Skocz do zawartości

Dobór wzmacniacza do systemu 5.0


Marioxxl74

Recommended Posts

Gratuluję bardzo dobrego wyboru kolumn. 

Wybór amplitunera zależy od Twoich preferencji. W budżecie około 2 tys. zł. masz kilka ciekawych propozycji. Spójrz proszę na Denon AVR-X2500H, Onkyo TX-NR686, najnowszy Pioneer VSX-934, Yamaha RX-V685 oraz Marantz NR1509. Każdy z powyższych ma pełną fukcjonalność sieciową, Denon i Marantz dodatkowo platformę Heos, Yamaha natomiast MusicCast. Większe różnice natomiast występują w brzmieniu poszczególnych urządzeń. Na pewno pod względem jakości stereo najlepiej sprawdzi się Marantz, chociaż pod względem mocy jest to najsłabsze urządzenie. Yamaha jest najbardziej kinowa, efekciarska, wyraźnie eksponuje skraje pasma. Onkyo i Pioneer to taki złoty środek z dobrą równowagą, szybkością i dynamiką.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne dzięki za podpowiedź i nakierunkowanie,na tą chwilę chyba najbliżej mi do Onkyo który na dodatek mogę dostać za 1,9tys.

Co do zaproszenia to jednak od zachodniej granicy trochę daleko,poza tym cały tydzień pracuję za granicą i tylko na weekendy jestem w kraju.Muszę poszukać jakiegoś salonu bliżej mnie do odsłuchu.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i narodził się nowy problem.

Zaczęliśmy kompletować zestaw kina domowego dla córki,młoda wybrała kolumny Magnat Shadow 207 które są już zamówione,docelowo ma być cały zestaw Shadow 5.0+sub.Miało to śmigać z Denonem AVR-X2500H i odsłuch tego był zadowalający jednak teraz okazuje się że ten amplituner nie zmieści się fizycznie i jesteśmy skazani na amplituner slim(13,5 cm wysokości max).Wykorzystane to będzie 50%muzyka 50%filmy i gry. W budżecie ok.2tys znalazłem Marantza NR1509 i 1609 i teraz pytania:

1.Czy te amplitunery pociągną takie kolumny?

2.Czy będą dobrze brzmieć z Magnatem?(Tam gdzie robiliśmy odsłuchy nie mają Marantza)

3.Czy warto dokładać do 1609 dla tych 5W?(rozbudowa do Atmosa nieprzewidywana)

4.Czy może jest jeszcze coś w ww.budżecie warte zainteresowania?

Edytowano przez Marioxxl74
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrzebujesz amplitunera slim i ma być w połowie wykorzystany do muzyki, to moim zdaniem powinieneś celować w marantza. Jeżeli nie rozbudujesz kina do atmosa model 1509 powinien Ci wystarczyć. A jak będzie grał z wybranymi przez Ciebie kolumnami, powinieneś posłuchać sam bądź też zasugerować się tym co powie branża. U mnie model ten gra z dali zensor 5 i zarówno w kinie jak i w stereo gra to moim zdaniem bardzo przyzwoicie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po krótkiej przerwie.

Remontujemy mieszkanie córki i w międzyczasie kompletujemy KD.Na tą chwilę mamy zamówione Magnaty Shadow 207 na front i amplituner Marantz NR1609,jako central Shadow center 213.Nie mamy jeszcze satelit i tu zaczyna się kolejny problem 😁 a mianowicie młoda wynalazła naprawdę okazyjnie Shadowy 205(nowe) tylko jak podłogówki będą grały jako surroundy? Trochę pogrzebałem w czeluściach netu i jestem jeszcze głupszy niż byłem bo trafiłem na dwie szkoły,jedna twierdzi że będzie bardziej dynamicznie niż z monitorami a druga że będzie gorzej bo podłogówki są bardziej prądożerne i stracą na tym inne kanały.

Proszę o pomoc bardziej doświadczonych w tym temacie ode mnie.

Co wybrać Shadow 205 czy 203?Te 205 są minimalnie droższe od 203 do których dodatkowo trzeba dokupić podstawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cały set Shadow 207,203,213 podłączony do Marantza NR 1609 zagrał naprawdę ładnie,jednak po miesiącu gdy kolumny się wygrzały to dopiero jest bomba.Na początku chciałem dokupić suba typowo pod muzykę np. Tannoy TS2.10 ale teraz jest on niepotrzebny i zamówiłem 302 typowo do kina.Ale żeby nie było tak różowo to pojawiła się choroba "chcę jeszcze lepiej". Postanowiłem dokupić końcówkę mocy do napędu frontów.Wynalazłem PRO-JECT AMP BOX SE używkę za 450PLN,poradzicie mi czy uzyskam poprawę dźwięku dzięki niej.Odpowiada mi jeszcze jej rozmiar(może stać niezauważona za telewizorem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie bardzo wiem jak określa się te klasy dzwięku ;) ale oczywiscie zgadzam się z kolega, że podłączając zewnętrzną koncówkę mocy bądz też wzmacniacz dzwięk ulegnie poprawie. To samo zaobserwowałem u mnie po podłączniu wzmacniacza, który działa jako koncówka mocy. Nie wiem czy w kinie będzie to aż takie wielkie WOW jak w stereo, ale odciążysz pozostałe kolomny a to na pewno pójdzie też na plus dla całego systemu :) . Pozdrawiam i życzę przyjemności ze słuchania muzyki :) . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub już był zamówiony ale przyszedł obity i wrócił do właściciela,był to Magnat 302a. Teraz jednak rozważam coś lepszego,rozglądam się za:              Tannoy Ts 2.10

Heco New Phalanx 202a

B&W ASW610

ewentualnie Shadow 300a(pasowałby wizualnie do całości). 

Który z powyższych najlepiej sprawdzi się zarówno w kinie jak i w stereo?          

 

Edytowano przez Marioxxl74
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...