Skocz do zawartości

Fronty do kina do 4 000 zł (używane)


PanKrzysztof

Recommended Posts

Wymieniłem amplituner, czas na fronty! Póki co tylko fronty, bo mocno mi zależy również na dźwięku stereo (docelowo będzie do tego osobny wzmacniacz, który chce kupić po wymianie kolumn).

Na ten moment źródło to Onkyo TX-RZ730, a obecne głośniki to JBL Arena 180. Jeśli chodzi o wymagania to:

- kolor najlepiej biały, ewentualnie czarny
- głośniki będą używane do muzy 60%, kino i gry 40%
- to co podoba mi się w JBL to dynamika, więc chciałbym żeby kolejne kolumny również grały z pazurem
- powinny grać dobrze nie tylko przy wysokiej głośności, fajnie jakby potencjał był słyszalny chwile wcześniej 
- na przyszły wzmacniacz chce przeznaczyć około 2500 zł, więc fajnie jakby kolumny były w stanie dobrze zagrać ze źródłem z takiego budżetu
- pokój mam około 30m, więc raczej coś większego

To, co do tej pory udało mi się znaleźć przeglądając Allegro:

- B&W CM8
- B&W CM9
- B&W 683
- Dali Opticon 6
- DYNAUDIO Excite X32
- Canton Vento 809 890 890.2DC
- Canton Vento 880 DC
- Canton Vento 809
- Monitor audio silver 500
- Magnat Quantum 1005
- FOCAL CHORUS 816 
- Infinity Kappa 8,2 i model II
- Quadral Platinum M40
- TANNOY Revolution XT 8F
- Klipsch RF-63 
- Klipsch RF-82 II

Wiem, że Infinity jest ciężkie do napędzenia. Wizualnie podobają mi się Dali i Klipsche. Nie znalazłem nic Kefa, ale może źle szukałem. Będę wdzięczny za pokierowanie w którym kierunku/firmy pójść, albo na jakie inne zwrócić uwagę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się, żę trochę wykluczę z listy, a Wy mi jeszcze dodaliście, no nieźle :D Kefa mam już na radarze, będę sprawdzał oferty - jeszcze może podpytam, to w jaki wzmak celować do nich? Chce kupić najpierw fronty, żeby już kino działało, ale mam w planach osobny wzmacniacz do muzyki z wejściem na końcówkę - myślałem coś o Arcamie, Atollu, Creeku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz zapewne o ofercie eic outlet. 

Tak te kolumny są znacznie lepsze. 

Ale! Nie dla każdego. Względem xt8f mają wyraźnie mniej basu. To kolumny dla osób lubiących bardzo równy, stereofoniczny, wciągający dźwięk. Absolutnie nie dyskotekowy. Mimo że pokazują klasę jak grają głośno. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na dostępne oferty, to wybór właściwie zawężam do dwóch modeli, które zostały już wcześniej wspomniane:

TANNOY PRECISION 6.2

KEF Q750

Kefy są ponad 1 000 zł tańsze i też poczytałem sobie trochę o nich - generalnie powinny bardziej odpowiadać brzmieniu, do którego w pewien sposób przyzwyczaiłem się przy JBL'ach. Lubię dźwięk pokroju analitycznego - często słuchawki tak dobieram, ale w kolumnach jednak z racji słuchanej muzyki (raczej funk, elektronika, rock) lubię gdy bas jest dobrze zakreślony. Jak wydam mniej na kolumny, to będę miał więcej środków na wzmacniacz.

Co wybrać spośród nich, pamiętając też, że muszą w miarę spisywać się w kinie domowym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precision 6.2 - zyskuje sterofonią, przestrzenią, swobodą grania. Bardzo zróżnicowanym aczkolwiek nie za dużym basem.

KEF Q750 - mają większy bas, są spokojniejsze, mniej zróznicowane

Quantum 807 to połączenie obu plusów powyższych kolumn. Świetna kopułka, znakomita swoboda grania i moc.  Wymagają dociążonego wzmaka aby pokazać klasę.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...