Skocz do zawartości

wzmacniacz Kenwood KA-3500 + ???


3dh

Recommended Posts

Witam serdecznie, 
Chciałem złożyć mój pierwszy zestaw stereo do małego pokoju. Muzyka: Jazz, Blues czasami klasyczny Rock. Niedawno zamówiłem wzmacniacz Kenwood KA-3500 (~1977 r.) i teraz zastanawiam się nad kolumnami. Mam do wydania 500-600 zł na coś używanego, lub 1000 zł na nowego.

PS. To pewnie głupie pytanie, ale co tam: Czy mogę sprawdzić wzmacniacz na samych słuchawkach? Wzmacniacz przyjdzie na dniach i chciałbym go przetestować chociaż na słuchawkach. Ewentualnie pożyczę dwa maluchy z mini wieży, tylko boję się, że mogę je spalić. Niestety nie znam parametrów tych głośniczków. (90 W, 6 ohm)

Specyfikacja wzmacniacza Kenwood KA-3500

Kenwood-KA-3500-Spec.png

Edytowano przez 3dh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wzmacniacz jest w pełni sprawny, kanały grają równo, potencjometry nie trzeszczą. W serwisie zostały wymienione kondensatory oraz tranzystor - wszystko zgodne z oryginalną specyfikacją." - taki jest opis.

Raspberry Pi, komputer, może kiedyś Bluetooth.

Nie chcę wydać tysiaka na kolumny bez gwarancji, albo chociaż możliwości odsłuchu.

To mały pokój w mieszkaniu w bloku. Nie wiem dokładnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz możesz sprawdzić na głośniczkach z miniwieży, nie przesadzaj tylko z poziomem głośności. Z tego co widzę, to możesz zastosować gole kable.

Co do kolumn jeśli pomieszczenie nie jest duże i możesz zastosować monitory, proponowałbym zestaw Pylon Audio Pearl Monitor. To uniwersalne kolumny, które bez problemu nagłośnią pomieszczenie do 20m2, to na pewno bezpieczne rozwiązanie. Ewentualnie Indiana Line Nota 260X to bardziej ciepłe i plastyczne granie.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Q21 za odpowiedź i propozycje. Poczytam opinie o tych głośnikach i pomyślę. 

Przydałyby się jeszcze jakieś propozycje z rynku wtórnego. Jestem zainteresowany głośnikami (monitorami?) Tannoy Mercury M1, ale nie wiem czy to dobry wybór dla tego wzmacniacza. Chciałbym, aby kolumny i wzmacniacz uzupełniały się, jeśli wiece o co mi chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz miałem okazję sprawdzić kolumny. Szumu praktycznie w ogóle nie słychać. Muszę przełożyć ucho do kolumny, żeby coś usłyszeć. Dźwięk podoba mi się nawet w tych śmiesznych kolumienkach Philipsa.

Jeśli chodzi o nowe kolumny, to chyba zdecydowałbym się na tę drugą opcję. W pierwszych nie podoba mi się brak siatki. Szkoda, że nie są też troszeczkę mniejsze. Mam mało miejsca w pokoju. Chyba muszę pomyśleć o stojakach.

Jeśli idzie używane kolumny, to nie mam pojęcia co wybrać. Ciągle czekam na jakieś propozycje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2019 o 15:41, 3dh napisał:

Przy okazji, na jaki rodzaj wtyków są te gniazda na głośniki?
 

Zaciski głośnikowe w tym wzmacniaczu wymagają gołych kabli. Być może akceptują też końcówki "widły". "Banany"  raczej nie wejdą (no chyba że wzmacniacz bardzo się Tobie spodoba i będziesz chciał wymienić sobie zaciski głośnikowe na bardziej uniwersalne).

Poniżej masz link do kabla (to akurat są zworki do kolumn) zakończonego z jednej strony "widłami" a z drugiej "bananami" (oraz zdjęcie ze strony Q21)
https://www.q21.pl/chord-signature-speaker-links.html

 

Pozdrawiam

obraz.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Niby tak. Ale z drugiej strony dostaniesz używane Tannoy M2 które bez problemu pokonają je w każdym repertuarze :)

 

Zamówiłem Tannoy Mercury M1. Jak przyjdą dam znać jak mi się podobają. Mam małe wymagania, niech tylko grają lepiej od pożyczonych Philipsów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...