Skocz do zawartości

Recommended Posts

U mnie granity się nie sprawdziły. Podkleiłem je filcowymi podkładkami, które sprawiły że świetnie przesuwało mi się wraz z nimi kolumny (szukając najlepszego ustawienia) po podłodze z gresu szkliwionego, ale...... po jakimś czasie zaczęły mnie znów drażnić wysokie tony.

Na początku myślałem, że nie jest to realne, że podniesienie kolumn dosłownie o kilka centymetrów zrobi taką różnice.......a jednak.

Po usunięciu granitów sytuacja wróciła do normy. Wyszło na to, że jednak według moich preferencji dźwiękowych głośnik wysokotonowy musi znajdować się nieco poniżej ucha - po prostu było za wysoko.

Teraz granity "robią" za podstawki pod trafo dla gramofonu oraz głośnik przenośny......tak poprostu, aby nie zalegać w szafie 😁

20200331_004817.jpg

20200331_005008.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

8 godzin temu, Kamill00 napisał:

U mnie granity się nie sprawdziły...

U mnie też :) A słysząc jak to zadziałało na dźwięk, śmiem twierdzić, że nigdzie się nie sprawdzą, ale to oczywiście moje zdanie. Odkrycia dokonałem w ten sposób, że po zastosowaniu własnoręcznie wykonanych standów z granitowymi blatami (nie miałem w stosunku do nich żadnych oczekiwań związanych ze zmianami w dźwięku, chodziło tylko o estetykę) słuchanie zaczęło być męczące. Nie mogąc znaleźć innej przyczyny, po wielu dniach powróciłem na chwilę do starych stalowych podstawek, nie bardzo wierząc, że to o to chodzi. No cóż, okazało się, że jednak o to :) No i się zaczęło...😂 (wątek "Wibracje i drgania")

8 godzin temu, Kamill00 napisał:

Na początku myślałem, że nie jest to realne, że podniesienie kolumn dosłownie o kilka centymetrów zrobi taką różnice.......a jednak.

Z moich obserwacji wynika, że raczej materiał jest czynnikiem działającym niekorzystnie, nie zaś zmiana położenia kolumny. Właściwie to u mnie pod tym względem nic się nie zmieniło, bo obie pary standów miały taką samą wysokość. Sporo natomiast zdziałały gumowe (najpierw próbnie były filcowe) podkładki pomiędzy kolumną a podstawką (odpowiednio sprężyste i podatne względem masy kolumny). Zachęcam do wypróbowania. Koszt żaden, a można się zaskoczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...