Skocz do zawartości

DAC do 600zł


4cHmEd

Recommended Posts

Do tych niskoohmowych słuchawek niewiele potrzeba do ich napędzenia. Rozumiem, że potrzebny DACoWzmak. Polecam ciut drożej ale wszystkomajacy DAP Fiio M6. Może robić za USB DACa. Ma wifi i może być streamerem. Obsługuje BT AptX. Obsługuje Tidala off linę. Spotify i inne apki. Ogólnie dobrze brzmi jak to DAC na kości ESS Sabre 9018. Nie ma wejść SPDIF, Coax a tylko USB C. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nic nie wiadomo a jednak 

Po pierwsze to kwestia słuchawek wyklucza nam wielkość pomieszczenia, jego akustykę i wszystko inne.

Po drugie kwestia samego daca do słuchawek świadczy o tym że źródłem będzie urządzenie cyfrowe.

Po trzecie to cena 600 zł . Mimo że.to dac że wzmacniaczem słuchawkowym to kwota nie pozwala na przebieranie i wybór pod kątem indywidualnych preferencji. 

Myślę że solidne urządzenia po prostu wystarcza. 

Ja nie doradzam w tym wątku.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, 1Ender napisał:

Ja też nie. I po akcji z jednym gościem, przestaje mi chcieć cokolwiek pisać. 

Pozdrawiam 

Nie przejmuj się takimi przepychankami forumowymi. Dobrze doradzasz i jak lubisz te klimaty audio i się interesujesz to rób to dalej. Dzięki Tobie dowiedziałem się o Marantz`ach CD 67 MKII czy SE i innych vintage sprzętach. Dobrze, że kilka osób zorientowanych spoza branży tu radzi. Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Janusz Duryn napisał:

Z nowych sprzętów to

Chyba miałeś na myśli IFI AUDIO iDSD Nano, bo on jest w cenie 600 zł. Black Edition to koszt 1000 zł. Nie znam tych Denonów, ale jeśli nie są wymagające to można by spróbować AUDIOQUEST DRAGONFLY RED.

Chyba trochę zgłupiałem, nie rozumiem was dosłownie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Janusz Duryn napisał:

To słuchawki didżejskie, więc powinny zagrać z miksera. DAC to nic innego jak karta dźwiękowa, sam DAC nie napędzi dobrze słuchawek. Potrzebny jest do tego wzmacniacz, dopiero w duecie lub takie combo (DAC + wzmacniacz) prawidłowo napędzi słuchawki. Masz te Denony czy planujesz zakupić?

Planuje kupić, ale znalazłem wyżej Sony i Pioneer;a i nie wiem co wybrać a tak naprawdę to nie wiem na co dokładnie się powinno patrzeć na słuchawki na wytłumianie to wiem ale inne? to nie mam pojęcia Jeśli by ktoś chciał mi pomóc to mam komunikatory GG\Skype\TS\Discord 

Edytowano przez 4cHmEd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Janusz Duryn napisał:

Z didżejskimi jest ten problem, że są mało popularne, nawet na MP3 Store nie kojarzę tematu o takowych. Ogólnie brak testów takich słuchawek, nie licząc Pioneera HDJ-X10 (1200 zł). Bez osobistego odsłuchu się nie obejdzie.

To co mi polecasz? muzyki słucham bardziej klubowych electro coś w tym stylu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Janusz Duryn napisał:

Najlepiej by było gdybyś udał się do sklepu i osobiście posłuchał kilku modeli z tego pułapu cenowego. Tak w ciemno to mogę polecić SoundMagic HP151, zamknięte, wygodne, łatwe do napędzenia (zagrają ze wszystkiego), nowoczesne brzmienie pasujące do Twoich gatunków. Pamiętaj, że gdyby nie podeszły to możesz je odesłać przed upływem 14 dni. Tu jest promocja do 15.04 na te słuchawki.

https://promo.mp3store.pl/

U mnie mało takich ciekawych słuchawek jest, małe miasto a do większego mam 90km

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Janusz Duryn napisał:

Nie słyszałem ich to trudno wyrokować. Denon ma w swojej ofercie dużo dobrych modeli, ale w dużo wyższej cenie. Akurat o tym modelu ciężko coś znaleźć w sieci. Możesz zaryzykować, nie podejdą, to odeślesz. Osobiście gdybym miał wybierać bez wahania wszedłbym w HP151.

Dam radę je podłączyć do mikser? i będą w miare ok grały? czy potrzebuje DAC"a i wzmaka do tego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...