Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie muzyki przez raspberry pi 3


karol2

Recommended Posts

4 minuty temu, paul klacska napisał:

Jednak brak ci jaj. Wychodzi jak zwykle, piszecie bzdury, klepiecie się nawzajem på plecach, a jak ktoś powie sprawdzam to nagle 1000 powodów by się z konfrontacji z klasą i przy pomocy kolegów wymigać. Żenada panowie. No ale macie swój plac zabaw więc życzę powodzenia.

Paul, a jak byś chciał sprawdzić Twoje tezy o lepszości na przykład Sotma nad Maliną lub Allo Sparky (taki odpowiednik maliny), chyba nie na słuch bo tu każdy miałby rację. Masz jakiś pomysł? Mam niedaleko do Szczecina. Chętnie posłucham takich zacnych klocków, a jak trzeba to REwa i Umik, który mam umiem obsługiwać. Mam też Oscyloskop, generator i inne mniej ważne przyrządy pomiarowe. Jak masz pomysł "how to" to napisz, a ja się odniosę i chętnie przyjadę  :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MariuszZ napisał:

Paul, a jak byś chciał sprawdzić Twoje tezy o lepszości na przykład Sotma nad Maliną lub Allo Sparky (taki odpowiednik maliny), chyba nie na słuch bo tu każdy miałby rację. Masz jakiś pomysł? Mam niedaleko do Szczecina. Chętnie posłucham takich zacnych klocków, a jak trzeba to REwa i Umik, który mam umiem obsługiwać. Mam też Oscyloskop, generator i inne mniej ważne przyrządy pomiarowe. Jak masz pomysł "how to" to napisz, a ja się odniosę i chętnie przyjadę  :) 

Wal jak w dym, w maju mam miesiąc wolnego tak więc śmiało możesz wpadać.  

Jesteś 3 w kolejce, dwie osoby przed tobą mają przyjechać posłuchać Epic One bo chcą zamówić. Chociaż jeden konkretny gość na całą niedzielę pisania. 

Moja prośba, poczytaj dokładnie czego będziesz słuchać, bo ostatnio przyjechał gość, siedział 4 godziny słuchając kolumn i na końcu wyszło że nie wiedział czego słuchał. Pomyliły mu się Hurracany RS z Epic One. 😀😀😀 No ale na forum był debeściak z kolegami.😀😀😀😀😀

Edytowano przez paul klacska
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, paul klacska napisał:

Moja prośba, poczytaj dokładnie czego będziesz słuchać, bo ostatnio przyjechał gość, siedział 4 godziny słuchając kolumn i na końcu wyszło że nie wiedział czego słuchał. Pomyliły mu się Hurracany RS z Epic One. 😀😀😀 No ale na forum był debeściak z kolegami.😀😀😀😀😀

Paul ale ja nie chcę siebie przekonywać bo to bez sensu jest. Napisałeś, że "coś tam coś tam" i ktoś kit wciska, a Ty, że malina nie zagra jak Sotm więc chciałbym jakiś test na lepszość dla "ktosia" zrobić, żeby uspokoić poziom dyskusji. Mój słuch jest tylko mój, Podaj jakiś sposób na wykazanie lepszości pomiarami jakimiś może. Ja chętnie poświęcę mój czas i twoją cierpliwość żeby pomóc rozwikłać ten przykry dialog tutaj. Może skonsultuj się z Panami, którzy pomagali Ci to wszystko poskładać. Oni wiedzą najlepiej jak to sprawdzić. Zapytaj i napisz co i jak ;) 

Jeżeli chodzi o termin to te dwie osoby jakoś przeżyję. Podaj termin, który Ci pasuje i przybędę. Tylko nie ten następny łykend i tydzień, bo mam plany. 

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MariuszZ napisał:

Paul ale ja nie chcę siebie przekonywać bo to bez sensu jest. Napisałeś, że "coś tam coś tam" i ktoś kit wciska, a Ty, że malina nie zagra jak Sotm więc chciałbym jakiś test na lepszość dla "ktosia" zrobić, żeby uspokoić poziom dyskusji. Mój słuch jest tylko mój, Podaj jakiś sposób na wykazanie lepszości pomiarami jakimiś może. Ja chętnie poświęcę mój czas i twoją cierpliwość żeby pomóc rozwikłać ten przykry dialog tutaj. Może skonsultuj się z Panami, którzy pomagali Ci to wszystko poskładać. Oni wiedzą najlepiej jak to sprawdzić. Zapytaj i napisz co i jak ;) 

Już czarujesz, pomiar jest jeden . Urządzenie jest słyszalne na plus zostaje, jak nie to idzie w świat. Zaklinać pomiarami to sobie możesz czarować innych ale nie mnie. Mnie nie interesuje pomiar, tylko to co słyszę. Czego widać większość tu nie potrafi pojąć.

No i gdzieś ty wyczytał, że twierdzę że malina gra lepiej niż Sotm to już nie mam pojęcia. Używam Sotma bo tak chce i już. A model Ultra dlatego bo mi kolorem do Chorda pasuje. Rozumiesz teraz jakimi kategoriami się poruszam w tym temacie? Pasuje jak ulał 🤪🤪🤪

 

IMG_20210319_173142.jpg

Edytowano przez paul klacska
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic

Wątek chwilowo zablokowany - trwa sprzątanie.
Szkoda, że jedna osoba potrafi wywołać tyle agresji - u siebie, a potem reakcje innych.

Nie chodzi o to, ze nie można mieć innego zdania - ale o to, by nie atakować w ten sposób innych.

Niektórzy jak dzieci - jak tylko jest okazja by komuś przywalić, to od razu to robią i są szczęśliwi. To jest po prostu przykre. To kwestia Covidu - czy za dużo czasu wolnego czasu i  przy komputerze?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2021 o 11:54, tomek0987 napisał:

Witajcie,

 

po przeczytaniu całego wątku nadal mam mętlik w głowie. Posiadam wzmacniacz CA CXA80 i nie wiem od czego zacząć jeśli chodzi o tani i dobry streamer. Piszę w tym temacie ponieważ chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z tutejszych czytaczy robił test np. czysta malinka podłączona bezpośrednio do DAC'a w CXA80 oraz malinka z nakładką np. Allo DigiOne? Co wypada lepiej?

Jakby ktoś się zastanawiał nad tym samym co ja.

Malinka 4 z Volumio podłączona pod DAC'a USB gra minimalnie lepiej niż LG OLED C9. W obu przypadkach testowany był Tidal i Spotify.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomek0987 napisał:

Jakby ktoś się zastanawiał nad tym samym co ja.

Malinka 4 z Volumio podłączona pod DAC'a USB gra minimalnie lepiej niż LG OLED C9. W obu przypadkach testowany był Tidal i Spotify.

Mam cxa 80, do tego chromecasta audio, przerabiałem malinki,streamer yamaha np s303,a ostatnio boxa nokia 8000,po wyjściu USB, wszystko na tidal hifi, został chromecast audio,dla mnie mega transport,za grosze i,broni się jakością dźwięku oczywiście w kwocie do 1k, wolę dołożyć do lepszych kolumn,i jest bezproblemowy w działaniu, podłączyłem i zapomniałem że jest

Edytowano przez zbynio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomek0987 napisał:

Malinka 4 z Volumio podłączona pod DAC'a USB gra minimalnie lepiej niż LG OLED C9. W obu przypadkach testowany był Tidal i Spotify.

Malina ostatnio zyskała dodatkową funkcjonalność. Obsługuje Tidal connect i MQA jeżeli ktoś jest zainteresowany tym stratnym ale ciągle popularnym formatem.

Dodatkowo można ją wykorzystać poprzez wtyczkę Brutefir jako DSP i wprowadzać filtry korekcyjne, włącznie z tymi o skończonej odpowiedzi (FIR) dające spore możliwości korekcji chociażby odpowiedzi częstotliwościowej naszych pomieszczeń odsłuchowych. Jeżeli chodzi o funkcjonalność jest nie do przebicia patrząc na koszt. 

Dźwiękowo broni się dobrze przed konkurencją co widać po ogromnym zainteresowaniu tym komputerkiem zarówno użytkowników jak i producentów osprzętu audio do niej 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A działa Wam w ogóle Tidal connect? Bo u mnie coś nie chce zatrybić. Niby w Tidalu (apka na telefonie) jest widoczne inne źródło, czyli malina na której mam myVolumio. W telefonie jestem połączony z siecią przez wifi, malina po kablu. Gdy robię play, to myśli i myśli i nic się nie dzieje. 

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyłączacie maliny na noc lub kiedy nie słuchacie muzyki ? 
Wczoraj zauważyłem, że mogę ją wyłączyć przez Volumio np. na telefonie, ale nie wiem czy jest sens ? :)
 

Dnia 27.04.2021 o 22:08, MariuszZ napisał:

Obsługuje Tidal connect i MQA jeżeli ktoś jest zainteresowany tym stratnym ale ciągle popularnym formatem.

Dałem sobie z MQA spokój, choć mój DAC go potrafi dekodować. 
Szkoda tylko ,że Tidal ma pliki HI Res tylko z włączonym MQA. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, g88 napisał:

Czy wyłączacie maliny na noc lub kiedy nie słuchacie muzyki ? 
Wczoraj zauważyłem, że mogę ją wyłączyć przez Volumio np. na telefonie, ale nie wiem czy jest sens ?

Jak masz normalne zasilanie oparte na nazwijmy to "telefonicznym zasilaczu" - to chyba nie ma specjalnie sensu. Pobór prądu jest na poziomie 0,6-08 A (dla 5V) a na linii 230V masz na poziomie 5W (o ile dobrze pamiętam)

Ale jak masz te "poprawiające dźwięk " zasilacze - To pobór jest większy. U mnie na poziomie 10W.

Mnie taka sytuacja denerwuje. To jest czyste marnowanie energii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się dwa dni temu na moOde ze względu na natywną obsługę flac + cue plików. I mam problem. Googlam googlam i nie widzę odpowiedzi. Do rpi3 mam podpięty wyświetlacz 7 cali lcd z botlandu i wyświetla się wszystko jakby obraz na obrazie. Bodajże nazywa się to powidok. Przechodzę z jednego widokuw drugi i na tym drugim mam jakby za nim ten poprzedni widok. Pomaga wygaszenie ekranu i wybudzenie go. Wtedy wszystko wygląda ładnie. Ktoś się spotkał z takim problemem? 

Na volumio problem nie występuje.

Edytowano przez Bahzell
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fafniak napisał:

Jak masz normalne zasilanie oparte na nazwijmy to "telefonicznym zasilaczu" - to chyba nie ma specjalnie sensu. Pobór prądu jest na poziomie 0,6-08 A (dla 5V) a na linii 230V masz na poziomie 5W (o ile dobrze pamiętam)

Ale jak masz te "poprawiające dźwięk " zasilacze - To pobór jest większy. U mnie na poziomie 10W.

Mnie taka sytuacja denerwuje. To jest czyste marnowanie energii

Na razie mam zwykły zasilacz i nie patrzę na pobór prądu, tylko czy nic się Malinie nie stanie, jak będzie przez miesiąc non stop włączona ? 
Druga sprawa to jak ją za każdym razem wyłączasz ? Przez Volumio czy po prostu odcinasz zasilanie ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, g88 napisał:

Na razie mam zwykły zasilacz i nie patrzę na pobór prądu, tylko czy nic się Malinie nie stanie, jak będzie przez miesiąc non stop włączona ?

Cześć

Nic jej nie będzie.U mnie lata tak od 1.5 roku.

Jak zależy Ci na wyłączniku,to proponuję gniazdo Smart wifi.

Operujesz harmonogramem lub ręcznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podpinam sie pod temat , wykorzystuje Raspberry Pi jako streamer z systemem volumio , mój dac to m2tech young , czy moge na volumio zainstalować sterowniki do dac by jakość próbkowania wzrosła do 192kHz ? obecnie 44 kHz . Czy ma znaczenie jak korzystam z volumio ? mogę zaciągać muzykę bezpośrednio ze spotify do aplikacji volumio bądz w aplikacji spotify łączyć się z volumio . Co da lepsza jakość ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2021 o 09:39, wito963 napisał:

Witam,

Podpinam sie pod temat , wykorzystuje Raspberry Pi jako streamer z systemem volumio , mój dac to m2tech young , czy moge na volumio zainstalować sterowniki do dac by jakość próbkowania wzrosła do 192kHz ? obecnie 44 kHz . Czy ma znaczenie jak korzystam z volumio ? mogę zaciągać muzykę bezpośrednio ze spotify do aplikacji volumio bądz w aplikacji spotify łączyć się z volumio . Co da lepsza jakość ?

A masz sterowniki na linuxa? Do mojego daca są tylko na windowsa, bo Linux ma już wbudowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, rozważam dokupienie do Maliny 3b+ nakładki z wyjściem analogowym. W wielu postach poruszane są powtarzające się Allo Digi One, Allo Boss czy HifiBerry Dac+ Pro i zastanawiam się jak te popularne nakładki mają się do takich przykładowych nakładek jak poniżej a opartych na np. układach Sabre ES9018 czy ES9038, których cena jest niewiele niższa lub wyższa. Te układy są teoretycznie z wyższej półki jak Burr-Brown, WM8805 czy PCM5122 stosowane we wspomnianych, popularnych nakładkach. Czy mieliście z nimi do czynienia i może powiedzieć coś o jakości ich wykonania i brzmienia?

ES9038q2m

https://pl.aliexpress.com/item/4000002802608.html

ES9018K2M

https://pl.aliexpress.com/item/32968262076.html

Khadas ES9038Q2M

https://pl.aliexpress.com/item/4000340881392.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...