Skocz do zawartości
hex

Selektor wejścia - wzmacniacz Denon PMA 1500 AE

Recommended Posts

Cześć!

Proszę o radę w sprawie szwankującego selektora wejść we wzmacniaczu Denon PMA 1500 AE. Zaczęło się od pojedynczych przeskoków z jednego wejścia na inne, niezbyt często, z biegiem czasu problem się nasilił i teraz to są prawdziwe fajerwerki - selektor skacze jak szalony z jednego źródła na drugie i jakby tego było mało to samo robi wzmacniacz - włącza się i wyłącza samoczynnie. Dzieje się tak czasami zaraz po rozpoczęciu odsłuchu, a innym razem po na przykład dwóch godzinach. Do wzmacniacza mam podpięty CD i BR Player. Wzmacniacz ma około 14 lat.

Czy da się to radę naprawić samemu, czy na przykład wyczyszczenie styków w tym selektorze coś pomoże?  Tutaj jest to pokazane https://derreparateur.ch/2017/10/12/denon-pma-2000e-input-selector-springt/ . 

Kupno nowego pieca to ostateczność, na razie chciałbym to jakoś ogarnąć możliwie po najmniejszych kosztach. Będzie coś z tego czy nie? 

Jeśli ktoś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem to proszę o radę. 

Dzięki! 

A sprawdź czy kabel zasilający jest dobrze wpięty. Ostatnio tak miałem z nowym. Wina był kabel. Jeśli tam jest ok to powinni być to do naprawienia niskim kosztem. 

Piotr

Mieszkam na Podlasiu, z tego co wiem to za bardzo nie mam gdzie się z tym udać i chyba najlepszym rozwiązaniem będzie wysłanie tego do serwisu Denona na naprawę pogwarancyjną. 

Ale jeszcze poszukam innych rozwiązań.