Skocz do zawartości

dobry kabel głosnikowy


spinacz66

Recommended Posts

Jaki polecacie kabel głośnikowy do KD potrzebuję 2,5mm 3x3m odcinki. Kabel ma grać dynamicznie ale bez dominacji środka i góry 50/50%(z wyraźnymi dialogami) może być dół bardzo basowy to mi nie przeszkadza. Koszt na kabel i koszulki całkowity 300zł

Do tego potrzebował  bym odpowiedniej średnicy Silikonowych koszulek typu Y na kabel głośnikowy do zarobienia z moimi bananami Prolink TBC053

Edytowano przez spinacz66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czyli jest budżet :) i koniec,nie chcesz wydać.

Ok

Niestety strona oehlbacha mi się nie włącza więc nie mogę ci obecnie wysłać typów. Ja bym stawiał na czystą miedź w płaskiej konstrukcji. Uważam że to bardzo dobry kabel za na prawdę niewielkie pieniądze. Swego czasu był szeroko dostępny. Nie wygląda audiofilsko więc wyparły go inne droższe kabelki. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu małego dostepności kabli  oehlbach i koszulek sylikonowych na 100% jestem zdecydowany na te kable czy one tak samo brzmia jak 1008 co polecałeś?

http://www.oehlbach.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=12741

https://www.oleole.pl/kable-glosnikowe/oehlbach-crystal-wire-t25-250-2x2-5-mm-2-5m.bhtml?from=ceneo&p=98.99&cr=0&t=20190408-2337

6 godzin temu, spinacz66 napisał:

Znalazłem zarobione z bananami za 75zł 2,5mmx2,5m

 

Edytowano przez spinacz66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj też wchodzą każda

 Zasada jest identyczna. Tam miałeś sprężynkę która dociskala banana do ścianki złącza.

Tutaj "rurka" jest nieco szersza.

Ząbki i przestrzeń pomiędzy nimi pozwala na ściśnięcie "rurki" i także dopasowanie jej do terminala.

Powiem ci że to jedno z tych pytań audiovoodoo :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za kraj że na sklepie niby maja kable i wtyki bananowe a okazuję się że nie ma patologia normalnie i jeszcze łaskawie salony nie odzwonią jak AVStore  poinformować .Dziś przyjdzie 1008 kable a jutro po tygodniu dopiero wtyki prolinka WT 0460 sprężynowe

sklep mi przysłał kabel w w 2 odcinkach 2m i 10 m porażka żebym wiedział to bym tego nie zamawiał myślałem że będzie w całości 12m jak tłumaczą tak pakuje producent był zafoliowany z metka i zgrzane opakowanie. teraz moje pytanie czy jeden odcinek na przód mogę zastosować 2m a na central i prawy odcinki po 4 m? nie wpłynie to negatywnie?

Edytowano przez spinacz66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co oni Ci sprzedali?

Kupiłeś z rolki?

Jeśli tak to tam jest 50 albo 100m nie pamiętam. Jeśli kupiłeś z zakończeniem w tych metalowych pudełkach a rozumiem że nie to tam jest faktycznie 10m/

Coś tu poszło nie tak.

prawy i lewy kanał powinien być podłączony takim samym odcinkiem. Do centralnego może być inna długość.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na metry był w sklepie do kupienia za 18,45zł 1m myślałem że to w jednym kawałku będzie  nigdy sie nie spotkałem jak zamawiałem był zawsze jw jednym kawałku. Dziś rano patrzyłem starczy mi na szczęście z jednego kawałka 10m przody po 4m a central 2,2m

tu kupowałem https://www.conrad.pl/p/przewod-glosnikowy-oehlbach-1008-2-x-250-mm-przezroczysty-produkty-w-metrach-biezacych-1234867

Edytowano przez spinacz66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2019 o 10:49, spinacz66 napisał:

Co za kraj że na sklepie niby maja kable i wtyki bananowe a okazuję się że nie ma patologia normalnie i jeszcze łaskawie salony nie odzwonią jak AVStore  poinformować . 1

W grudniu coś od nich brałem , po 4 dniach zadzwoniłem bo nic do mnie nie dojechało ... mieli oddzwonić z informacją co i jak , nie oddzwonili , wydaje mi się iż zapomnieli o moim zamówieniu - tak czy siak 7-8 dni czekałem na gadżety co mnie mocno do nich zniechęciło ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak będę potrzebował po 15m na stronę do surroundów, to dostanę 3 kawałki po 10m każdy i mam to sobie poskładać?! 😂

przecież jasno jest napisane, że produkt jest w metrach bieżących, a tu takie przywalenie w ch***, co za dramat... współczuję doświadczeń, ale dobrze wiedzieć, kogo "w biznesie" omijać z daleka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego to jawne oszustwo. Bo miałem ten kabel i on jest sprzedawany w rolkach po 50 lub 100 m. Tego nie pamiętam. W każdym razie nie odcinki 10m.

Prawdopodobnie rozpakowali gotowe odcinki 10m które orhlbachk kiedyś oferował. One były po prostu tańsze. Albo dali ci kabel który klient oddał. Tak czy siak dla mnie żenada i oszustwo. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kubakk napisał:

W grudniu coś od nich brałem , po 4 dniach zadzwoniłem bo nic do mnie nie dojechało ... mieli oddzwonić z informacją co i jak , nie oddzwonili , wydaje mi się iż zapomnieli o moim zamówieniu - tak czy siak 7-8 dni czekałem na gadżety co mnie mocno do nich zniechęciło ;) 

To jakieś ledy?

Kabel był kupowany w Conrad elektronik to jakiś niemiecki dystrybutor niby jest jak pisze na nalepkach. AvStore banany zamawiane ale nie mieli już drugi raz jak składałem zamówienie tam to olewka więcej już tam nie zamawiam

Na nalepkach wszystko po Niemiecku opakowanie zgrzane i zszyte te z 10m a 2m tylko nalepa i nie zgrzane

naszczeście te 2 m wykorzystałem przy PC na głosniki miałem akurat 4 wolne banany

15553278723fe23034.jpg

Edytowano przez spinacz66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2019 o 10:49, spinacz66 napisał:

wtyki prolinka WT 0460 sprężynowe

 

3 godziny temu, spinacz66 napisał:

AvStore banany zamawiane ale nie mieli już drugi raz jak składałem zamówienie tam to olewka więcej już tam nie zamawiam

Nie chcę Cie zniechęcać do wtyków Prolinka , mam WT 0460 , TBC 052; TBC 055  i TBC 050 , i tylko ten ostatni się sam nie odkręca :) Nie wiem na czym to polega, wtyki Prolinka mam w kablach do głośnika centralnego i ilekroć sprawdzam / raz na tydzień przy odkurzaniu/ to te srebrne zakrętki są sporo poluzowane.

We wtykach innych firm jakoś się tak nie dzieje , a z tego co pamiętam nie dopłacałem za tą przypadłość :)   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie które się nie dokręcają po włożeniu kabla  do gniazda albo naprężeniu kabla bo po zarobieniu się dobrze zakręcaja nie wiem może to wina za grubej osłony silikonowej kabla albo sztuki mam kable 2,5mm to kabel z osłaną na max wchodzi zero luzu.  kiedy to sprawdze z ciekawości troche utne tej osłony.U mnie same się nie odkręcają amma 10 sztuk już 5 lat ogólnie jestem zadowolno z nich bo wtyk siedzi soldnie w gnieżdzie kabel jest zabezpieczony 2 śróbkami i wtyk nie sniedzieje. Mam też szpili z tej serii podobno są lepsze nie zauważyłem jedynie jest większy od spręzynowego. Masz tylko w centralu ja używam we wszystkich?

Edytowano przez spinacz66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...