Skocz do zawartości

Witam.Potrzebuje wzmacniacz do tannoy xt8 f


cyryll1980

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cyrus one odsłuchiwałem i jakość nie podszedł bardziej Cambridge a Marantza nie miałem przyjemności słyszeć a jeszcze ciekawiej jak dla mnie zagrał audiolab 8300 .

 

10 godzin temu, Q21 napisał:

Witaj,

podaj proszę trochę więcej informacji. Przede wszystkim jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, w jakim budżecie możemy poruszać się.

 

10 godzin temu, Q21 napisał:

Witaj,

podaj proszę trochę więcej informacji. Przede wszystkim jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, w jakim budżecie możemy poruszać się.

budżet to około 5000zł w muzyce szukam przestrzeń,detaliczność,i dobrego zwartego basu a gatuek muzyczny różnorodny oprócz klasyki  jazz ja myślałem o nami 5si

7 godzin temu, degsterr napisał:

Cyrus One HD z bardzo dobrą kontrolą niskich tonów naprawdę świetnie współgra z XT8F. Inna moja propozycja to dobry inny brytol tj. Cambridge Audio CXA80. Polecam odsłuchać obie konfiguracje.

Sam powyższe sety brałem pod uwagę jednak kolumny były zbyt duże w moim lokum, więc wybrałem coś innego.

Jeśli nie podejdzie któryś z powyższych, to spróbuj Marantz PM8006 na pewno sprawdzi się w Jazz'ie. 

Cyrus one odsłuchiwałem i jakość nie podszedł bardziej Cambridge a Marantza nie miałem przyjemności słyszeć a jeszcze ciekawiej jak dla mnie zagrał audiolab 8300 .

Edytowano przez cyryll1980
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, S4Home napisał:

Marantz pm8006 naturalny wybór

Ale zwiększ nieco budżet i mamy ekspozycyjny roksan k3 który będzie idealny do tych kolumn. 

Naim zagra soczysciej ale nie tak dokładnie u góry jak Marantz.

Piotr

 

Witam a jaka cena tego roksan k3 a co powiesz na audiolab 8300 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Audiolab 8300A może być strzałem w dziesiątkę, to świetne połączenie z kolumnami Tannoy, bardzo często prezentowane szczególnie na zagranicznych pokazach. Koledzy nie mają Audiolab w swojej ofercie, dlatego go odradzają. Warto także spojrzeć na Cambridge Audio, chociaż przy tym budżecie możemy spojrzeć na model 851A. Roksan także będzie OK, Naim moim zdaniem nie do końca, chociaż także warto posłuchać. Na listę odsłuchowa dopisałbym także francuską integrę Advance Acoustics X-i125. Jeśli lubisz bardziej ciepłe i plastyczne brzmienie, spójrz na hybrydy lampowe - Vincent SV-227 MK lub polską manufakturę Haiku Audio Bright. Jeśli rozważasz także lampę, to spójrz na Fezz Audio i Haiku Audio.

Zapraszam Cię serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny, oczywiście jest także możliwość wypożyczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moim zdaniem audiolab 8300 jest jak dla mnie lepszy od Cambridge 80 a 851A nie słuchsłem haiku audio też miałem przyjemności i jakoś nie do końca zobaczę naim 5si albo roksn k3 ale to trochę dużo poza moją granicę a potrzebuję Odtwarzacz sieciowy.

Edytowano przez cyryll1980
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to już nie mamy bo piszemy prawdę? Wy jako dystrybutor nachalnie go wszędzie wciskacie czy pasuje czy nie. 

Szczerze to jeśli na tym polega że się obrazicie to wcale go nie potrzebujemy. Jakoś jak audiolab był w hornie i mieliście go w ofercie to wcale nie znajdował się na liście polecanych przez was. A teraz do wszystkiego jest dobry. Z fajnego salonu niezależnego stajecie się bardzo stronniczy. 

Gorąco pozdrawiam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Aha to już nie mamy bo piszemy prawdę? Wy jako dystrybutor nachalnie go wszędzie wciskacie czy pasuje czy nie. 

Szczerze to jeśli na tym polega że się obrazicie to wcale go nie potrzebujemy. Jakoś jak audiolab był w normie i mieliście go w ofercie to wcale nie znajdował się na liście polecanych przez was. A teraz do wszystkiego jest dobry. Z fajnego salonu niezależnego stajecie się bardzo stronniczy. 

 

6 godzin temu, Q21 napisał:

Koledzy nie mają Audiolab w swojej ofercie, dlatego go odradzają

Jako użytkownik forum czuję się zażenowany 😋 jako doświadczeni forumowicze i przedstawiciele branży apeluję do Panów o załatwianie branżowych spraw pocztą dyplomatyczną. Proszę o to w imię dobrych relacji na forum. Sam posiadam Audiolaba i śledzę każdy temat gdzie się pojawią z zaciekawieniem ale takie szopki zniechęcają do czytania 😜 Pozdrawiam serdecznie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Język giętki - owszem - ma to mówić, co pomyśli głowa, dołączam się do przedmówców z prośbą, aby jednak niekiedy dla siebie autorzy postów zachowali komentarze ad personam. Nie pierwszy raz dziś czytam wypowiedzi ocenne jednych wobec drugich, forum ma służyć zaś radą, a nie być areną potyczek niosących pomoc. 

Pozdrawiam,
Ola

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat tych głośników.Wypadła mi taka sytuacja że w sklepie w którym zamówiłem zestaw z amplitunerem panowie go niedowieźli i zrezygnowałem a teraz szukam wzmacniacza bo jednak stereo jest istotniejsze.

Byłem też mocno nastawiony na NAD 368 .Zależy mi na wifi ze względu na yt z telefonu.

Jakie kable kupić do wzmacniacza -idą tam dwa HF i dwa LF

W mini wieży zawsze miałem dwa lewy prawy a tu zagadka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tematem wcześniej, do Tannoy oczywiście warto rozważyć wzmacniacz NAD C368, szczególnie z najnowszą kartą BluOS. Ale jeśli masz możliwość, warto posłuchać jeszcze kilka innych rozwiązań. 

Standardowe połączenie wzmacniacza i kolumn to zwykły, dwużyłowy kabel głośnikowy, pozostawiasz wtedy zworki. Możesz zastosować podwójne okablowanie, tzn. oddzielny kabel do wysokich i do niskich tonów, możesz stworzyć system bi-amping, czyli oddzielnie zasilić górna i dolną sekcję. Natomiast proponuję na początek standardowy kabel, a jak odsłuchasz się z nowym systemem, wypożycz inne modele kabli i przetestuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Art39 napisał:

Powiem wam że poczułem ulgę nie kupując tego ampli onkio bo zebrał dużo negatywów na forum

Zastanawiam się na którym forum tyle negatywów , bo akurat rz 830 to bardzo dobry amplituner w swojej klasie. Jeżeli głównie chcesz słuchać muzyki w stereo to decyzja była słuszna ze zmianą w kierunku wzmacniacza, Onkyo rz830 tj. amplituner kina domowego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Art39 napisał:

A czy ten audiolab 8300 ma wifi?

Nie ma, Jeśli wybierzesz jakikolwiek klasyczny wzmacniacz, tanio sieć załatwisz przez Yamahae WXAD 10 albo Malinkę + DAC. To zestawienie na pewno zapewni ci ciągłość pracy przez lata. Czego nie można powiedzieć o wbudowanych modułach sieciowych :/

5 godzin temu, maverick2005 napisał:

Zastanawiam się na którym forum tyle negatywów , bo akurat rz 830 to bardzo dobry amplituner w swojej klasie. Jeżeli głównie chcesz słuchać muzyki w stereo to decyzja była słuszna ze zmianą w kierunku wzmacniacza, Onkyo rz830 tj. amplituner kina domowego. 

Dokładnie tak. Świetny amplituner ale jednak do kina. Przegra z prostym wzmacniaczem w potyczce stereo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Zakupię chyba NAD 368 z bluos czyli rozumiem wifi.

Chyba że koledzy doradzicie jakueś tańcze rozwiązanie z tą Yamahą WXAD 10 ale aby efekt już był;)

Obawiam się tylko że ten nad to może mi problemów z instalacją przysporzyć.Jestem wychowany na diorach i ogólnie bardzo analogowy;)

Edytowano przez Art39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na odsłuch lub wypożyczenie NAD i jako alternatywa naprawdę warto posłuchać Audiolab 8300A. W przypadku Audiolab możesz dokupić sobie wspomniane przez kolegów Yamaha WXAD-10, które zapewni Ci pełną funkcjonalność sieciową. Na plus tego rozwiązania jest możliwość w przyszłości zmiany, unowocześnienia tylko odtwarzacza, a wzmacniacz może pozostać u Ciebie na długie lata, nie zestarzeje się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Q21 napisał:

Zapraszam na odsłuch lub wypożyczenie NAD i jako alternatywa naprawdę warto posłuchać Audiolab 8300A. W przypadku Audiolab możesz dokupić sobie wspomniane przez kolegów Yamaha WXAD-10, które zapewni Ci pełną funkcjonalność sieciową. Na plus tego rozwiązania jest możliwość w przyszłości zmiany, unowocześnienia tylko odtwarzacza, a wzmacniacz może pozostać u Ciebie na długie lata, nie zestarzeje się.

Panowie no i stało się tylko nie wiem czy mam sié cieszyć czy płakać.W salonie stereo zaproponowano mi wypożyczenie cambridge cxa 80 ale potargowałem i z kablami dostałem naprawdę dobrą cenę więc brałem.Fakt,mam możliwość jeszcze zwrócić ale nie wiem czy to kwestia wypalenia ale nie słyszę soczystości.Wszystko jakby przebasowane.Fakt-nie przeszkadza ale efektu wow nie czuję.Kable są za tysiaka więc to może być jeszcze wina że puszczam z y-tuba przez kabel od drukarki.Ustawienia pokrętłami nic nie zmieniają-tylko prawy lewy.Być może trzeba do tego mieć ucho albo tak źle skompletowałem???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Art39 napisał:

Panowie no i stało się tylko nie wiem czy mam sié cieszyć czy płakać.W salonie stereo zaproponowano mi wypożyczenie cambridge cxa 80 ale potargowałem i z kablami dostałem naprawdę dobrą cenę więc brałem.Fakt,mam możliwość jeszcze zwrócić ale nie wiem czy to kwestia wypalenia ale nie słyszę soczystości.Wszystko jakby przebasowane.Fakt-nie przeszkadza ale efektu wow nie czuję.Kable są za tysiaka więc to może być jeszcze wina że puszczam z y-tuba przez kabel od drukarki.Ustawienia pokrętłami nic nie zmieniają-tylko prawy lewy.Być może trzeba do tego mieć ucho albo tak źle skompletowałem???

A co powiecie na arcam a29?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Art39 napisał:

Panowie no i stało się tylko nie wiem czy mam sié cieszyć czy płakać.W salonie stereo zaproponowano mi wypożyczenie cambridge cxa 80 ale potargowałem i z kablami dostałem naprawdę dobrą cenę więc brałem.Fakt,mam możliwość jeszcze zwrócić ale nie wiem czy to kwestia wypalenia ale nie słyszę soczystości.Wszystko jakby przebasowane.Fakt-nie przeszkadza ale efektu wow nie czuję.Kable są za tysiaka więc to może być jeszcze wina że puszczam z y-tuba przez kabel od drukarki.

Po pierwsze sprzęt musi trochę pograć, by się tzw. wygrzał. 

Po drugie źródło masz do kitu, lepiej jak posłuchasz muzyki przez np. Tidala HiFi

Po trzecie jak sprzęt nie będzie Ci leżał w odsłuchu to nawet kable za 10k tu nic nie zmienią. 

Po czwarte jeżeli masz możliwość, wypożyczaj i słuchaj, a nie kupuj w ciemno. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maverick2005 napisał:

 

Po pierwsze sprzęt musi trochę pograć, by się tzw. wygrzał. 

Po drugie źródło masz do kitu, lepiej jak posłuchasz muzyki przez np. Tidala HiFi

Po trzecie jak sprzęt nie będzie Ci leżał w odsłuchu to nawet kable za 10k tu nic nie zmienią. 

Po czwarte jeżeli masz możliwość, wypożyczaj i słuchaj, a nie kupuj w ciemno. 

Muszę uderzyć się w pierś.Po kilku godxinach gra dużo lepiej.Zmienię źródło tak jak polecasz tylko co to ta tidla i jak się podłaczyć?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...