Skocz do zawartości

Fiio m9


Fisher85

Recommended Posts

Od pewnego czasu nakręciłem się na fiio m9 - przenośny odtwarzacz muzyki. Wybrałem go z uwagi na to, że chciałbym zacząć przygodę z muzyką dobrej jakości, ale na razie nie stać mnie na cały zestaw audio z amplitunerem i kolumnami. Na razie chciałbym zainwestować w przenośny odtwarzacz i dobre słuchawki. Pytanie tylko czy w późniejszym czasie taki Fiio m9 może posłużyć jako „biblioteka” do rozbudowanego systemu audio? Tzn czy jako źródło dźwięku będzie spełniał swoją funkcje w połączeniu ze wzmacniaczem i kolumnami? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Fisher85 napisał:

dobra opcja na początek, bardzo lubię soczysty bas, można na to liczyć w tym modelu?

Tu dużo zależy od słuchawek lub wzmacniacza i kolumn gdybyś wykorzystał FiiO jako DAC`a. Gra ten DAP lekką "V" ale o soczystości basu trudno mi się wypowiedzieć. Podłączyć można do każdego zestawu stereo przez przejściówkę jack 3,5mm na 2xRCA lub bezpośrednio do gniazda jack 3,5mm jeśli będzie dostępne. W opcjach należy tylko ustawić wyjście Line Out (LO) Ja wykorzystuję go jako streamer wifi parując ze wzmakiem przez BT (AptX). Po aktualizacji firmware DAP obsługuje Tidala Master (MQA). W moim odczuciu jakość strumieniowanej muzyki jest zadowalająca ale nie tak dobra jak przy połączeniu kablem. To co oferuje ten grajek to rozwiązanie jak ktoś potrzebuje uniwersalnego urządzenia - DACa do stacjonarnego systemu i DAPa na spacery. W innym przypadku w tej cenie można już kupić do systemu dedykowanego DACa o lepszym brzmieniu. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2019 o 15:34, MariuszZ napisał:

Tu dużo zależy od słuchawek lub wzmacniacza i kolumn gdybyś wykorzystał FiiO jako DAC`a. Gra ten DAP lekką "V" ale o soczystości basu trudno mi się wypowiedzieć. Podłączyć można do każdego zestawu stereo przez przejściówkę jack 3,5mm na 2xRCA lub bezpośrednio do gniazda jack 3,5mm jeśli będzie dostępne. W opcjach należy tylko ustawić wyjście Line Out (LO) Ja wykorzystuję go jako streamer wifi parując ze wzmakiem przez BT (AptX). Po aktualizacji firmware DAP obsługuje Tidala Master (MQA). W moim odczuciu jakość strumieniowanej muzyki jest zadowalająca ale nie tak dobra jak przy połączeniu kablem. To co oferuje ten grajek to rozwiązanie jak ktoś potrzebuje uniwersalnego urządzenia - DACa do stacjonarnego systemu i DAPa na spacery. W innym przypadku w tej cenie można już kupić do systemu dedykowanego DACa o lepszym brzmieniu. Pozdrawiam.

Dzięki za cenne rady :) rzeczywiście odpuszczę na razie m9, może w przyszłości, na razie małe kroczki ;)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...