Skocz do zawartości

Witam.Potrzebuje wzmacniacz do tannoy xt8 f


cyryll1980

Recommended Posts

Dnia 23.12.2019 o 13:24, Art39 napisał:

Witam ponownie. A czy jest sens pakować się w lepsze kable? 

Szukam ponownie coś w stylu YAMAHA WXAD-10 czy od tamtej pory pojawiło się coś konkurencyjnego? Słucham muzy ze spotfity ale w wersji darmowej. Chciałbym się zarejestrować na Tadla i pobierać jakość hi-fi. Czy jest sens zakupować ten odtwarzacz sieciowy czy lecieć dalej z kompa przez kabel od drukarki? 
 

Już jestem po świętach. :) Musisz się przypominać:)

Co masz na myśli mówiąc lepsze kable? To pojęcie względne. Za ile? Jakie?

Kabel od drukarki to po prostu kabel typu USB więc on się tylko tak nazywa. A chodzi o gniazdo typu B.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Kable głośnikowe mam van den 356 hybrid haligen free +bananowe końcówki. Nie wiem czy zmieniać na droższe aby poprawić jakość dzwięku. Chciałbym wycisnąć z tego sprzętu wszystko co najlepsze. Obecnie odsłuchuję muzyki z spotify z komputera podłączonego do wzmacniacza kablem od drukarki. Czy powinienem zainwestować w odtwarzacz sieciowy typu YAMAHA WXAD-10? Czy to znacznie poprawi jakość odtwarzania? 

Życzę spełnienia marzeń na Nowy Rok

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Art39 Daj sobie spokój z tymi kablami, przecież koledzy mówią, że masz solidne. 

Jeśli naprawdę chcesz poprawić dzwięk, w Twoim przypadku, to wykup abonament TIDAL - HIFI

Tidal - to coś podobnego do Spotify, tyle, że na Spotify masz jakość mp3 (stratną), zaś na Tidal jest jakość CD lub HiRes.

Tidal możesz nadal słuchać używając laptopa podpiętego do wzmacniacza.

Nie sugeruj się, że ten kabel (USB typ B) potocznie nazywamy "kablem od drukarki" bo on tylko ma wtyczkę taką jak w drukarce. Sam mam taki kabel i używam go czasem do połączenia laptopa z DAC. Tu nie ma nic złego, to po prostu zastosowany sposób połączenia. 

Jeśli chcesz pozbyć się konieczności podpinania laptopa to kup Chromecast Audio - to małe i bardzo fajne urządzenie, sam je mam. Mogę Ci powiedzieć, że moim zdaniem Chromecast jest lepszy niż wymieniony przez Ciebie WXAD-10.  -Chromecast wygrywa funkcjonalnością bo używasz natywnej (oryginalnej) apki Tidal na telefonie.  Natomiast WXAD-10 to jest MusicCast Yamaha - którego ja nigdy nie pochwalę bo jest niestabilny        i ubogi.

Tutaj masz link do wykupienia subskrypcji Tidal, nie wiem czy to jeszcze jest promocja ale wygląda jak 10zł za 150 dni. Sprawdz szybko bo oferta może się skończyć. Pamietaj żeby wybrać Tidal HiFi.

 https://offer.tidal.com/campaigns/5de986d679c686003235ab72/products?geo=PL&campaignId=5de986d679c686003235ab72

 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tak też zrobię

 

Czy jest jakaś inna forma płatności tidla np.przez  sms?  Czy muszę podać numer karty? 

 

Pytam bo mam już tyle tych rachunków w głowie że następnego nie chcę pamiętać. Umowa pewnie jest taka że trzeba płacić czy się słucha czy nie słucha. Nie ma rozwiązania płatności z góry? Np. Chcę mieć dostęp na miesiąc:opłacam i po miesiącu jak mi się nie chce to nie wykupuje i nie ma problemu. 

Edytowano przez Art39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal - płatność tylko kartą lub PayPal. 

Płatne miesięcznie z góry.  Mozna zrezygnować w każdym czasie z subskrypcji, bez utraty dostępu do zawartości do końca zapłaconego/promocyjnego okresu. 

Doradzę Ci - wez tą promocję którą zalinkowałem wyżej, utwórz konto na Tidal i od razu możesz zrezygnować.  Nawet jak zrezygnujesz od razu to i tak cały ten okres promocji możesz korzystać do końca. Jeśli Ci się spodoba to będziesz płacić dalej. 

Ja spadam, do Nowego Roku 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
8 minut temu, S4Home napisał:

He? 

A co jest źródłem teraz?

Cxn to odtwarzacz sieciowy. Teraz nie robi się już eqalizerow. 

Źródłem jest spotify w wersji podstawowej.Zainstalowany w laptopie(Muszę w końcu zainwestować w Tidla hifi).

Pilotem jest smartfon ale zamówiłem w empiku chromecast audio. Myślałem że cxn działa jak equalizer w starych diorach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki. Coś tam ogarnąłem. Mam chromecast audio. Pytanko mam czy zmieniać kable bo standardowo jest jack. 

Przypadkowo zaaplikowałem sobie Tidala, ze względu że jestem w sieci plus, jest teraz propo na 90 dni bez opłat. Nie jest to hifi ale premium i gra naprawdę dobrze. Duużo lepiej od podstawowego spotify. Nie wiem jak gra tidal hifi ale po tym co teraz mam to trudno jest mi sobie wyobrazić coś jeszcze lepszego. Zobaczymy, może uda się podmienić/zmienić tą taryfe w sieci plus na hifi. 

W aplikacji google home (czy jakoś tak), apce potrzebnej do strumienia, jest  opcja equalizera i podkręciłem sobie ustawienia jeszcze wyraźniej wszystko słychać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Czy ktoś mógłby napisać jakby się zgrały kolumny Tannoy XT 8F z wzmacniaczem Yaqin ms 650b na lampach 845 lub ze wzmacniaczem też Yaqin ms 120 na lampach KT 120

Ktoś mógłby napisać jak zgralyby się Tannoy XT 8F ze wzmacniaczem Yaqin ms 650 na lampach 845 lub ze wzmacniaczem Yaqin ms 120 na lampach KT 120

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...