Skocz do zawartości

Układ i instalacja Kina domowego w nowym mieszkaniu


Dariusz Ogrodnik

Recommended Posts

Cześć.

Chciałbym w nowym mieszkaniu rozmieścić kino domowe które będę przenosił z mieszkania.
zestaw to YAMAHA RX-V483 LINK
głośniki 5.1 ELAC CINEMA 5 LINK


1. Jak najlepiej rozmieścić głośniki na tej przestrzeni? - (NOWY ZAŁĄCZNIK)
2. Mieszkanie jest w stanie deweloperskim, więc chcemy okablowanie puścić pod tynk/podłogę a na ścianach założyć gniazdka. Czy to ma sens? I jakie gniazdka nagłośnieniowe najlepiej?
3. Jak najlepiej zrobić połączenie projektor - HiFi? Ciągnąć kabel bezpośrednio od i do, czy znowu lepiej gniazdka HDMI przy wierzy i projektorze?
4. Jakie uchwyty do powieszenia na ścianie i na suficie polecacie by zawiesić te głośniki?


Pozdrawiam 

RZUT SALON_Nagłośnienie_nowe.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę pokazać ścian, bo jeszcze nie mam kluczy mieszkania. Jedyne czym dysponuję to rzut mieszkania.

W każdym razie wisieć mają tylne a jak widzisz ściana za kanapą - z tyłu jest krótsza - jakieś 1m. Z przodu gdzie będzie rzucany obraz z projektora planuje głośniki rozmieścić w odległości 3m.

Nie wiem czy tak trapez w ustawieniu głośników to dobry pomysł. Jakieś pomysły? 

 

Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie jest głupie :) Tylko na jakiej wysokości? Tak by stół nie przeszkadzał. No i czy te trochu małe satelitki dadzą radę na taką odległość?

 

Gdzieś czytałem że tylne głośniki do kina dobrze jest zawiesić z tyłu bo to jeszcze poprawia efekt przestrzenny. Teraz zgłupiałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Dariusz Ogrodnik napisał:

Tylko na jakiej wysokości? Tak by stół nie przeszkadzał. No i czy te trochu małe satelitki dadzą radę na taką odległość?

 

są różne szkoły. Jeżeli sama instrukcja od kolumn o tym nie mówi, to możesz pójść kwestią kompromisu, czyli nie za wysoko, żeby nie odnosić wrażenia, że dźwięk dobiega bardziej z sufitu, niż z boku/tyłu, ale też nie za nisko, żeby nic "po drodze" nie zasłaniało przepływu dźwięku. Może w granicach 120-150 cm?!

47 minut temu, Dariusz Ogrodnik napisał:

Gdzieś czytałem że tylne głośniki do kina dobrze jest zawiesić z tyłu bo to jeszcze poprawia efekt przestrzenny. 

Może to, o czy mówisz, odnosiło się do porównania systemów 5.1 z 7.1? W każdym razie rzuć okiem na rekomendowane prawidłowe ustawienia systemów 5.1, przy nich surroundy są bardziej z boku, niż z tyłu, więc powyższy układ może się sprawdzić.

A czy dadzą radę?! to jak zawsze wyjdzie w praniu, ale powinny spełnić swoją rolę Jeżeli nie, to wrócisz z tematem, "jaki zestaw kolumn 5.1 do Yamahy 483" ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...