Skocz do zawartości

Budowa Dolby Atmos w nowym salonie


RPRT07

Recommended Posts

Udało mi się w końcu kupić nowe mieszkanie. Od dawien dawna marzyło mi się małe kino domowe w domu. Aktualnie posiadam tradycyjny zestaw 5.1. Chciałbym rozbudować zestaw o parę głośników sufitowych. Aktualnie jestem na etapie prac wykończeniowych i to jest właśnie ten moment kiedy muszę zadecydować jak poprowadzić wszystkie potrzebne przewody oraz gdzie przygotować zabudowę.

Mój salon jest dość specyficzny ponieważ posiada 28m2 wspólnie z jadalnią oraz kuchnią. Część typowa salonowa ma wymiary 3,72m na 3,07m. Telewizor w tym układzie byłby umieszony na ścianie 3,07m. Nie jest to duża przestrzeń dlatego na ten moment jestem zdecydowany na zestaw 5.1.2 gdzie nowymi elementami byłby jedynie głośniki sufitowe. 

Mój aktualny zestaw: 

  • Denon AVR 2807
  • DALI Blue 6006
  • DALI Ikon Vokal 1
  • DALI Blue 2002
  • DALI Concept Sub

Planuje kupić nowy amplituner pod Dolby Atmos.

Zestaw chciałbym używać do oglądania filmów z Netflix'a oraz do gier z Xbox'a One X.

Na nowe głośniki chciałbym przeznaczyć do 1000 zł za parę.

  1. Jakie modele głośników sufitowych są warte uwagi? Które polecacie i dlaczego? Czy warto dopłacić do Dali Phanton E50?
  2. Jak przygotować zabudowę pod takie głośniki (jakieś wygłuszenie, kołki antywibracyjne)? Moja wiedza ogranicza się do przygotowania sufitu podwieszanego, wywierceniu odpowiednich otworów oraz doprowadzenia przewodów głośnikowych.
  3. Jaki amplituner jest warty uwagi w cenie do 2500 zł? Ewentualnie mogę przeznaczyć do 3000 zł jeśli będzie warto dopłacić.
  4. Czy warto przy moim układzie pokoju inwestować w zestaw 5.1.4 ?

Dziękuję za Wasz czas i odpowiedzi w temacie. Pozdrawiam Arek

 

 

 

 

F36292A3-D1A7-44C8-B8F5-9DF3532C7BBD.png

Edytowano przez RPRT07
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...