Skocz do zawartości

Dali Zensor 1 AX jako tylne głośniki zestawu 5.1


nazghul

Recommended Posts

Chciałbym w niedalekiej przyszłości zestaw do kina domowego - ale chciałbym aby tylne głośniki np. z Dali Zensor 7 + vokal to były Dali Zensor 1 AX - tak aby czasami można je było zabrać do ogrodu, na działkę czy na wyjazd jako samodzielne aktywne głośniki bluetooth. Czy można je normalnie podłączyć kablami do zestawu 7.1 z np. yamahą rx-v685 jako pasywne głośniki?

Myślałem jeszcze nad systemem yamaha 2 x musiccast20 ale one musiałyby cały czas pracować jako głośniki bluetooth i to pewnie byłaby gorsza jakość dźwięku poza tym wymagały stałego podłączenia do prądu.

Są jeszcze jakieś inne ciekawe rozwiązania takiego pomysłu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam yamahy :) w sumie to nie mam nic i wszystko to dopiero plany które chciałem zacząć od zensor 1ax kupione na już a po remoncie i przebudowie salonu kupić resztę. Teraz i tak nie mam miejsca na 7.1 z subem

Widocznie zle zrozumialem opis z strony producent  ze ax moga dzialac jako pasywne "zaprojektowany w taki sposób, aby otrzymać wszystko co najlepsze z jego pasywnego procesora ZENSOR, niezależnie od rodzaju sygnału.".

 

W takim razie pytanie jaki najlepiej amplituner z pelnym preout do takich glosnikow i czy jakosc dzwieku nie bedzie gorsza od zwyklych dali zensor 1. Same glosniki więcej o 1k zł plus drozszy amplituner to pewnie kolejne 1k i za to juz moge sobie kupic zwykle zensory i oddzielne porzadne glosniki bt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy napisali, Zensor 1 AX mogą pracować tylko jako konstrukcja aktywna. Powiem szczerze, że nie widzę za bardzo sensu budowania systemu kina domowego, wykorzystując tą wersję aktywną. Oczywiście przy wybranych modelach amplitunerów można je podłączyć jako aktywne, ale wiąże się to z dosyć utrudnioną obsługą.

Zensor 1 AX to typowe monitorki do łatwego nagłośnienia niedużego pomieszczenia wysokiej jakości dźwiękiem ze źródeł zewnętrznych, nie wymagając stosowania zewnętrznego wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...