i kiedy słucham audio z tego wyjścia bezpośrednio przez  DAC-a FIIO D03 Taishan do Denon PMA880 na Pylon pearl 27 -> to nie da się tego słuchać...

Z tego powodu przymierzam się do zakupu maliny z z kartą audio i pytanie powyższe o korektor.

Z Volumio też się chyba uda:
https://community.volumio.org/t/volumio2-parametric-equalizer-plugin/7341

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pozwolę sobie odkopać ten temat, bo kupowałem wczoraj DigiOne i wczytywałem w tematykę kart dźwiękowych do RPi.
Przy okazji wpadłem takie pomiary dotyczące zasilania, które nie były tu chyba przytaczane:

https://archimago.blogspot.com/2018/12/measurements-raspberry-pi-3-b-as.html

Kilka ciekawych obserwacji (z "wniosków"):

Cytat

 

1. Nie ma dowodów na to, że użycie zasilacza impulsowego zwiększa szum po podłączeniu do 5-letniego przetwornika cyfrowo-analogowego [...]

2. Akumulatory litowe nie wydają się niczego poprawiać. Brak dowodów między nowym, pojemnym akumulatorem (RavPower), a tanim darmowym akumulatorem.

[...]

5. Brak dowodów że Ethernet lub Wi-Fi w RPi3B+ miały znaczący wpływ na wyjście przetwornika cyfrowo-analogowego (nawet jeśli urządzenie do przekazu strumieniowego znajdowało się dosłownie na górze przetwornika cyfrowo-analogowego podczas testowania transmisji / odbioru bezprzewodowego).

6. Nawet przy szerokiej analizie szumów tła do 192 kHz nie było dowodów na to, że użycie zasilacza impulsowego, baterii litowych, połączenia Wi-Fi, połączenia Ethernet lub ekranu LCD włączonego w urządzeniu do przekazu strumieniowego przyczyniło się do powstania dodatkowego szumu poniżej -140 dB w paśmie audio i poniżej -110 dB aż do 192 kHz.

 

Wyniki tych pomiarów przekonują mnie, że używanie zasilaczy liniowych, baterii/akumulatorów itd - nie ma żadnego znaczenia.
Dzięki temu zaoszczędziłem $150 na zamówieniu Shanti 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekN napisał:

Wyniki tych pomiarów przekonują mnie, że używanie zasilaczy liniowych, baterii/akumulatorów itd - nie ma żadnego znaczenia.

To jest szalenie prawdopodobne. Ja pomimo uśilnych prób usłyszenia różnic, nie zdołałem. Traf chciał że @MariuszZ sprzedawał nostromo (zasilacz 3A) to kupiłem ze względu na wyłącznik (tak -serio :D - i tzw spokój sumienia),a le na nowy zasilacz bym nie wydał.

Ałdiofilów jednak nie przekonasz , usłyszą każda zmianę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Fafniak napisał:

Ałdiofilów jednak nie przekonasz , usłyszą każda zmianę ;)

No nie jestem audiofilem ale planuję za "stary" liniowy zasilacz obok sprzętu rower wstawić z dynamo, z którego będę zasilał malinę i tak pomału sobie będę pedałował w ekologię ;) 

Poza tym tamte powyżej pomiary Arczimaga były na XLR przewodach robione częściowo więc nie do każdej sytuacji można odnieść. Jakiś czas temu pokazywałem jak samodzielnie zrobić sondę na pola EM, które to generują prądy wirowe. Tu dla przykładu wykorzystałem żeby zobaczyć jak sieją zasilacze SMPS. To co widać zbierane jest z powietrza, z kilku cm od ładowarek. Prawdopodobnie takie same zakłócenia czyli harmoniczne 50Hz i te wyższe, których nie widać bo zakres sondy tylko do 20kHz generowane są do przewodów zasilających i dalej do urządzeń, a co dzieje się jeszcze dalej to już inna historia. Nie dla was, bo nie jesteście zainteresowani ;) 

 

 

smps2.jpg

smps.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przy nakładce DigiOne dużo się nie wycisnie poprawą zasilania. Na płytce jest taka mała czarna kostka, przetwornica bodajże obniżająca do 3,3V, która niestety bruździ. Tak więc nie wyciągałbym tutaj dalej idących wniosków. Natomiast przy nakładkach które nie biorą zasilania przez I2S tylko mają osobne typu DigiOne Signature lub choćby czyste Raspberry Pi 4,można znaleźć dużo informacji o dużych zmianach w brzmieniu na plus dając zasilacz liniowy czy akumulatory. Sam mam DigiOne i zasilacz liniowy do maliny i uczciwie przyznam nie słyszę różnicy między ładowarką a liniowym. Niemniej jednak będę upgrade'ował swój zasilacz z myślą o Signature w przyszłości oraz pod DACa, który też zasilam z tego zasilacza. Tak więc nie szukajmy miodu tam gdzie go nie ma.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wito76 napisał:

Natomiast przy nakładkach które nie biorą zasilania przez I2S tylko mają osobne typu DigiOne Signature lub choćby czyste Raspberry Pi 4,można znaleźć dużo informacji o dużych zmianach w brzmieniu na plus dając zasilacz liniowy czy akumulatory.

A mógłbyś podać linki do takich informacji? Bo sam już szukałem i nie znalazłem takowych, że liniowość zasilania w dużym stopniu wpływa na brzmienie DigiOne Sig albo USB RPi4. Liczę oczywiście na informacje obiektywne, subiektywne wrażenia z różnic w transportach pomińmy milczeniem 😉

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że DigiOne nie działa lepiej z zasilaczem liniowym również po to by uniknąć rozpierduchy w kolejnym wątku. Link? Nie trzeba, nawet w tym wątku są informacje. Poczytaj też o nakładce Pi2aes i jak o niej piszą o wpływie zasilania. To taki poważny konkurent dla Signature. Na Audiostereo jest duży wątek o raspberry, ponad 10000 postów i co kilkaset postów jak bumerang wraca temat zasilacza liniowego i pozytywne wrażenia ich posiadaczy.

A w tym wątku poszukaj wpisów choćby MarKa.

 

 P. S.

Po koleżeńsku uprzedzę, że na sąsiednim forum dużo łatwiej zdobyć bana za odkrywanie nowych praw fizyki.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...