Skocz do zawartości

Witam.Potrzebuje wzmacniacz do tannoy xt8 f


cyryll1980

Recommended Posts

Tidal jest to serwis muzyczny streamingowy, podobnie jak Spotify tylko Tidal HiFi ma lepszą jakość. 

Ponieważ masz wzmacniacz stereo to do niego potrzebujesz odtwarzacz sieciowy,ewentualnie tańsza opcja zakupić chromecasta audio. 

Co do innych opcji i co lepsze to niech inni się wypowiedzą,ponieważ ja mam opcje sieciowe w Onkyo rz830 wbudowane, także nie chcę Cię wprowadzić w błąd co lepiej zastosować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Tak. Mamy ograniczone ilości postów teraz więc trzeba czekać na poradę.

Jeśli masz CXA80 z wejściwmi cyfrowymi to nie widzę powodu stosować analogowego wxad10. 

Tutaj znacznie lepiej sprawdzi się bardzo tani chromecast audio albo dużo lepiej malinka. 

Daj sobie chwilę czasu. Około 2-3 dni zobacz czy sprzęt będzie grał tak jak tego oczekiwałes. Jak powiedzieli wcześniej nie kupuje się w audio w ciemno. Tak samo jak się nie chodzi na randki w ciemno :)

jednak jeśli chodzi o źródło dźwięku to YouTube się do tego totalnie nie nadaje. MP3 i to nie do końca znanej jakości. Nie nabieraj się na napisy HQ i inne tego typu. To są ściemy.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, S4Home napisał:

Tak. Mamy ograniczone ilości postów teraz więc trzeba czekać na poradę.

Jeśli masz CXA80 z wejściwmi cyfrowymi to nie widzę powodu stosować analogowego wxad10. 

Tutaj znacznie lepiej sprawdzi się bardzo tani chromecast audio albo dużo lepiej malinka. 

Daj sobie chwilę czasu. Około 2-3 dni zobacz czy sprzęt będzie grał tak jak tego oczekiwałes. Jak powiedzieli wcześniej nie kupuje się w audio w ciemno. Tak samo jak się nie chodzi na randki w ciemno :)

jednak jeśli chodzi o źródło dźwięku to YouTube się do tego totalnie nie nadaje. MP3 i to nie do końca znanej jakości. Nie nabieraj się na napisy HQ i inne tego typu. To są ściemy.

pozdrawiam

Dziękuję.

Czy zatem jest sposób aby cieszyć się dzwiękiem podłączając telefon(nawet kablem)do wzmacniacza ,tak aby wykorzystać jak najbardziej możliwości?rozumiem że pozostaje mi coś w rodzaju abonamentu hires?Kompletnie się zaczymałem gdzieś w 2000roku

1 godzinę temu, Art39 napisał:

Dziękuję.

Czy zatem jest sposób aby cieszyć się dzwiękiem podłączając telefon(nawet kablem)do wzmacniacza ,tak aby wykorzystać jak najbardziej możliwości?rozumiem że pozostaje mi coś w rodzaju abonamentu hires?Kompletnie się zaczymałem gdzieś w 2000roku

Jaką malinke dokładnie kupić?to podłącza się przez usb? i tidala z telefonu-będzie grało?

4 godziny temu, Art39 napisał:

Dziękuję.

Czy zatem jest sposób aby cieszyć się dzwiękiem podłączając telefon(nawet kablem)do wzmacniacza ,tak aby wykorzystać jak najbardziej możliwości?rozumiem że pozostaje mi coś w rodzaju abonamentu hires?Kompletnie się zaczymałem gdzieś w 2000roku

Jaką malinke dokładnie kupić?to podłącza się przez usb? i tidala z telefonu-będzie grało?

Jakim kablem podłączona jest makinka ze wzmacniaczem?

Sprzedawca widzi tam tylko opcje przez jack i mówi że jakość będzie słaba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, myślę że @Art39 potrzebuje na początek prostego urządzenia typu "plug n play".  Wszelkie "skomplikowane" konfiguracje urządzeń typu malinka czy chromecast mogą być zbyt trudne dla Art39 - bo jak sam pisze, nie interesował się tematem przez wiele lat. 

Piotrek z @S4Home , być może się mylę ale czy jednak w tym przypadku Yamaha WXAD-10 nie będzie najlepszym, najłatwiejszym wyjściem? Aplikacja MusicCast na telefon jest bardzo łatwa nawet dla początkującego użytkownika. 

 

@Art39 dzwięk podany do wzmacniacza z telefonu przez bluetooth jest kiepskiej jakości ale jeśli chcesz na próbę zainstaluj sobie aplikację Tidal na telefonie, wykup abonament (darmowy okres próbny 30 dni) i zobacz czy w ogóle będziesz zadowolony z tego serwisu. Zaznajomisz się trochę jak to działa.  Jeśli Ci się spodoba to kup streamer WXAD-10 lub inny i wtedy dopiero będziesz miał jakość CD plus setki internetowych stacji radiowych a nie marny bluetooth.    Jeśli mimo wszystko nadal będziesz chciał słuchać muzyki z YT to podłączysz TV kablem optycznym do CXA80 i dzwięk z telewizora pójdzie na wzmacniacz.  YouTube na telewizorze można przecież sterować telefonem. -To już chyba lepsze niż YouTube z telefonu przez bluetooth?                         Jeśli chcesz się cieszyć z jakości dzwięku nowego wzmacniacza to niestety bluetooth ani YT Ci tego nie dadzą. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JohnDoe napisał:

Panowie, myślę że @Art39 potrzebuje na początek prostego urządzenia typu "plug n play".  Wszelkie "skomplikowane" konfiguracje urządzeń typu malinka czy chromecast mogą być zbyt trudne dla Art39 - bo jak sam pisze, nie interesował się tematem przez wiele lat. 

Piotrek z @S4Home , być może się mylę ale czy jednak w tym przypadku Yamaha WXAD-10 nie będzie najlepszym, najłatwiejszym wyjściem? Aplikacja MusicCast na telefon jest bardzo łatwa nawet dla początkującego użytkownika. 

 

@Art39 dzwięk podany do wzmacniacza z telefonu przez bluetooth jest kiepskiej jakości ale jeśli chcesz na próbę zainstaluj sobie aplikację Tidal na telefonie, wykup abonament (darmowy okres próbny 30 dni) i zobacz czy w ogóle będziesz zadowolony z tego serwisu. Zaznajomisz się trochę jak to działa.  Jeśli Ci się spodoba to kup streamer WXAD-10 lub inny i wtedy dopiero będziesz miał jakość CD plus setki internetowych stacji radiowych a nie marny bluetooth.    Jeśli mimo wszystko nadal będziesz chciał słuchać muzyki z YT to podłączysz TV kablem optycznym do CXA80 i dzwięk z telewizora pójdzie na wzmacniacz.  YouTube na telewizorze można przecież sterować telefonem. -To już chyba lepsze niż YouTube z telefonu przez bluetooth?                         Jeśli chcesz się cieszyć z jakości dzwięku nowego wzmacniacza to niestety bluetooth ani YT Ci tego nie dadzą. 

Pozdrawiam. 

Dzięki kupię tą yamahę ale jak ją podłączyć do wzmacniacza?optyk mam już wpięty do telewizora .a dzek to chyba jeszcze marniejsze połączenie od bluetooth 

47 minut temu, Art39 napisał:

Dzięki kupię tą yamahę ale jak ją podłączyć do wzmacniacza?optyk mam już wpięty do telewizora .a dzek to chyba jeszcze marniejsze połączenie od bluetooth 

Co ciekawe.puszczam muze ze spotify z laptopa przez kabel do wzmacniacza ale zainstalowałem też spotify w telefonie i teraz automatycznie gdy puszczam z laptoa to w telefonie wyświetla się utwór i mogę z telefonu sterować.Więc jak to działa?bloothu mam wyłączony.Czy jakość jest zachowana?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JohnDoe napisał:

Piotrek z @S4Home , być może się mylę ale czy jednak w tym przypadku Yamaha WXAD-10 nie będzie najlepszym, najłatwiejszym wyjściem? Aplikacja MusicCast na telefon jest bardzo łatwa nawet dla początkującego użytkownika. 

Najłatwiejsza to tak, to prawda. Tu się zgodzę. To po prostu urządzenie wygodne. Malina na lepszy dźwięk ale jeśli ma to powodować gryzienie paznokci to faktycznie niebo to chodzi.

Ta Yamahę podłącz się analogowo do wzmacniacza. Masz na tyle wejść.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Art39 napisał:

Dzięki kupię tą yamahę ale jak ją podłączyć do wzmacniacza?

Tak jak napisał S4Home, analogowo. Czyli musisz mieć kabel interkonekt analogowy RCA - tzw cinch.

Chyba nie napisałeś ile możesz wydać na streamer, bo jeśli więcej to polecam Ci  - Bluesound Node 2i - to o niebo lepszy streamer od Yamaha WXAD-10. Posiada chyba najlepszą, najbardziej dopracowaną aplikację na PC oraz telefon. Dzwięk też super. No ale znacznie więcej kosztuje. Wybór należy do Ciebie. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A w ogóle to jest OT, tutaj jest  "wzmacniacz do Tannoy" temat. O odtwarzaczach sieciowych jest osobny temat i @Art39 jak chcesz to pisz tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Art39 napisał:

Dzięki kupię tą yamahę ale jak ją podłączyć do wzmacniacza?optyk mam już wpięty do telewizora .a dzek to chyba jeszcze marniejsze połączenie od bluetooth 

Co ciekawe.puszczam muze ze spotify z laptopa przez kabel do wzmacniacza ale zainstalowałem też spotify w telefonie i teraz automatycznie gdy puszczam z laptoa to w telefonie wyświetla się utwór i mogę z telefonu sterować.Więc jak to działa?bloothu mam wyłączony.Czy jakość jest zachowana?

Dzięki wszystkim za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Bo masz podłączone do tej samej sieci. Urządzenia widzą się w Spotify.

Jeśli używasz w takim razie kompa to podłączasz go w CXA80 to złącza USB i wykorzystujesz wbudowany w niego dac. Żadne urządzenie sieciowe nie jest ci więc potrzebne.

Pozdrawiam

Dziękuję.A co ogólnie powiecie na temat tego zestawu tannoy revolution xt8f + cambridge cxa 80 ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2019 o 20:40, Art39 napisał:

Dziękuję.A co ogólnie powiecie na temat tego zestawu tannoy revolution xt8f + cambridge cxa 80 ? 

Ja lubie te kolumny. Nawet bardzo. Co prawda z bardziej miekszymi wzmacniaczami ale z CXA80 masz torpedę w brzmieniu.

O to chodzi!

Dnia 20.04.2019 o 12:08, cyryll1980 napisał:

Witam pożyczyłem tego audiolaba 8300 i faktycznie nie dał sobie rady basu nie kontroluje wręcz momentami buczy .

No cóż :) Może mi wreszcie uwierzycie że doradzam nie próbując Wam nic wcisnąć.

11 godzin temu, Art39 napisał:

Cambrige cxa 80 z tymi kolumnami jednak wymiata.Miałem włączony direct i zdeczko bez sopranu ale teraz jest rewelacyjnie.Także do tych wspaniałych kolumn tannoy xt8f cambrige cxa 80 to zestaw idealny dla audiofila.

Cieszę się że tak piszesz po pewnym czasie, na prawdę :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam lepszego podłączenia(obecnie kabel od drukarki )usb w komputerze i kosteczka we wzmaku)

Słyszałem że lepszy jest sposób usb męskie i taki kupiłem ale "nie widzą się"sprzedawca w sklepie z kablami powiedział że to nie ma prawa przekazywać muzyki.To jak jest w końcu bo nie gra,jak to podłączyć bo plug&play nie działa.

Edytowano przez Art39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, degsterr napisał:

Połączenie typu A-A (męski-męski) nie będzie działać w żadnym wzmacniaczu czy DAC. Sprzedawca miał rację.

Połączenie tzw. drukarkowe że złączami A-B (fiutek-pipka) stosuje się właśnie w połączeniach komputera z DAC wbudowanym w wzmak czy połączeniu kompa z DAC zewnętrznym.

Kup "porządniejszy" kabel USB A-B są też takie dedykowane do audio nawet po kilkaset złotych i w górę. Zacznij może od jakiegoś KLOTZ ok 50 zł lub "lepszy" Audioquest ok. 200 zł. Tego jest multum. Dla jednych kable cyfrowe "grają" i mają wpływ na dźwięk, a dla innych nie (temat był już poruszany w innych wątkach).

Dzięki.Zapamiętam na długo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2019 o 08:42, S4Home napisał:

No właśnie

Weź kabel który jest solidny. Ma dobre końcówki nie wypadające ze złącz i to wszystko. Nie ma sensu abyś pakował się w coś droższego. Jak chcesz zrobić inwestycje to w kable od wzmaka do kolumn.

Pozdrawiam

Kable mam van den 356 hybrid haligen free +bananowe końcówki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam ponownie. A czy jest sens pakować się w lepsze kable? 

Szukam ponownie coś w stylu YAMAHA WXAD-10 czy od tamtej pory pojawiło się coś konkurencyjnego? Słucham muzy ze spotfity ale w wersji darmowej. Chciałbym się zarejestrować na Tadla i pobierać jakość hi-fi. Czy jest sens zakupować ten odtwarzacz sieciowy czy lecieć dalej z kompa przez kabel od drukarki? 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...