Skocz do zawartości

Onkyo TX-8270 - brak obrazu 1080p


vtr

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

Mam MacBooka Pro podłączonego przez amplituner Onkyo TX-8270 do projektora Epson EH-TW5650, wszystko po kablu HDMI.

Problem polega na tym, że gdy włączam na laptopie nominalną rozdzielczość 1080p obraz w ogóle się nie pojawia i wyświetla się komunikat jakby żadne urządzenie nie było podłączone do projektora. Przy rozdzielczościach niższych tj. do 1080i wszysko śmiga jak należy. Do amplitunera mam jeszcze podpięte PS4 i tam żadnych problemów nie ma. Jednak gdy z komputera 1080p chcę się przełączyć na konsolę to obraz wtedy też się nie pojawia, tak jakby cały wzmacniacz się zawiesił. Dopiero po restarcie wszystko wraca do normy, do momentu kolejnej próby włączenia 1080p z MacBooka.  

Przy bezpośrednim połączeniu komputera z projektorem problem z 1080p nie występuje, więc wydaje mi się, że wina leży po stronie amplitunera. Próbowałem różnych kabli HDMI, wszystkie 60Hz o różnych długościach oraz włączania i wyłączania funkcji HDMI CEC, bez skutku. W specyfikacji amplitunera jest napisane, że obsługuje rozdzielczość Full HD, a nawet 4K, więc teoretycznie powinno wszystko działać.. Zdaję sobie sprawę, że różnica między 1080p a 1080i jest ledwie zauważalna, ale chodzi o sam fakt, żeby wszystko działało jak należy i żeby wykorzystać pełnię możliwości całego zestawu.

Bardzo proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji onkyo daje na tv 1080p jeśli na wejściu ma 1080p , może z laptopa idzie 1080i ? ;) 

U mnie onkyo 676 (ampli KD ale to to samo co 8270) z PC daje 1080p na tv

Sprawdź:

-aktualizacje amplitunera jak i sterowników karty graficznej

-w ustawieniach panelu karty graficznej ( u mnie np nvidii) wyświetlanie , zmiana rozdzielczości jeśli nie masz w nawiasie (natywnie - jak u mnie) to pewnie dlatego wysyła Ci 1080i

Jak w pot playerze przestawię dźwięk bym na słuchawkach słyszał także , to potem nie pobiera mi np. DD 5.1 z filmu , na dekoderze tv kablowej też jak się nie poprzestawia to może pokazać 720 a nie 1080 itd. takich akcji , kombinacji jest multum , i to zazwyczaj użytkowników się "gotujący" nie potrafi znaleźć przyczyny. By winny był amplituner to przypadek zapewne 1 na 1000 albo rzadziej.

Nie wiem czy klonujesz , czy ustawiasz na 2 ekrany , to też ma wpływ

sss.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuję za zainteresowanie problemem.

Zarówno amplituner jak i Macbook mają najnowsze aktualizacje.

W Macu to trochę inaczej wygląda. Na każdej rodzielczości wszystko chodzi bez zarzutu prócz 1080p. Najlepsza dla AV Receiver ustawia automatycznie 1080p i jak widać najlepsza nie jest.. 

Na każdej z opcji klonowania sytuacja jest taka sama.

Jakby był jakiś konflikt pomiędzy Mac'iem a Onkyo 🤔

Zrzut ekranu 2019-04-16 o 23.22.38.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego masz Maca? Czy ma złącze thunderbolt? Miałem kiedyś problemy z podłączeniem telewizora i pomógł adapter thunderbolt na HDMI. Czy próbowałeś nie klonowania tylko podłączenia jako dodatkowy monitor? Czasem różnice w monitorach są na tyle spore że dopiero jako drugi dodatkowy ekran wszystko działa na optymalnych ustawieniach (chodzi o skalowania obrazów) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacBook Pro 15 cali 2017 z touchbarem, ma tylko 4 porty USB-C, żadnego HDMI. Próbowałem podłączania zarówno przez przejściówki USB-C - HDMI (w tym oryginalną ze sklepu Apple) oraz bez niej kablem USB-C - HDMI poprzez różne porty w Macu.

Kiedy próbuję podłączyć projektor jako dodatkowy monitor to obraz na projektorze gaśnie i wyświetla się tylko na Macu. Nie potrafię zrobić tak, żeby obraz był tylko na projektorze..

Nowe odkrycie jest takie, że udało mi się uzyskać obraz 1080p na projektorze, ale tylko przy częstotliwości odświeżania 30Hz, przy 50 i 60Hz obrazu nie ma. O co tu chodzi? Czy w ostateczności lepiej ustawić 1080i przy 60Hz czy 1080p przy 30Hz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...