Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 4000 zł


ws70

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

14 minut temu, Adam13 napisał:

Znam takie kolumny,jedną moge Ci podać bo nie są już w  sprzedaży / nie jestem sponsorem żadnej marki /np; JVC  ZERO,  a drugą  Stratos P20 firmy T+A 

Kolumny wiekowe, więc ciężko dziś znaleźć ich niezależne testy, ale szczerze wątpię żeby podane przez Ciebie modele cechowały się parametrami o których pisałeś. Sądzę, że zawierzyłeś temu, co napisano w katalogach firmowych. To błąd. Firmy podając parametry kolumn czerpią je najczęściej z sufitu, więc wyrabianie sobie na ich podstawie opinii jest mocno ryzykowne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Firmy podając parametry kolumn czerpią je najczęściej z sufitu, więc wyrabianie sobie na ich podstawie opinii jest mocno ryzykowne.

Święte słowa. Tylko jak tu żyć i wybierać nie wiedząc co prawda, a co nie? Kolega z forum zawsze powtarza "słuchać, słuchać, słuchać ..." ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opary gazu i pary wodnej w połączeniu niszczą zawieszenia membran głośników, parcieje chyba tak to się mówi.

Przypomnę słuchanie tak, ale musi się odbywać w tym samym pomieszczeni w który będą stał kolumny i na tym samym wzm. z korekcją ustawioną na "0" i przesłuchują na tych samych utworach z kilku gatunków, wtedy będziesz miał pełny obraz  co i jak gra. 

11 godzin temu, Kraft napisał:

Kolumny wiekowe, więc ciężko dziś znaleźć ich niezależne testy, ale szczerze wątpię żeby podane przez Ciebie modele cechowały się parametrami o których pisałeś. Sądzę, że zawierzyłeś temu, co napisano w katalogach firmowych. To błąd. Firmy podając parametry kolumn czerpią je najczęściej z sufitu, więc wyrabianie sobie na ich podstawie opinii jest mocno ryzykowne.

Sprzęt JVC wzm mam od lat 80r, miałem też Altusy 140 exp. ale wyminiłem je na Zero, i zostały do dzisiaj słucham na nich radio lub kaseciak, natomiast T+A od początku wieku, w tym czasie przez mój pokój przeszło dobrych kilkadziesiąt różnych firm wzm. i kolumn. Były przesłuchiwane na podst. CD, i płyt winylowych, niestety to co piszą obecnie że ten sprzęt  jest kultowy czy legendarny dla audiofili to przesada i tym bym się nie kierował. Co do jakości tego co mam było czasopismo niemieckie od akustyki robili testy na różnych modeli wzm, i kolumn z tamtych czasów /można poszukać/ na pewno znajdziesz były zgodne parametrami producentów . Sam też zajmuje się elektroniką i mam małe laboratorium, też zmierzyłem. Natomiast uczciwy producent podaje wszystkie parametry techn, a jakość kolumny nie zależy od mnóstwa głośników w obudowie wystarczają 3 ew.4 i wtedy wiesz że jest to sprzęt dobrze grający jeżeli ma utrzymane parametry.

Myślę że już wszystko wyjaśniłem.

 

11 godzin temu, Kubakk napisał:

Był kiedyś na forum podobny jegomość zza granicy , podobnie piszący , wpszoniak pamiętał jego wszystkie forumowe imiona ;) 

PS: czuje się jak na AS , tam podobnie po 1 pytaniu są 2 odpowiedzi ,a potem ludzie zaczynają "bredzić" :D

 

To napisz coś mądrego na pewno Wszyscy przeczytamy. No zaskocz mnie.

Nigdy nie logowałem się na żadne forum, ale je czytam czasami i niestety pisane są takie bzdury że postanowiłem się dołączyć do dyskusji i zapobiec naciąganiu ludzi na coś co jest im niepotrzebne .

11 godzin temu, Kubakk napisał:

Był kiedyś na forum podobny jegomość zza granicy , podobnie piszący , wpszoniak pamiętał jego wszystkie forumowe imiona ;) 

PS: czuje się jak na AS , tam podobnie po 1 pytaniu są 2 odpowiedzi ,a potem ludzie zaczynają "bredzić" :D

 

"Mądrości" Dawid45   https://forum.audio.com.pl/discover/content-started/

Proponuję przeczytać i zastanowić się co z tym zrobić.

Teraz masz odpowiedź dlaczego wcześniej nie zabierałem głosu na forach.

Edytowano przez Adam13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam. Minął prawie miesiąc i w międzyczasie zakupiłem kolumny. Stanęło na Monitor Audio GS20.

Kolumny grają na razie z amplitunerem kina domowego Yamaha RX-V579. Oczywiście jest lepiej niż ze starymi tonsilami ale wiadomo, że to nie jest to.

Planuję kupić wzmacniacz oraz jako źródło coś co pozwoli na dostęp do radia internetowego i spotify. Chciałbym się zamknąć w kwocie 4000 zł.

Co możecie polecić do tych kolumn?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam kupować wszystko mającego wzmacniacza (chociaż podobno yamaha r-n803 to dobry sprzęt więc do przemyślenia). Jak pisałem w pierwszym poście myślałem o hybrydzie Vincent sv500 lub Magnat mr780. Ale może ktoś coś innego poleci. Chciałbym na początek mieć powiedzmy z 5 typów do sprawdzenia. Co do spotify i radia internetowego to dopuszczam możliwość że w przypadku braku środków na początek będzie coś w rodzaju chromecasta - chociaż wolałbym np. Yamahe  wxad-10.

Co do dźwięku jaki mnie interesuje to nie bardzo umiem to opisać. Chodzi mi o to żeby był czysty, szczegółowy i bogaty-soczysty(?). Scena szeroka z dobrym umiejscowieniem instrumentów. No i byłoby dobrze gdyby ten dźwięk był taki już przy niższych poziomach głośności. 

Obecny amplituner w trybie direct gra mało szczegółowo a scena jest strasznie wąską - wszystko dzieje się pomiędzy głośnikami. Żeby muzyka w miarę brzmiała trzeba też podkręcić potencjometr. Po wyłączeniu trybu direct scena jest znacznie szersza, wszystkie dźwięki słychać lepiej, ale mam wrażenie że dźwięk jest z kolei jakiś taki spłaszczony - wszystko dzieje się w jednej linii i spada dynamika (o ile to jest dynamika - po prostu nie ma zróżnicowania w w poziomie głośności poszczególnych dźwięków, a dodatkowo mam wrażenie że bas staje się płytszy). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ws70 napisał:

Co do dźwięku jaki mnie interesuje to nie bardzo umiem to opisać. Chodzi mi o to żeby był czysty, szczegółowy i bogaty-soczysty(?). Scena szeroka z dobrym umiejscowieniem instrumentów. No i byłoby dobrze gdyby ten dźwięk był taki już przy niższych poziomach głośności. 

Na pewno nie za 4000zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Marek Jankowski napisał:

Na pewno nie za 4000zł.

Skąd ta pewność? Nie ma co zniechęcać kolegi. Ogólnie wiadomo, że jak nie znajdzie zadowolenia do 4tysi. to drożej wcale nie będzie łatwiej. Powyżej pewnej kwoty przyrost jakości jest znikomy, a ceny rosną gwałtownie. Myślę, że w okolicach kwoty 4k można już szukać przyzwoicie brzmiących kolumn. Ostatnio przyglądam się różnym ofertom, bo sam poszukuję nowych kolumn podstawkowych. Uwagę zwróciłem na kolumny polskiej firmy BMN. Dobre przetworniki, podzespoły elektroniczne i solidne wykonanie Link. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Muszę dozbierać jeszcze trochę ale do Bydgoszczy nie tak daleko mam więc jak nie wymyślę nic bardziej sensownego to pojadę 😉 Jest klub miłośnikow BMN i mimo, że to trochę "towarzystwo wzajemnej adoracji" jest to sporo ciekawych opinii tam można przeczytać. Oczywiście filtry trzeba w głowie włączyć bo czuć, że część opinii w jednym stylu jest jakby przez kogoś specjalnie pisanych na zapotrzebowanie. To moje odczucia tylko ale .... Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MariuszZ napisał:

Jeszcze nie. Muszę dozbierać jeszcze trochę ale do Bydgoszczy nie tak daleko mam więc jak nie wymyślę nic bardziej sensownego to pojadę 😉 Jest klub miłośnikow BMN i mimo, że to trochę "towarzystwo wzajemnej adoracji" jest to sporo ciekawych opinii tam można przeczytać. Oczywiście filtry trzeba w głowie włączyć bo czuć, że część opinii w jednym stylu jest jakby przez kogoś specjalnie pisanych na zapotrzebowanie. To moje odczucia tylko ale .... Pozdrawiam.

a widziałeś kiedyś klub nie wzajemnej adoracji ? :D 

PS: kolega tam o wzmacniaczu do 4tysi pisał ,a Wy o kolumnach , brawo Ja :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MariuszZ napisał:

temat wątku o kolumnach to trochę czuje się usprawiedliwiony 👍

Zdecydowanie jak byk! „Jakie kolumny do 4000” o kolejce wąskotorowej nie pisaliśmy no to chyba na temat 😁

A w tych BMN bardzo mi się podoba ten szczelinowy basreflex 

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Inferno napisał:

A w tych BMN bardzo mi się podoba ten szczelinowy basreflex 

Mi w nich wszystko się podoba ale zastanawiam się czy np. Berges 2 zagra dwa razy lepiej od FX 2, bo kosztuje 2 x więcej 😉 rozumiem, że iluminator kosztuje dużo więcej od tekstylnej pierscieniówki Scan Spika ale czy warto? Trzeba posłuchać 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrys prawdę mówiąc nie specjalnie mi się podoba wizualnie więc wolał bym raczej coś innego (słuchałem tego wzmacniacza i porównywałem z Musical fidelity oraz Vincentem i oba podobały mi się bardziej ze wskazaniem na tego drugiego - co prawda inne kolumny ale też MA tylko gold 50). Czy prócz cyrusa jakiś inny wzmacniacz tranzystorowy wart jest rozważenia  - oczywiście w założonym budżecie? 

No i jeszcze kwestia maliny... nie za bardzo wiem co i jak. Z tego co wyczytałem to to jest właściwie płytka jakąś z wejściami i wejściami, taki mały komputer pod kontrolą systemu z rodziny linuksa. Jak to w takim razie przystosować do moich potrzeb? Co konkretnie jest potrzebne? Nie chciałbym żeby obsługa była kłopotliwa - również ze względu na małżonkę. 

Edytowano przez ws70
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 12.04.2019 o 22:17, Adam13 napisał:

Przepraszam, ale nie udzielam lekcji, zapraszam do literatury fachowej. Znam takie kolumny,jedną moge Ci podać bo nie są już w  sprzedaży / nie jestem sponsorem żadnej marki /np; JVC  ZERO,  a drugą  Stratos P20 firmy T+A  napedzane są JVC JA-S77  

Witam

Wiem że odkopuje i w dodatku nie na temat:

Nie chcesz sprzedać JVC JA-S77? Szukam go już od 3 lat i przez ten czas znalazłem jeden nie warty uwagi.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam.
Odkopie temat bo jestem w podobnej sytuacji.
Pokój salonowy czyli jak ma 80% z nas/was gdzie dostęp mają wszyscy domownicy a kolumny stoją przy rtvce pośród innych, i to się nie zmieni, jedynie do słuchania je rozstawiam jak na foto.
Szukam jakichś paczek które zagrają na poziomie Pylon Sapphire 31 SEL bo takich słuchałem pod Roksanem Caspian którego zresztą kupiłem. I taki set mi pasowal i nawet bym takie kupił ale z racji pomieszczenia br musiałby być z przodu co zawęża krąg poszukiwań.
Słucham głównie elektroniki, lżejszej ale i cięższej, żona z kolei polski hip hop, to w 95% będzie leciało.
Kwota do dyspozycji to 3-4k używki, jeśli nowe to 5-6k mogę się zaratować .
Aha, mam jeszcze Denona PMA-1560 ale wolałbym z Caspiana słuchać bo Denon zwyczajnie jest za duży. Niestety, kompromisy.fc5501060cb625e920d34b20ec228933.jpg

Wysłane z mojego moto g(8) przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...