Skocz do zawartości

TAGA Harmony TOS-415 + (jaki wzmacniacz?)


smitek

Recommended Posts

Witam,

chcę zainstalować w altanie ogrodowej nagłośnienie (odsłuch radia, strumieniowanie audio po bluetooth). Montaż głośników TAGA Harmony TOS-415 (czy to dobry wybór?) jest przewidziany na stałe natomiast pytanie brzmi jaki wzmacniacz do tego? Nie ukrywam że wszystko będzie się mieściło pod dachem altany. Budżet ok 500 zł - da radę coś znaleźć? 

 

IMG_0854.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na tym nie znam prawdę mówiąc. Ale wiem że u ciebie wzmak pochodzi dość krótko. A rozumiem że chcecie tam też rozmawiać?

Czy to taka altanka pod dyskotekę?

W tej cenie kupisz taki duży przenośny głośnik. Załatwiałem coś takiego kiedyś do żłobka. Ma funkcję karaoke i cieszy dzieci bo świeci

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odsłuch to tylko podczas małych imprez, pracy w ogrodzie itp.. dziś dopiero uda mi się sprawdzić JBL Xtreme 2. Przyszłościowo można założyć dwa takie głośniczki i połączyć je ze sobą za pomocą JBL Connect. Odpadają inne większe kolumny - zależy mi na tym aby głośniki były zamontowane na stałe... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że urządzenie przenośne to dobry kierunek, troszkę ich przerobiłem i najbardziej spasował mi Harman Kardon Go+Play (tylko nie micro). Nie jest najmniejszy i najlżejszy ale sąsiedzi na pewno nie będą z niego zadowoleni :) Nowe modele są dostępne z możliwością przesyłania muzyki strumieniowo i sparowania z drugim takim samym urządzeniem. W naszym klimacie ciężko będzie o wzmacniacz który można zainstalować na zewnątrz - chyba że jakaś stara pancerna Diora której nie będzie szkoda jak padnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Józef Herczek napisał:

Myślę że urządzenie przenośne to dobry kierunek, troszkę ich przerobiłem i najbardziej spasował mi Harman Kardon Go+Play (tylko nie micro). Nie jest najmniejszy i najlżejszy ale sąsiedzi na pewno nie będą z niego zadowoleni :) Nowe modele są dostępne z możliwością przesyłania muzyki strumieniowo i sparowania z drugim takim samym urządzeniem. W naszym klimacie ciężko będzie o wzmacniacz który można zainstalować na zewnątrz - chyba że jakaś stara pancerna Diora której nie będzie szkoda jak padnie.

I może cały rok wisieć w takiej altance? Wątpię

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, S4Home napisał:

I może cały rok wisieć w takiej altance? Wątpię

To fakt że nie da rady wisieć cały rok ale jest łatwe do przemieszczania i rozwiązuje problem muzyki w przyzwoitej jakości pod zadaszeniem. Montowane systemy na stałe widziałem w kilku altanach ale one były przeszklone i miały zamykane drzwi więc sprzęt był mniej narażony na czynniki zewnętrzne. Ciekawe tylko jak znosiły -20 stopni w zimie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem zrobiłem odsłuch JBL Xtreme.. jak dla mnie byłby wystarczający, nie chodzi mi o stworzenie dyskoteki. Tak jak piszecie podpięcie na stałe tego głośnika to nie najlepsze rozwiązanie, myślę że bateria długo by nie wytrzymała.

Co do systemu z głośnikami - wzmacniacz byłby montowany tylko w okresie letnim, co o tym sądzicie? Bo nie wiem czy jest sens się pchać w w tego JBL Xtreme i podejrzewam że te kolumny TAGA Harmony TOS-415 sprawdziłyby się lepiej. Podsuńcie jakiś pomysł - zakładając, że wzmacniacz pracowałby w okresie maj-sierpień :)

Może coś takiego: https://www.amazon.de/Sabaj-Digitaler-Verstärker-Bluetooth-optischer/dp/B01N10PF4B

 

i druga opcja:

Głośniki TAGA Harmony TOS-415 + Wzmacniacz TAGA Harmony TA-25MINI (schowany w skrzynce z plexi) + odbiornik BT AUX APTX - i chyba to rozwiązanie podoba mi się najbardziej :)

 

czekam na opinie

 

Edytowano przez smitek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...