Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie muzyki przez raspberry pi 3


karol2

Recommended Posts

20 minut temu, Wito76 napisał:

@Bombalina , to kupujemy Allo DigiOne i w czwartek pogadamy jak to u nas gra.

A co do chińczyka, raczej nie planuję być królikiem doświadczalnym. Link na zasadzie ciekawostki etnicznej.

 

 

Jak dostanę zwrot za HiFiBerry Digi+ Pro też kupię Allo DigiOne 1.2, zasilacz też kupię ale później.

Jestem Ciekawy jak wypadnie u ciebie Allo DigiOne.

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem przed chwilą i póki co będę miał dwie, jeszcze mam 10 dni na bezkarne oddanie hifiberry. No ciekaw jestem. Że będzie lepiej to nie wątpię. Zbyt dużo osób tak twierdzi. Tylko ciekawe czy wycenię te różnicę na ponad 200 zł.
Kupię i będę miał spokój,nie będę się zastanawiał co by było gdyby. A jeszcze mam teraz możliwość oddać hifiberry więc czemu nie. Później musiałbym bujać się po forum czy olx ze sprzedażą ze stratą oczywiście.
Następny krok to powoli zbieram graty do budowy zasilacza, jakieś pierdółki będą mi szły z miesiąc z Chin więc trochę to potrwa.
A w listopadzie na imieniny zamiast skarpetek żona mi zasponsoruje mi lampy do wzmacniacza i w tym roku koniec. No może jeszcze kabelek rca-bnc do allo sobie sprawię, ponoć gra lepiej. I znowu pytanie czy to "lepiej" można zmierzyć kolejną stówą lub więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wito76 napisał:

Ja zamówiłem przed chwilą i póki co będę miał dwie, jeszcze mam 10 dni na bezkarne oddanie hifiberry. No ciekaw jestem. Że będzie lepiej to nie wątpię. Zbyt dużo osób tak twierdzi. Tylko ciekawe czy wycenię te różnicę na ponad 200 zł.
Kupię i będę miał spokój,nie będę się zastanawiał co by było gdyby. A jeszcze mam teraz możliwość oddać hifiberry więc czemu nie. Później musiałbym bujać się po forum czy olx ze sprzedażą ze stratą oczywiście.
Następny krok to powoli zbieram graty do budowy zasilacza, jakieś pierdółki będą mi szły z miesiąc z Chin więc trochę to potrwa.
A w listopadzie na imieniny zamiast skarpetek żona mi zasponsoruje mi lampy do wzmacniacza i w tym roku koniec. No może jeszcze kabelek rca-bnc do allo sobie sprawię, ponoć gra lepiej. I znowu pytanie czy to "lepiej" można zmierzyć kolejną stówą lub więcej.

Mi jak przypasuje Allo DigiOne 1.2 to kupię zasilacz i mam zamiar zbudować Malinkę w dużej obudowie z zasilaczem w środku tak żeby ładnie się prezentował odtwarzacz na stoliku audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wito76 napisał:

Fajny pomysł, tylko żeby było efektownie przydałby się jakiś wyświetlacz. Wtedy wygląda to jak rasowy player. Tylko co tam niby wyświetlać.

I zastanawiam się ile wifi ukradnie metalowa obudowa

Chciałbym zrobić coś takiego http://wstereo.pl/lucarto-audio-musica-psu-nowy-odtwarzacz-strumieniowy/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku nakładek jak i audio ogólnie jest że każda wydana złotówka z reguły wyznacza nową jakość w odsłuchu. Miałem możliwość zbadania tego na własnym systemie oraz uszach.To nie złudzenie,zastanawiacie się nad allo digione? Myślę że w tej kwocie jest naprawdę bardzo,ale to bardzo dobrze.Byłem zachwycony jakością i był level wyżej do stestowania,czyli signature.

Wniosek z tego taki,że gdyby nie było różnicy,to nie dopłaciłbym do całej zabawy dodatkowego 1k PLN,czy w sumie nie wiem ile bo nie podliczałem😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jutro dostanie tone board generic edition , teraz mam allo boss  i powiem ze na dwoch zasilaczach  jeden do raspberry a drugi do karty , to gra to fajnie , a jutro porownam z tym co mi przyjdzie , a teraz pytanie jak uruchomic tidala na volumio ? moze jakie wtyczki mam zainstalowac powiedzial by mi ktos co i jak>?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, comboss napisał:

ja tez jutro dostanie tone board generic edition , teraz mam allo boss  i powiem ze na dwoch zasilaczach  jeden do raspberry a drugi do karty , to gra to fajnie , a jutro porownam z tym co mi przyjdzie , a teraz pytanie jak uruchomic tidala na volumio ? moze jakie wtyczki mam zainstalowac powiedzial by mi ktos co i jak>?

Jestem ciekawy jak ocenisz Tone Board Generic Edition, czekam na opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się jeszcze zastanawiam w kontekście nakładki Allo DigiOne. W kilku miejscach znalazłem informację, że gra jeszcze lepiej z wyjścia Bnc zamiast z coaxial. Zainstalowałem niedawno w niezły interkonekt coaxial rca-rca z miedzi monokrystalicznej Neotech, jest różnica względem zwykłego z allegro, który miałem już w domu. I teraz należałoby zainwestować w kolejny kabelek z wtyczką bnc.

Tak się po chłopsku zastanawiam co się zmienia, że gra rzekomo lepiej, które prawa elektrotechniki mają tu zastosowanie.

W cenie kabelka bnc-rca np na miedzi Neotech mam zasilacz liniowy do maliny.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Wito76 napisał:

A ja się jeszcze zastanawiam w kontekście nakładki Allo DigiOne. W kilku miejscach znalazłem informację, że gra jeszcze lepiej z wyjścia Bnc zamiast z coaxial. Zainstalowałem niedawno w niezły interkonekt coaxial z miedzi monokrystalicznej Neotech, jest różnica względem zwykłego z allegro, który miałem już w domu. I teraz należałoby zainwestować w kolejny kabelek z wtyczką bnc.
Tak się po chłopsku zastanawiam co się zmienia, że gra rzekomo lepiej, które prawa elektrotechniki mają tu zastosowanie.
W cenie kabelka bnc-rca np na miedzi Neogeach mam zasilacz liniowy do maliny.

Naturalnym środowiskiem dla Coaxial jest wtyczka BNC ponieważ zachowuje parametry 75 ohm, nie wiem dlaczego producenci sprzętu na siłę wciskają wszędzie wtyczki RCA.

Czytałem że optymalna długość kabla Coaxial powinna wynosić 1,3 metra na wtykach BNC. 

Co do kabli Neotech miałem NeoTech NEI-3003 MK3 bardzo przyzwoity przewód ale trudny do lutowania ze względu na budowę kabla (puchnie wypełnienie) i trzeba używać wtyczek zaciskowych, można rdzeń lutować ale trzeba uważać.

Druga rzecz to zastosować wtyczki RCA o impedancji 75 ohm i tu jest problem ponieważ znalazłem tylko jeden model który (ponoć) zapewnia w/w parametry https://allegro.pl/oferta/dh-labs-rca-750-wtyk-rca-do-kabli-cyfrowych-9126721882

Oczywiście można zbudować kabel Coaxial z wtyczką BNC i RCA i będzie działam ale czy będzie różnica w dźwięku to by trzeba sprawdzić.

 

Mam zamiar zbudować nowy kabel Coacial:

  1. Wtyk RCA https://allegro.pl/oferta/dh-labs-rca-750-wtyk-rca-do-kabli-cyfrowych-9126721882
  2. Kabel (wersja 1 tańsza) https://allegro.pl/oferta/belden-1694a-v-przewod-koncentryczny-fioletowy-9434240219
  3. Kabel (wersja 2 droższa) https://audeos.pl/pl/p/Yarbo-SP-6801TC-kabel-kocentryczny-coaxial-OCC-7mm/1048
Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś obduowa pod PI4 i Digione 1.2? 

 

Obecnie mam pi4 i hifiberry digi+ pro i już pół roku czekam na digione signature i tak się nie mogę doczekać. Sprawdziłbym z chęcią tą Digione 1.2...

Czy jeśli postawie volumio na drugiej pi4 + digi 1.2 (mam wykupiony MyVolumio Virtuoso) i żeby móc na tym słuchać poprzez Volumio muszę się wylogować ze starej pi4 + digi+? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...