Skocz do zawartości

No dobra... Kto próbował takiego czyszczenia?


Recommended Posts

1 godzinę temu, Audio Autonomy napisał:

Ciekaw jestem jednak na ile ten klej wleje się w rowki i jak dokładnie wyczyści płytę...

Może to i dobry patent , ale oszacowałem skalę ryzyka, i jak by ten klej jednak nie zszedł tak jak na filmiku z mojego pierwszego wydania "The number of The beast " bo pomyliłem jakaś literkę w jego symbolu przy zakupie ,to bym chyba nie darował sobie własnej głupoty do końca życia. :) Aż tak odważny nie jestem :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki preparat (nie klej) był dostępny w sklepach Pewex w końcu lat siedemdzisiątych ub wieku. Z tym, że po zastosowaniu calość robila się jak mleczny żel i zdejmowało się po kilkunastu minutach bez żadnych problemów. Caly kurz z płyty przywieral do tego żelu. Cena ok 15 dolarów za opakowanie wystarczające na ok 40 płyt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły z Ciebie ,,górnik,, Tak, to jest chyba to samo. Ale cena wtedy (w latach siedemdziesiątych) byla porównywalna ze średnią miesięczną pensją. Teraz to ,,taniocha,,:D. A na marginesie, to pierwszy raz zobaczylem to w jakimś programie muzycznym w tv. Tak więc pomysl z klejem to moim zdaniem bardzo niebezpieczna namiastka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie tworzyć nowego tematu , jak ktoś z Krakowa to :

 

 

"I w końcu nadszedł ten dzień! Z okazji RECORD STORE DAY przygotowaliśmy dla Was promocję w naszym sklepie stacjonarnym. Tylko w sobotę (13.04) przy zakupie dowolnych dwóch płyt, cena drugiej płyty zostanie obniżona o 50%.

Pytajcie też o specjalne, limitowane winyle przygotowane specjalnie na ten dzień!

Zapraszamy jutro od 11 do 19"

 

Music Corner

https://www.facebook.com/MusicCornerpl-155821284432692/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, audiowit napisał:

Może wpadnę. Tylko jutro mam mnóstwo zalatwień, a jeszcze do przetestowania kilka gadżetow audio, w czym nowe plyty nie pomagają ;).

Ciekaw tylko jestem czy promocja dotyczy tylko vinyli?

Pewnie tak ,ale jeśli nic się nie zmieniło to warto zagadać , kiedyś miła Pani w okresie okołoŚwiątecznym zrobiła mi dobre ceny na 3 winyle jak brałem :D

A teraz przy okazji wybadałem u Nich 2 ciekawe cd-ki a niedługo jakaś okazja by je otrzymać się nadarzy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Audio Autonomy napisał:

Myślę, że czas zależy od tego jakiego kleju użyjemy. Jedne kleje do drewna wysychają wstepnie w 15 minut, a inne w kilka godzin. Może i warto przetestować ten sposób na jakichś odpadkowych winylach, których nam nie będzie szkoda gdyby jednak kleju nie dało się tak łatwo usunąć :)

No własnie chyba coś takiego zrobię.

Najbardziej zastanawia mnie jednak konsystencja. Im gęstszy klej tym trudniej będzie mu wejść głębiej "w rów' ;)  . Ale z drugiej strony przy zdejmowaniu... hmmm🙄

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a próbowaliście miękkiej szczotki delikatnego detergentu i cieplej wody? Ja na jednym kiermaszu kupiłem jakieś stare Rosyjskie vinyle trzeszczące niesamowicie. Ryzyko było bardzo niewielkie wiec spróbowałem patentu bieżącej wydy delikatnego detergentu i poprawiło się niesamowicie - miękki papierowy ręcznik do wysuszenia i vinyl grał 10 razy lepiej. Oczywiście na bardzo prostym i pewnie mało wymagającym gramofonie Regi ale jednak. Oczywiście nie ryzykowałem dobrych nowych płyt tylko zjechaną zakurzoną staruszkę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

 Nie lepiej bylo by uzyc wody destylowanej? I nie trzec zadnym zmywakiem nawet najdelikatniejszym ale strumieniem wody destylowanej np z jajka niespodzianki do smigus dyngus lub nie wiem ,nabic syfon wodą destylowaną ? Tylko nie wiem czy Co2 szkodzi plycie .

Co do kleju to moze  czysty lateks  bylby lepszy  lub samochodowa guma w spreyu ? 

Albo ekstremalne czyszczenie : najpierw WD-40 potem alkohol izopropylowy  

 

PS : Nie mam plyt wiec sie nie znam

 

Pozdrawiam :) 

 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...