Skocz do zawartości

Zasilacz Tomanek ULPS mini


Recommended Posts

W grano mam zwykły zasilacz z zestawu 15V 0,5A

Pan Tomasz zasugerował z tych 2 zasilaczy wymienić ten do preampu, ale zgadzam się z Tobą że ,,wypadałoby" ten gramo też zrobić.

Wtedy temat zasilania miałbym z głowy tzn ten etap zamknięty.

Do Tomanka ULPS będzie dołożony kabel TMP 1m i zasili preamp, wzmacniacz mam narazie podłączony do gniazdka Van Den Hul z Oyaide.....listwa w ,,poszukiwaniach" tylko ten gramofon mi zostanie bo w Yamahe WXAD10 to szkoda inwestować

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chciałbym pociągnąć nieco ten wątek.

Czy ktoś miał może do czynienia z chińskimi zasilaczami liniowymi dostępnymi na aliexpress (niektóre z nich widzę też na amazon.de)?

np. taki: https://www.aliexpress.com/item/32862690591.html?productId=32862690591&productSubject=USB-DC5521-DC5V-7-5V-9V-12V-16V-24V-USB-DC5521-Dual-Output-Port-Ultra-Low&spm=2114.search0604.3.2.195dcf85XnpM0R&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10065_10068_10843_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_453_10084_454_10083_10103_10618_10304_10307_10820_10301_10821_537_536,searchweb201603_52,ppcSwitch_0&algo_expid=e6d8df57-1203-4687-992e-1e05d6c6abc5-0&algo_pvid=e6d8df57-1203-4687-992e-1e05d6c6abc5&transAbTest=ae803_3

Cena uwzględniając przesyłkę wychodzi nieco poniżej Tomanka mini. Ale mają wyświetlacz i selektor napięcia wyjściowego, co sprawia że mogą być bardziej uniwersalne i da się dla nich znaleźć zastosowanie nawet jak zmienimy DAC czy pre-amp.

Tylko co z jakością? Czy ktoś może ma jakieś doświadczenie i mógłby się podzielić wrażeniami?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2019 o 08:51, Pboczek napisał:

Wymieniałem kiedyś zasilacz w Dac, z impulsowego na Tomanka. Dźwięk dostał dociążenia, ale to jest zmiana która jest dla mnie z tych progowych. Nie spodziewaj się szału.

Jakie masz zasilanie w samym gramofonie? Tu też można powalczyć o zmianę.

Zwykły zasilacz 15V 1A.

Myślisz że jest sens ładować $ w zasilacz do gramofonu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pre mam już wymieniony od ok. 2-3 tygodni.

Czy zauważyłem różnicę? NIE

 

Czy jest sens wymieniać w gramofonie?

Biorąc pod uwagę że nie słyszę różnicy po wymianie w preampie to raczej szkoda ponad 400zł.

P.S

Czy dobrze myślę że ten wpływ byłby teoretycznie spowodowany tym że talerz dobróci się 33 1/3 a zwykły zasilacz przy różnego rodzaju spadkach napięcia spowoduje obrót np 33 1/1 ?????? ( oczywiście już nie biorąc pod uwagę że mam idealnie napięty pasek łączący silnik z talerzem i tak dalej).

Dnia 15.05.2019 o 21:05, Pboczek napisał:

Zmiany twojego zestawu postępują huraganowo

Fakt..... był taki okres czasu.

Już sobie troszeczkę usiadłem na dupie 😁

Mam charakter z tych którzy jak coś chcą to chcą to mieć jak najszybciej...... wiem że w temacie Audio to się nie sprawdza.

Z punktu widzenia czasu nie żałuję żadnego zakupu..... żadnego kabelka, skórzanej maty do gramofonu, podstawek antywibracyjnych pod gramofon, kabli zasilających, listwy + zasilacza od Tomanka itd itd natomiast...... porządne ustawienie kolumn w stosunku do miejsca odsłuchowego oraz dołożenie dwóch paneli akustycznych dało więcej jak te wszystkie gadżety 😁

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kamill00 napisał:

Czy dobrze myślę że ten wpływ byłby teoretycznie spowodowany tym że talerz dobróci się 33 1/3 a zwykły zasilacz przy różnego rodzaju spadkach napięcia spowoduje obrót np 33 1/1 ?????? ( oczywiście już nie biorąc pod uwagę że mam idealnie napięty pasek łączący silnik z talerzem i tak dalej).

No wiesz... z technicznego punktu widzenia to nie ma za bardzo sensu bo pomiędzy "zasilaniem" a silnikiem talerza są układy które odpowiadają za stabilizacją/kontrolę obrotów ( jeśli już to te układy mozna by poprawić). "firmowy" zasilacz musiałby być mocno wątpliwej jakości żeby to zakłócać.

Z audifilskiego punktu widzenia to wszystko jest możliwe ale jak się spytasz dlaczego to usłyszysz takie pomieszanie różnych teorii i wiary w cuda że albo uwierzysz albo przewrócisz sie ze śmiechu

Są nietoperze którzy słyszą wymianę kabla zasilającego odseparowany od gramofonu silnik napędzający, przy pomocy paska, talerz.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...