Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie muzyki przez raspberry pi 3


karol2

Recommended Posts

3 godziny temu, S4Home napisał:

Jeśli dołozysz rozszerzenie z którego nie będziesz korzystać to nijak Ci to nie poprawi brzmienia. Rozumiem że do tej pory sprawdzałeś M2TECH na różnych źródłach?

Ale jak widać na filmie wyżej wyraźnie lepiej gra malina z wyjściem cyfrowym Allo. Więc nie zostaje ci nic innego jak sprawdzić. Jeśli musi być USB to nic z tym nie zrobisz.

 

 

A to ciekawe bo ja też miałem taką możliwość testowania. I ok, jestem przeciwnikiem Apple może dlatego ale tylko potwierdziłem swoje przypuszczenia i zostałem przy Malinie :)

Piotr

Sam się zdziwiłem tez… moze zle ustawiłem volumio, nie wiem - próbowałem tez trzech innych systemów i było to samo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra - robi się tu faktycznie pomieszanie z poplątaniem. Wszystko jest ze sobą zmieszane i nikt nie wie o co chodzi. 

Przecież USB nie gra, co to w ogóle za stwierdzenia. Oczywistym jest fakt, że jak prześlesz sygnał na układ, który go zmodyfikuje i ponownie złoży dalej to będzie różnica. I to może dotyczyć dowolnego - USB, Coax, Toslink. Jeżeli chcecie porównywać to musielibyście po USB dodać taki sam układ , który będzie to konwertował na np. coax (tak jak w przypadku opisanym przez kolegę z S4 czy innych). A potem obydwa idą dalej cyfrowo na DAC'a.  

Jeżeli masz porządnego DAC'a to on to zrobi za jednym razem (Choćby hifiberry ale analogowy). Bzdurą jest konwersja na coax i podłączanie do DAC'a. 😉 Brak zrozumienia konstrukcji testowej (oraz co z czym porównać) powoduje potem, że jednemu z USB gra, drugiemu nie, a trzeci leci z optyka i jest fenomenalnie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Witold Bjs napisał:

Zdecydowałem się już na USB bridge signature które jest dedykowane do wyjścia po USB , zobaczę jak będzie . 

Jakbyś coś potrzebował pisz, polecam moode, gra lepiej niż Volumio u mnie. Poza tym do volumio trzeba doinstalować driver po ssh bo inaczej trzaska. Warto ustawić głośność na fixed, direct hw, wyłączyć hdmi. Polecam mconnect, bubble upnp słaba jakość 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcinmarcin napisał:

Jakbyś coś potrzebował pisz, polecam moode, gra lepiej niż Volumio u mnie. Poza tym do volumio trzeba doinstalować driver po ssh bo inaczej trzaska. Warto ustawić głośność na fixed, direct hw, wyłączyć hdmi. Polecam mconnect, bubble upnp słaba jakość 

Ok, jak coś będę pisał / czy jeżeli przełożę kartę z mojego obecnego Rpi4 z volumio do USB bridge to bez problemu zadziała ? Będę potrzebował hdmi żeby podłączyć do sieci czy mogę to zrobić przez WiFi ? 
jak przyjdzie zestaw to dam znać czy są zmiany i ewentualnie czy warte zachodu :). Nie będzie to wrócę do starej konfiguracji . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Witold Bjs napisał:

Ok, jak coś będę pisał / czy jeżeli przełożę kartę z mojego obecnego Rpi4 z volumio do USB bridge to bez problemu zadziała ? Będę potrzebował hdmi żeby podłączyć do sieci czy mogę to zrobić przez WiFi ? 
jak przyjdzie zestaw to dam znać czy są zmiany i ewentualnie czy warte zachodu :). Nie będzie to wrócę do starej konfiguracji . 

Nie ma sensu przekładać karty

Instalacja czystego systemu na karcie to 15min, konfiguracja go to kolejne 10. masz czysty, świeży stabilny system pod dama konfigurację sprzętową. Obsługa przez adres IP, czy to z komórki czy z PC wpiętego do tej samej sieci. Wifi nie używam, usbridge nie ma wifi wbudowanego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, DudasDudek napisał:

@mateolo2

Jak sterowałeś głośnością? Bo pisałeś o braku dynamiki. A to jest typowe zjawisko, jeśli nie wyłączysz sterowania głośnością software'owo.

Wyłączyłem to też, ale wtedy poziom głośności był absurdalnie niski w stosunku do jakiegokolwiek źródła jakie miałem dotąd podłączone do mojego daca/systemu. Musiałem dosłownie 75 watowy wzmacniacz rozkręcać do połowy, żeby poziom był na poziomie średnim. Z innymi źródłami (tv, apple tv, cd, jeszcze inny streamer) przy 1/4 już trzęsie się całe pomieszczenie.  

Do tego dochodziła upierdliwa obsługa, czasami to się zawieszało, trzeba było to ręcznie wyłączać z kabla no mnóstwo kompromisów i na moje uchu i znajomych gorszy dźwięk. W Apple TV mam tak, że stoi cały czas podłączone i uśpione, wystarczy, że zaznaczę je w Spotify i samo się uruchamia i gra muzykę beż żadnych problemów - jest bez obsługowe. Potem wystarczy zatrzymać muzykę i samo się wyłącza w 15 minut - jednak ta  appleowska prostota, bezawaryjność i wygoda robi też sporo. W związku z tym w przyszłości myślę o bluesound node 2i jako transporcie po optyku/coaxialu.

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś miałeś nie tak. Ja mam wyłączone u siebie sterowanie soft'em. To gra, to mega głośno. I chyba z tego, co pamiętam, to właśnie tak powinno grać najgłośniej, najbardziej dynamicznie.

Ja mam wzmacniacz 80W na 8Omach i nigdy do godziny 12 się nawet nie zbliżyłem.

Ja nie twierdzę, że powinno to grać dobrze, bo według mnie DigiOne dopiero gra jak przystało na malinę, a przy lepszym zasilaniu to już tym bardziej. Ale mówię... coś według mnie miałeś nie teges albo ustawione, albo uszkodzone. Nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mateolo2 napisał:

Wyłączyłem to też, ale wtedy poziom głośności był absurdalnie niski w stosunku do jakiegokolwiek źródła jakie miałem dotąd podłączone do mojego daca/systemu.

Wyłączenie tej opcji daje 0dB czyli max głośności

29 minut temu, mateolo2 napisał:

Do tego dochodziła upierdliwa obsługa, czasami to się zawieszało, trzeba było to ręcznie wyłączać z kabla no mnóstwo kompromisów

U mnie z kolei 100% stabilność. Od 2 miesięcy jak mam usbridge sig ani jednego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, DudasDudek napisał:

Coś miałeś nie tak. Ja mam wyłączone u siebie sterowanie soft'em. To gra, to mega głośno. I chyba z tego, co pamiętam, to właśnie tak powinno grać najgłośniej, najbardziej dynamicznie.

Ja mam wzmacniacz 80W na 8Omach i nigdy do godziny 12 się nawet nie zbliżyłem.

Ja nie twierdzę, że powinno to grać dobrze, bo według mnie DigiOne dopiero gra jak przystało na malinę, a przy lepszym zasilaniu to już tym bardziej. Ale mówię... coś według mnie miałeś nie teges albo ustawione, albo uszkodzone. Nie wiem.

Bardzo możliwe!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podepnę się pod temat i zapytam:

Do Toppinga D90se chcę podpiąć rpi4 jako streamer głównie dla tidala i mam pytanie: jaki system jaki wybrać, aby można było odtwarzać MQA i sterować z poziomu androida?

Na RPi4 jestem zdecydowany w 99%,  bo nie widzę konkurencji która w podobnej cenie oferowałaby obsługę MQA.

Drugie pytanie to czy malinę podpiąć do toppinga samym USB czy kupić hata, który doda wyjście aes (mam taki na oku)?

Trzecie pytanie: najczęściej pojawiają się propozycje volumio lub moona - zależałoby mi na opcji bez abonamentu: czy malina zawsze musi być włączona,  żeby zacząć korzystać z tidala na niej? Chodzi mi o to czy nie jest upierdliwe włączanie końcówki mocy, daka, maliny i na koniec apka, którą odpalę muzykę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodowaniem MQA zajmie się DAC, więc w ustawieniach Volumio musisz wybrać czy ma MQA ma być włączone czy pomijane. 
Za wersje Voumio płaci się raz na rok, poniżej masz spis dodatkowych funkcjonalności: 
https://volumio.com/en/get-started/

A tak nawiasem mówiąc, to szybko dojdziesz do tego, że MQA wcale dupy nie urywa, ma często podbite skraje pasma i przez to dźwięk wydaje się na początku baedziej atraakcyjny. Sam mam Daca z MQA i drugi raz bym za tą funkcję nie zapłacił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coraz więcej osób się z MQA wyleczyło. Nie dość ,że MQA jest stratne to jeszcze przy takim wyborze serwisów streamingowych dających muzykę hires koncentrować się i wybierać sprzęt konkretnie pod Tidala to zamykanie sobie furtki. Płacimy więcej za DAC ( bo MQA ) , potem płacimy więcej za usługi jak Tidal ,żeby finalnie dostać stratny format i to tylko na wybranych albumach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja muzyki słucham z CD lub Ripów, które trzymam na dysku, na Tidalu przesłuchuje wstępnie to, co chiałbym kupić później na CD. Sporo albumów ma po kilkanaście wydań, które brzmią inaczej. Dla przykładu Black Sabbath Vol.4, która na Tidalu brzmi średnio w porównaniu z remasterem z 1994 roku, który kupiłem na CD ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba dalej pierwsze 3 miesiące za darmo. Warto spróbować. Potem 4 euro za miesiąc więc jak za hires to nie dużo. Aplikacja nie jest tak dobra jak Spotify ale całkiem niezła. Ja sobie słucham głównie po Chromecast więc 24 bit / 96 khz. 

https://scroll.morele.net/rozrywka/niespodzianka-amazon-music-unlimited-w-jakosci-hd-juz-w-polsce-jest-najtaniej/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek wszystkim! 

Że tak odświeżę temat - z ciekawości bawiłem się ostatnio RPi4 + hifiberry digi+ pro +volumio +rDac

o ile dźwięk z usb był od razu bez problemu, to coax martwy mimo dobrego ustawienia w settings Volumio

się naszukałem... niech inni mają łatwiej ;)... trochę uzupełniłem dla takich nieogarów jak ja...

 

niedziałające Coax w hifiberry digi+ pro 
( https://support.hifiberry.com/hc/en-us/community/posts/211799525-No-output-from-Digi-pro

najpierw trzeba uruchomić ssh w Volumio, bo domyślnie nie działa - w przeglądarce volumio.local/dev/ i tam co trzeba

a potem wbić się czymś po ssh, user:volumio pass: volumio

i siup:

create a file /etc/asound.conf czyli: nano /etc/asound.conf

with this content:

pcm.!default  {
 type hw card 0
}
ctl.!default {
 type hw card 0
}

Then run the aplay -l

pomogło od ręki - tylko przełączyć w ustawieniach playback w Volumio

 

sorrki jak było... ja nie znalazłem 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 26.10.2021 o 07:50, Witold Bjs napisał:

Zdecydowałem się już na USB bridge signature które jest dedykowane do wyjścia po USB , zobaczę jak będzie . 

Udało sie przetestować USBridge sig z M2Tech? Mam też tego DAC'a i aktualnie przechodzę z Allo digione na digione sig. Jestem ciekaw Twoich opini o USBridge, też go rozpatrywałem. Chociaż ostanio wszyscy pieją z zachwytu nad jakościa muzy ze streamera ifi Zen Stream. Powstrzymują mnie przed przetestowaniem tego ifi bardzo słabe opini dotyczące softu bazowanego na Volumio...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomasz tasamoto napisał:

Jestem ciekaw Twoich opini o USBridge, też go rozpatrywałem. Chociaż ostanio wszyscy pieją z zachwytu nad jakościa muzy ze streamera ifi Zen Stream. Powstrzymują mnie przed przetestowaniem tego ifi bardzo słabe opini dotyczące softu bazowanego na Volumio...

Co prawda nie do mnie 😉 ale ja z usbridge sig jestem bardzo zadowolony - świetna jakość i stabilność. Za kilka tygodni lub może miesięcy będę miał ten krążący ifi i porównam je wtedy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, marcinmarcin napisał:

Co prawda nie do mnie 😉 ale ja z usbridge sig jestem bardzo zadowolony - świetna jakość i stabilność. Za kilka tygodni lub może miesięcy będę miał ten krążący ifi i porównam je wtedy

O tak, sorki, adresatem miał być 'Witold Bjs'. No jestem ciekawy Twojej opini o ifi... Ja czekam na Digione sig, ma przyjść w tym tygodniu, porównam z Digione. Następnym krokiem ifi...

Dnia 26.10.2021 o 07:50, Witold Bjs napisał:

Zdecydowałem się już na USB bridge signature które jest dedykowane do wyjścia po USB , zobaczę jak będzie . 

Czy masz może już USBridge? jakie wrażenia? U mnie jako DAC też m2tech young, ale na tę chwilę na SPDIF z Digione. Podobno young najlepiej brzmi na USB...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomasz tasamoto napisał:

Udało sie przetestować USBridge sig z M2Tech? Mam też tego DAC'a i aktualnie przechodzę z Allo digione na digione sig. Jestem ciekaw Twoich opini o USBridge, też go rozpatrywałem. Chociaż ostanio wszyscy pieją z zachwytu nad jakościa muzy ze streamera ifi Zen Stream. Powstrzymują mnie przed przetestowaniem tego ifi bardzo słabe opini dotyczące softu bazowanego na Volumio...

Hej,

Tak, mam obecnie ten zestaw USB brodge signature + shanti + M2tech Young. Co mogę powiedzieć - jest tak dobrze ze nie rozważam póki co innych opcji 😂. Dynamika, separacja, przestrzeń - wsYstko zyskało dzięki USB bridge. 
M2tech ma zdecydowanie lepsze USB. Po Spdif jest o wiele gorzej( nie polecam). Realnie myśle ze to połączenie + moode audio + TIDAL hi-fi + dobre okablowanie (u mnie usb Taga Harmony bardzo pogarszało jakość- finalnie mam Audioquesta) jest bardzo dobre. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Witold Bjs napisał:

Hej,

Tak, mam obecnie ten zestaw USB brodge signature + shanti + M2tech Young. Co mogę powiedzieć - jest tak dobrze ze nie rozważam póki co innych opcji 😂. Dynamika, separacja, przestrzeń - wsYstko zyskało dzięki USB bridge. 
M2tech ma zdecydowanie lepsze USB. Po Spdif jest o wiele gorzej( nie polecam). Realnie myśle ze to połączenie + moode audio + TIDAL hi-fi + dobre okablowanie (u mnie usb Taga Harmony bardzo pogarszało jakość- finalnie mam Audioquesta) jest bardzo dobre. 

Dziękuję za odpowiedź, brzmi to zachęcająco, będę szukał rozwiązań USB w moim systemie z m2tech-echem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...